חיפושדלג על חיפוש
  הסמכה חדש
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  ניהול התנדבות ומעורבות חברתית במציאות משתנה

  תכנית ההסמכה של בית הספר לניהול התנדבות, מספקת הכשרה יסודית ומקיפה לעוסקים ולמעוניינים לעסוק בניהול התנדבות ומעורבות חברתית. באמצעות שילוב בין איכות אקדמית וכלים פרקטיים, מעניקה התוכנית ללומדים ידע תיאורטי ומקצועי בניהול מעורבות חברתית, משפרת ומקדמת מיומנויות בתחום, מקנה כלים להפיכת מנהל המעורבות החברתית וההתנדבות למוביל ומנהיג בארגון. עכשיו יותר מתמיד, נוכח משבר הקורונה, אנו מבינים/ות את מקומן של ההתנדבות והמעורבות חברתית כאמצעי לפתרון בעיות חברתיות בוערות וכי המתנדבים/ות הם כוח השתתפותי משמעותי. 
  התוכנית מחזקת שיתוף בידע מקצועי בין המשתתפים ומקדמת שותפויות בין ארגונים. לבוגרי התוכנית מוענקת תעודת הסמכה בניהול התנדבות. בית הספר הינו הגוף היחיד בישראל המספק תעודת הסמכה בשותפות עם ממשלת ישראל.
   
  התוכנית תאפשר:
  להכיר ולפתח את תחום המעורבות החברתית וההתנדבות במרחב החברתי במציאות משתנה
  לקבל ידע, כלים ומיומנויות מתוך הבנה מעמיקה ומקיפה של מעורבות והתנדבות ומתוך חיבור ערכי ומקצועי
  ליצור שפה מקצועית ואחידה, כחלק מבניית הפרופסיה של ניהול ההתנדבות
  להשתלב בקהילה מקצועית המקדמת מעורבות חברתית והתנדבות

   

  חשוב לדעת:

  במסגרת התכנית יתקיים מפגש מעמיק עם שדה הפעולה של ההתנדבות והמעורבות ועם פרקטיקות מיטביות. כמו-כן יתקיימו תרגול והתנסות בכלים, ביקורים בשטח ולמידת עמיתים. 

  לעומדים בכל דרישות התוכנית תוענק תעודת הסמכה לניהול מעורבות חברתית והתנדבות.

  הקורס מתבסס על אמות המידה של תו האיכות לניהול התנדבות 


  ** עלות הקורס 3150 ש"ח 

   

  אודות המנחה:

   

   

  דורית

     דורית ושלר, מנהלת תחום פיתוח תהליכי למידה, המועצה הישראלית להתנדבות. דורית עוסקת בפיתוח תוכן ובהתאמת מגמות חדשות וטרנדים בעולם התנדבות ובהתאמת תהליכי הלמידה לצרכים בישראל. בעלת ניסיון בהנחיה ובליווי וייעוץ לארגונים בתהליכי ניהול התנדבות אפקטיביים. 

   


   

  לפרטים נוספים:

   

  *
  *
  *

   

  בוגרים מספרים:

   


   

  יעל   

  יעל לוי, מנכ"לית עמותת סה"ר: "תוכנית ההסמכה למנהלי התנדבות היא תוכנית מקצועית ומעשירה. מצד אחד התוכנית נותנת מבט רחב על ניהול מערך התנדבותי בארגון ומצד שני יורד לעומק ולפרקטיקה בשטח. בזכות השתתפות מנהלת המתנדבים של סה"ר בתוכנית זו, הארגון שלנו הגדיל משמעותית את מספר המתנדבים ומצליח היום לשמר אותם באופן מיטבי".

       
   

  תמונה של חלי

  רחלי מולר, מנהלת תכניות בקרן לידידות: "הגעתי לתוכנית ההסמכה בדיוק בזמן הנכון, כחודשיים לאחר שנכנסתי לתפקידי כמנהלת תכנית המתנדבים. תכנית שמכילה את כל מה שמנהלת התנדבות צריכה ומצעידה אותנו בהתאם לצעדים שעושה המתנדב בארגון. הלמידה ממנהלי התנדבות מארגונים ורשויות תוך כדי התוכנית, כשכל אחד מביא את הזווית שלו על עוד היבט בניהול המתנדבים מרעננת ומעשירה. בזכות תכנית ההסמכה הבנתי מה אני רוצה להביא לארגון שלי ובנוסף, הכרתי קולגות שהפכו לחברים לחיים ואיתם אני מתייעצת על כל דבר שקשור לעולם ההתנדבות."
       
   

  תמונה של יוליה

             יוליה צמח, מנהלת קשרי קהילה והתנדבות, עמותת לשובע: "כשהתחלתי את התפקיד בעמותה לא דמיינתי שאגיע לקהילה כל כך מדהימה! ראיתי את התוכנית וקיוויתי שאקבל בה כלים לניהול המתנדבים בצורה טובה יותר. היום אני יכולה להגיד שהתוכנית נתנה לי הרבה יותר מכלים, קיבלתי קהילה מקצועית, מפרגנת ומקדמת כל כך! זה חשוב בעיקר בתפקיד כמו שלנו שאנחנו "בודדים" בשטח. היום אני מנהלת את התחום באופן מאורגן ומקצועי יותר וגם נפתח לי מסלול חדש בקריירה האישית שלי."


   

   
  יובל

   

   
  יובל ברק, מנהל הפרויקטים ומנהל מערך המתנדבים, האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל: "תוכנית ההסמכה מצליחה לסדר ולארגן בצורה מקצועית את ההתנהלות מול המתנדבים בתאוריה אך גם בפרקטיקה. כבר במהלך הקורס הצלחתי ליצר מהלכים תוך ארגוניים אשר לקחו את ניהול ההתנדבות לרמה אחרת לגמרי."

   

  בין התאריכים 21/12/2021 - 12/04/2022
  מיקום מיקום מרכזי - כפר הנוער בן שמן (מפגשים ספורים יתקיימו במקומות נוספים במרכז הארץ)
  קהל יעד מנהלי/ות פרוייקטים או תוכניות חברתיות, מנהלי/ות ורכזי/ות התנדבות בארגונים ובמסגרות חברתיות.
  הרשמה 12/21/2021 4/12/2022 Asia/Jerusalem ניהול התנדבות ומעורבות חברתית במציאות משתנה
  מיקום מיקום מרכזי - כפר הנוער בן שמן (מפגשים ספורים יתקיימו במקומות נוספים במרכז הארץ)
  מארגן האירוע
  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
  שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
  *
  *
  checked
  צור קשר
  עבור לתוכן העמוד