חיפושדלג על חיפוש
  השקה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  אודות

  מהי המועצה הישראלית להתנדבות?

   

  המועצה הישראלית להתנדבות (ע"ר). במקור - המועצה הלאומית להתנדבות. הוקמה על ידי ממשלת ישראל בשנת 1972, כגוף חיצוני, במטרה לצמצם את הפערים החברתיים באמצעות מתנדבים.

  המועצה הינה הגוף ההתנדבותי הוותיק ביותר בישראל, העוסק במתן שירותים למתנדבים ולארגוני ההתנדבות בארץ. במהלך השנים התגבשה המועצה כארגון מאגד לפעולות התנדבות של יחידים, ארגוני מתנדבים ומפעילי מתנדבים. במסגרת פעילותה כמאגדת ארגונים התנדבותיים העוסקים במגוון תחומים, נבחרה המועצה כגוף הרשמי של מדינת ישראל להוקרת מתנדבים הבולטים בארצנו ע"י מוסדות המדינה.

  בשנת 2018, הוחלט לשלב כוחות ולארגן מחדש את המועצה, ארגון התשתית המוביל לקידום תרבות ההתנדבות והמעורבות החברתית בישראל, כגוף שינהל, יתכלל ויתפעל את הרשת להתנדבות ישראלית. המועצה מספקת למגוון השחקנים בשדה את התמיכה המערכתית ההכרחית, ומחזקת ומפתחת את התשתיות, את השירותים ואת הכלים שמציעה הרשת, הנדרשים לייזום ולחיזוק פעולות ההתנדבות, הרחבתה וקידום מקצועיותה.

   

  מהי הרשת להתנדבות הישראלית?

   

  בשנת 2012 הקים ג'וינט ישראל, יחד עם ממשלת ישראל, את מיזם ההתנדבות הישראלי. המיזם פעל במשך חמש שנים, במטרה להרחיב את המודעות, האיכות, הכמות, ההשפעה והנגישות של ההתנדבות והמעורבות החברתית הבין-מגזרית בישראל, וזאת באמצעות פיתוח וחיזוק של תשתיות קיימות בנות קיימא. מיזם ההתנדבות הקים לאורך שנות פעילותו תשתיות מובילות לקידום ההתנדבות בישראל. בסוף שנת 2018, המיזם, אשר הוקם כמיזם מתכלה, סיים את פעולתו. למען קיימות והמשכיות התשתיות אשר הוקמו במסגרתו, כמו גם המשך קידום ההתנדבות בישראל, הקים המיזם את "הרשת להתנדבות ישראלית".
  הרשת להתנדבות ישראלית מהווה שותפות בין מגזרית, בין משרדית ובין ארגונית, במסגרתה מגוון של ארגונים שותפים, פועלים יחד לקידום ולהרחבת ההתנדבות בחברה הישראלית. הרשת רואה בהתנדבות ככלי חברתי משמעותי התורם לקידום פלורליזם, הכלה חברתית, חוסן חברתי ולקינון חברה דמוקרטית ויציבה.
  הרשת להתנדבות ישראלית מבטאת תפיסה של אחריות משותפת לקידום ההתנדבות והמעורבות החברתית בישראל, תוך שהיא מעודדת שותפויות רב מגזריות, המשלבות כוחות לבניית פעולה קולקטיבית אפקטיבית לקידום ההתנדבות. ברשת חברים ארגונים משלושת המגזרים: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המשרד לשוויון חברתי, משרד החינוך, רח"ל - רשות החירום הלאומית, ג'וינט ישראל, המרכז לשלטון מקומי, קרן רש"י, קרן גנדיר, מפעל הפיס ואינטל ישראל.

   

  הייחודיות שלנו

  הרשת להתנדבות ישראלית היא סטארט-אפ חברתי לפיתוח תשתיות, מודלים, למידה וכלים לקידום התנדבות והשתתפות חברתית על פי מודל השלושה.

   

  ייחודיות שלנו

   

   

  התנדבות והשתתפות כדרך חיים * מקצוענות בניהול התנדבות * אחריות משותפת

   

  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד