חיפושדלג על חיפוש
  מעורבות חברתית של צעירים
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  מעורבות חברתית של צעירים/ות (18-40)

  נכון לשנת 2016, אוכלוסיית הצעירים בישראל מנתה 2 מיליון צעירים וצעירות בגילאי 18 עד 35, שהיוו 25% מהאוכלוסייה הכללית (המשרד לשוויון חברתי, 2019). מזה קרוב לשני עשורים, הפכו הצעירים הללו לקבוצה מובחנת, שמדינות המערב ככלל ומדינת ישראל בפרט, מכירות בצורך להשקיע משאבים כדי לתת מענה לצרכיה הייחודיים (צפוני, 2012).

  אולם, למרות הצמיחה בתחום הצעירים בישראל, רודיך כהן ולבל לנדה (2013) טוענים, כי: "עדיין קיימים צרכים רבים שלא נענו [...] וישנה שורה של הזדמנויות שהפוטנציאל שלהן לא מוצה".

  אחד התחומים שבהם הפוטנציאל הזה טרם מוצה, הוא תחום המעורבות החברתית של צעירים, שהוא תחום צעיר בפני עצמו, אשר נמצא בשלבי מיסוד (שיין, 2011). 

  תחום מעורבות הצעירים/ות, נמצא בהקמה במועצה הישראלית להתנדבות ופוגש גם מגמה עולמית ומקומית של התפתחות פרופסיה, המתייחסת לאוכלוסיית הצעירים/ות כאוכלוסייה מובחנת.

  תחום זה במועצה, מהווה מקום  ייחודי, מקצועי, חדשני ומוביל ברמת ידע, תוכן, ליווי , הכשרה וכלל התשתיות בנוגע למעורבות צעירים בארץ ובעולם. הן במועצה פנימה והן בשדה, המועצה  תהווה כתובת לכל ארגון ובעל מקצוע הפועל בשדה בתחום מעורבות חברתית של צעירים. 
  הכשרת תחום מעורבות חברתית
  רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי, במסגרת פעילותה, מקדמת את תחום המעורבות החברתית במרכזי הצעירים בארץ, בשנים האחרונות מתרחשת צמיחה משמעותית הן בהקמת וביסוס מרכזי צעירים והן באיכות הפעולות וההשפעה ברשויות.
  בחזוננו אנו רואים/ות את אוכלוסיית הצעירים/ות כמנוע צמיחה חברתי- כלכלי, משפיעים/ות על סדר היום הציבורי, מובילים/ות החלטות ומקדמים/ות סוגיות חברתיות- אזרחיות.
  מרכזי הצעירים ברשויות הם הפלטפורמה המקומית המותאמת לקידום, פיתוח ומימוש השפעת הצעירים.
  תכנית ההכשרה והפיתוח לקידום המעורבות החברתית של צעירים במרכזי הצעירים היא יוזמה משותפת של רשות הצעירים וקרן גנדיר, בשיתוף עם "צעירי ישראל – רשת מרכזי צעירים", מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות. התכנית מופעלת על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל. ומיועדת לרכזי מעורבות חברתית במרכזי הצעירים.
  קרא עוד
  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד