חיפושדלג על חיפוש
  info and tools
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  מיומנו של מנהל התנדבות במאה ה-21

  בואו נדמיין יום בחייה של מנהלת התנדבות בארגון חברתי. לא תאמינו כמה נושאים מטרידים אותה במהלך יום אחד שגרתי: ממבט ארגוני על הדמוגרפיה של המתנדבים, דרך מציאת כיווני התנדבות חדשים ועד פגישות עם האנשים בשטח. אפילו ארוחת הצהריים היא סוג של עבודה  8:00 מתחילים את היום, פגישה עם ההנהלה
  מה מונח על השולחן? סוגיה שמטרידה אותנו לאורך זמן. כארגון חברתי אנחנו מפעילים פרויקטים מגוונים ונותנים שירותים בפרישׂה ארצית ולמגוון אוכלוסיות: שירותי סנגור לאוכלוסיות מוחלשות, חלוקת מזון לנזקקים וקבוצות העצמה לאוכלוסיות מוחלשות. אולם, למרות הגיוון בפעילותנו, מתברר שרוב המתנדבים שלנו שייכים לאוכלוסייה הבוגרת. הצבנו לעצמנו מטרה: להצעיר את אוכלוסיית המתנדבים בארגון. על השירותים שלנו להיות מונגשים על ידי מגוון של מתנדבים, מבוגרים וצעירים כאחד. זה חשוב לקיימוּת שלנו כארגון.
  למעשה, אנחנו מקבלים פניות מצעירים אך לא יודעים מה להציע להם, אילו תפקידים, באילו היקפים ואיך לתאר את ההתנדבות.
  כדי להשיג את השינוי עלינו לפצח כיצד לעשות את הטרנספורמציה הארגונית מההתנדבות הקיימת היום בארגון, המבוססת על התנדבות ארוכת טווח, קבועה וברורה, להתנדבות שמאפיינת צעירים.
  בישיבת הצוות דיברנו על המשמעויות של השינוי שצריך להתרחש, אילו השלכות ארגוניות קיימות, איפה מתחילים את הבנצ'מארק, ממי ניתן ללמוד, ואיך רותמים את המתנדבים הוותיקים למהלך.
  נשלחתי עם משימה להתחיל להבנות את התהליך המורכב, לייצר אבני דרך וגאנט לתהליך ולסמן מיהם מובילי השינוי בארגון.

  10:00 פגישה עם מנהל תחום התנדבות במשרד הרווחה
  כחלק מהרצון לגוון את ההתנדבות ולהתחבר למגמות עכשוויות, הלכתי לבדוק את נושא ההתנדבות המשפחתית, כלומר: התנדבות המבוצעת בידי שני בני משפחה לפחות, מדורות שונים. כמנהלת מתנדבים שפועלת שנים בשטח, חשוב לי לחשוב יחד עם עמיתים, ולכן שמתי לעצמי למטרה ללמוד את ההתנדבות ולהצטרף לפורום למידה.באחד המפגשים הציגו את מודל ההתנדבות המשפחתית – לכן החלטתי להעמיק בו ולבחון את ההתאמה שלו למטרות שלנו כארגון. הבנתי שהכתובת לתוכנית הזאת היום היא תחום ההתנדבות ברווחה. בפגישה דנו בתוכנית ובכיוונים ליישום עכשווי ולהתכתבות של התחום עם הצורך העכשווי שלנו לגוון את ההתנדבות בארגון ואף להציע את מסלול ההתנדבות הזה ללקוחות של הארגון שלנו.

  12:30 צהריים עם חברה
  חברה שלי, דורית, היא מנהלת קשרי קהילה בארגון עסקי, כך שגם הצהריים הם בעצם סוג של עבודה. סיפרתי לה על ישיבת ההנהלה הבוקר והיא הציעה לשלב גם מתנדבים מארגון עסקי, כל עוד, כמובן, ההתנדבות עונה על צורך. שיתוף פעולה שכזה יכול להזרים זרם מתנדבים צעיר יותר לפעילויות ההתנדבות. דורית הדגישה כמה חשוב להתחיל לייצר את שיתופי הפעולה הללו וכמובן הציעה שהארגון שלה יהיה הפיילוט להתחלה. רשמתי לעצמי.

  14:00 שיחה עם מתנדב
  אני עושה לעצמי הרגל לדבר אחת לשבועיים לדבר עם מתנדב/ת בארגון או עם מישהו שפנה לארגון ומעוניין להתנדב. החיבור לשטח, ללקוחות שלי, כמנהלת התנדבות, הוא קריטי. אני רוצה לשמוע את נקודת המבט שלהם על ההתנהלות, על נקודות לשיפור. הם האנשים שעומדים בחזית העשייה שלנו ונקודת המבט שלהם חיונית להתנהלות של הארגון כולו.

  16:00 פגישת שוטף עם רכזת המתנדבים בסניף הצפוני
  אני קובעת פגישות שוטפות עם הרכזים בכל הסניפים, לכל אחד צרכים ייחודיים. מעבר לזה, אני יושבת עם כולם אחת לחודש. בפגישה עם עירית, רכזת הסניף הצפוני, דנו בהכשרת הרכזים הקרובה בקבוצה ההטרוגנית שיש לה ובצורך שלנו לייצר מסלולי קריירה למתנדבים הוותיקים שלה. השיחות האלו, והבנת הצרכים של הרכזים בשטח, עוזרות לנו להשתפר ולשפר את השירות שאנו נותנים ללקוחות שלנו ולמתנדבים שלנו.

  20.00 הכנה של המפגש בגן במסגרת "הורים מספרים"
  מכינה את המפגש לילדים בגן של הבן שלי במסגרת "הורים מספרים". אספר מה אני עושה ביום-יום ואנהל עם ילדי הגן שיחה על נתינה וערכים. כך, אולי, יום יבוא והילדים האלו ירצו להתנדב. מי יודע, אולי הם גם ירצו להיות מנהלי/ות מתנדבים.
  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד