הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל
הגדל

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל (ע"ר) נוסדה בשנת 1994 ע"י מרכז הארגונים של ניצולי השואה ובשיתוף ועידת התביעות (הגוף אשר מממן את רב פעילות הקרן), במטרה לסייע לניצולי השואה שניצלו מן התופת הנוראית אך לא הצליחו להשתקם.  היום, בגיל מבוגר, הם מתקשים לנהל אורח חיים תקין בכוחות עצמם. לחלקם אין האמצעים הדרושים לרכישת מוצרים בסיסים החיוניים למחייתם. 

ניצולי השואה סובלים מבעיות ייחודיות, שהן תולדה ישירה של השואה, בעיות המלוות אותם כל היום והלילה, מפרות את שלוותם, ומתעצמות עם השנים. מדובר בבעיות פיזיות, בריאותיות, מצוקות נפשיות או חרדות והגרוע מכל בדידות והעדר רשתות תמיכה משפחתיות וחברתיות, כאלו שיכולות היו להמתיק ולו במעט את חייהם הקשים.

הקרן שמה לעצמה דגש לסייע לניצולי השואה בישראל  המוגדרים נזקקים וזאת באמצעות ערוצי סיוע שונים.

 

בראש הקרן עומד האלוף במיל אליעזר שטרן ורוב חברי הוועד המנהל הם מתנדבים ניצולי שואה. המנכ"ל הקרן הוא רוני קלינסקי.

 

ההחלטה על סיוע לניצולי השואה שפונים לקרן נעשית עפ"י קריטריונים ברורים אשר מפורסמים בציבור וברשויות הרווחה.

כל בקשה נבדקת ומובאת לדיון ולאישור בפני  ועדות ציבוריות אשר מורכבות מניצולי שואה מתנדבים, שסמכותם היא לקבוע, לגבי כל בקשה ובקשה, אם תאושר או לא, בהתאם לכל הגורמים והשיקולים הרלוונטיים.

בנוסף לפעילותה המרכזית, מפעילה הקרן  מספר פרויקטים ייחודיים ופעילות התנדבותיות באזורים שונים בארץ, כאשר כולם סובבים סביב הניסיון והרצון לשפר את רווחתם של ניצולי השואה. 

 

ניתן ליצור קשר עם נציגי הקרן במספר דרכים:

 

דואר

כתובתנו: הקרן לרווחה לנפגעי השואה  בישראל, רחוב תובל 5, תל אביב.

 

טלפון

בקרן מרכז שירות בו ניתן לקבל הסברים לגבי פעילות הקרן, עזרה במילוי טפסים, הפניה ויעוץ בנושאים שונים הקשורים לניצולי השואה. המרכז פועל בימים א' עד ה' בין השעות 08:00 - 16:00. טלפון רב קווי - 03-6090866

 

דוא"ל

נשמח לקבל פניה באמצעות דואר אלקטרוני  info@k-shoa.org

 

קבלת קהל

משרדי הקרן ממוקמים בתל אביב ברחוב תובל 5 בית צרפת, ניתן להגיע בימים א' עד ה' בין השעות 08:00 – 14:00. אנו ממליצים לוודא כי נמצאים ברשותכם כל המסמכים הנחוצים לצורך הטיפול בפנייתכם. אם אינכם בטוחים אנא צרו קשר טלפוני עם מרכז המידע על מנת לקבל סיוע.

אתר האינטרנט בו ניתן להוריד טפסי בקשה ולקבת מידע נוסף: www.k-shoa.org

עבור לתוכן העמוד