חיפושדלג על חיפוש
  התכנסות
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  דבר יו"ר המועצה הישראלית להתנדבות, עו"ד אמיר הלוי

  בחודש אפריל 2019 נפלה בחלקי הזכות, להיבחר כיו"ר החדש של המועצה הישראלית להתנדבות ולהוביל את תהליך התחדשותה של המועצה.

  המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, או בשמה החדש: המועצה הישראלית להתנדבות, הוקמה בשנת 1972, ביוזמת ממשלת ישראל, במטרה לעודד התנדבות ולתרום לצמצום הפערים החברתיים בחברה הישראלית. לאורך השנים פעלה המועצה במגוון של דרכים לעודד התנדבות ולהוקיר ולהכיר את אלה הפועלים במסגרתה.

  בעקבות שינויי מדיניות ותהליכים אסטרטגיים משמעותיים שהתקיימו בישראל בעשור האחרון, ביניהם: תת הועדה של השולחן העגול במשרד רוה"מ לנושא התנדבות, הקמת מיזם ההתנדבות ובעקבותיו-הקמת הרשת להתנדבות ישראלית, הוחלט על ארגון מחדש של המועצה הישראלית להתנדבות, כארגון גג מתכלל לקידום וניהול הרשת להתנדבות ישראלית. ארגון מקצועי, דינמי וחדשני, האחראי לתפעול כלל התשתיות, התכניות והשירותים לקידום ההתנדבות וההשתתפות החברתית בישראל.

  חדשנותה וייחודה של המועצה המחודשת, מתבטא בהיותה ארגון שידרה, המקדם את סדר היום המשותף של כלל השותפים ברשת להתנדבות ישראלית. חידושה של המועצה והפיכתה לבית של הרשת, מהווים פריצת דרך היסטורית ומהלך מדיניות חשוב ומשמעותי לקידום ההתנדבות בחברה הישראלית. העובדה כי מגוון של משרדי ממשלה, ארגונים, קרנות ועסקים החליטו לקחת אחריות משותפת, לקדם שותפות בין מגזרית רחבה, ולהקצות את המשאבים הנדרשים לקיומה, מצביעה על השיפור המשמעותי במיקומה של ההתנדבות בסדר היום הציבורי והחברתי בישראל.

  אני רואה בהגברת המעורבות החברתית וההתנדבות בחברה הישראלית ככלי חשוב וחיוני, לצמצום הפערים בחברה הישראלית, ליצירת מענים משמעותיים לצרכים חברתיים בוערים, ליצירת חברה סולידרית, המתאפיינת בחוסן ובערבות הדדית. האחריות ליצירתה של חברה מתנדבת ומעורבת היא אחריות משותפת של כולנו- ועל כן אני קורא ומזמין אתכם, חבריי מהמגזר העסקי, הציבורי והחברתי, לחבור אלינו ולקדם את ההתנדבות וההשתתפות החברתית ולהוביל יחד איתנו, שינוי חברתי.

  "ערכו של אדם נמדד במה שהוא נותן, לא במה שהוא יכול לקבל" אלברט איינשטיין.

   

  עו"ד אמיר הלוי

  יו"ר, המועצה הישראלית להתנדבות

  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד