אח בוגר אחות בוגרת ישראל
הגדל

אח בוגר אחות בוגרת ישראל
רחוב גולומב 84 ת.ד 96903

דוא"ל: info@bigbrothers.org.il

סניף ראשי בירושלים 02-5612131  רכזת מתנדבים – סוזי שלוחה 3
סניף תל אביב
03-7448744 מיכל
סניף גוש עציון 02-9934767 מרים

למעבר לאתר העמותה - לחצו כאן

 

שם הארגון: אח בוגר אחות בוגרת ישראל

מנכ"ל הארגון: ליבי רייכמן

תחומי פעילות ושירותים לציבור: שילוב מתנדבים כחונכים לילדים ובני נוער הגדלים במשפחות עם הורה יחיד.

תחומי פעילות של מתנדבים בארגון: מתנדבים ממגזרים מגוונים בגילאי 18-60 בונים קשר ארוך-טווח  עם ילדים ובני נוער בגילאי 5-18 ממשפחות עם הורה יחיד, חסרות תמיכה סביבתית.
העמותה מלווה את המתנדבים בהדרכות אישיות וקבוצתיים עם אנשי מקצוע, ודואגת לימי כיף ופעילות במשך השנה. בירושלים פועל "בית" לפעילויות ומפגשים של האחים הבוגרים והצעירים.
סניפים פועלים גם בתל- אביב ובגוש-עציון.

 
רקע: העמותה נוסדה בשנת 2003 בירושלים, והינה השלוחה הישראלית של הארגון הבינלאומי 
Big Brothers Big Sisters International .העמותה זוכת "אות ראש העיר ירושלים" למצוינות בהתנדבות לשנת 2008-2009, הניתן לקומץ אירגונים ואנשים פרטיים העוסקים בהתנדבות.

יותר ויותר ילדים ונוער גדלים במשפחות עם הורה יחיד, ללא משפחה מורחבת וללא תמיכה חברתית. העלייה התלולה באחוזי הגירושין, הגירת משפחות חד-הוריות רבות לישראל, תרמו להחמרה במציאות זו. ילד בודד ללא תמיכה רגשית עלול להגיע למצבי דיכאון, להתנהגות הרסנית, או ליפול קרבן להשפעות שליליות בסביבה.
בישראל קיימות תוכניות חונכות קיצרות-טווח רבות, אולם עבור ילדים רבים, ניתוק הקשר לאחר חודשים ספורים פירושו לחוות מחדש את כאב האובדן. היחוד של אח בוגר אחות בוגרת ירושלים הוא ביצירת קשרים המחזיקים מעמד לאורך שנים, הנתמכים על ידי מערכת מקצועית ואחראית.

כיצד אנחנו עוזרים? העמותה מקשרת בין ילדים ונוער ממשפחות חד הוריות ואחים בוגרים באמצעות מפגשים שבועיים של שעתיים הנמשכים לאורך זמן.
אמנם אין תחליף להורה, אך קשר מתמשך עם מבוגר אחראי ואכפתי, יכול להקל על תחושת הבדידות ולהוות מקור ליציבות ותמיכה קריטיים שיסייעו להתפתחות בריאה ולהעצמה של האחים הצעירים.

מתנדבים- אם את/ה מעל גיל 18 ויש בך את הנכונות והזמן לתת תמיכה ויחס אישי מידי שבוע - המשך/המשיכי לקרוא!

מה עושים? המודל הקלאסי של אח בוגר אחות בוגרת הוא מפגש שבועי בן שעתיים.
לך יש בחירתכם האישית כיצד והיכן להפגש עם האחים הצעירים. אפשר ללכת לפארק, לגן החיות, לצאת לאכול, לביקור במוזיאון, לשחק כדורסל, ללכת לדוג, וכו'. אולי תבחרו לבלות ביחד בצפייה בסרט וידאו, או הכנת ארוחת ערב ביחד. פעילויות קבוצתיות לאחים הבוגרים והצעירים יחד יצאו לפועל מספר פעמים בשנה. העיקר שהזמן עם האחים הצעירים יהיה זמן איכות ושהמפגשים יתקיימו באופן קבוע. כך ייווצר קשר בו הילד מרגיש שיש בחייו מבוגר עליו ניתן לסמוך, אשר מעניק לו תמיכה רגשית ומהווה מודל לחיקוי.
אנו מפתחים מודלים נוספים לפגישות – מפגש של קבוצות אחים בוגרים וצעירים אשר נפגשים פעם כקבוצה ופעם בזוגות. לבעלי משפחות קיימת אפשרות לארח ילד בביתך יחד עם ילדיך האישיים. אנו פתוחים לכל מודל אשר יגשים את מטרות החונכות.


סניף ירושלים עבר למשכן חדש והוא מהווה "בית" למפגשים ופעילות של האחים הבוגרים והצעירים. יש ב"בית" חדרי משחק, כדורגל שולחני פעילות יצירה, ערבי בר-בי-קיו, סרט + פיצה ועוד. מנהלת ה"בית" נעה, תשמח לתת מידע נוסף ולקבל מכם המתנדבים הצעות לפעילות שאתם אוהבים. למידע נוסף:  noa@bigbrothers.org.il

 הכנה ותמיכה- הצוות המקצועי שלנו ישמח לעזור לך ליצור תכנית ייחודית המתאימה למצבך האישי, ולפתח את הדינמיקה של היחסים בינך לבין האח הצעיר. בנוסף להכשרה והדרכה אישית, יתקיימו מפגשי אחים בוגרים כדי לחלוק רעיונות, שאלות, חוויות וימי כיף.
לאחים הבוגרים אנו מציעים לחשוב איזה סוג אח צעיר מתאים להם, אנחנו ננסה למצוא את האח הצעיר המתאים לך- אתגר מרתק עם ילד או נער הזקוק למה שיש לך לתת.

למה? מעבר לעיסוק מרחיב לב ב"תיקון עולם" - שינוי העולם לטובה ולו במעט, האחים הבוגרים זוכים להזדמנות לצאת להפסקה מעולמם העסוק ולהיכנס לעולם הילדות. סופר הילדים אורי אורלב, חבר בעמותה, כותב בספרו "אח בוגר" על חוויה זו: "אני לא רק עובד, אלא גם לומד. ומשום כך אין לי בכלל זמן לשום דבר. לפחות כך היה נדמה לי עד שהכרתי אותך. לא לרכב,לא לנסוע לטייל, בודאי לא לקחת סירה. אבל מאז שהכרתי אותך והתחלנו להיפגש, פתאום אני יכול לעשות את כל הדברים שכל כך אהבתי לעשות פעם, כשהייתי ילד."

 

לפרטים נוספים: www.bigbrothers.org.il  info@bigbrothers.org.il 

 

עבור לתוכן העמוד