חיבוק ראשון (לשעבר אהבה לכל תינוק)

מדי שנה ננטשים עשרות תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים בישראל.
על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים, ללא טיפול הורי מסור, ללא מגע אוהב וללא חום ואהבה.

תינוקות אלה אינם אשמים בדבר. הם אינם אשמים שנולדו עם מום ומשפחתם לא חפצה בהם, הם אינם אשמים שנולדו לאימהות מכורות לסמים, או לאמהות שאינן מסוגלות לגדל אותם. תינוקות אלה זקוקים כמו כל תינוק לחיבוק חם, למגע, לליטוף ולדברים הבסיסיים להם זוכים תינוקות בחודשים הראשונים לחייהם.

הצוות הרפואי המופקד על חדר עמוס תינוקות דואג לטיפול בתינוקות, אך עקב העומס היומיומי הרב, הוא אינו מסוגל לדאוג למלוא הצרכים הרגשיים, ואין באפשרותו לספק לתינוק צעצועים, משחקים, עגלה, מנשא וכו'.

איך כולנו יכולים לתרום?
עמותת "חיבוק ראשון" שמה לה למטרה למלא את החלל הנוצר בהיעדר האם, ולספק עד כמה שניתן את הצרכים הרגשיים והקוגניטיביים החיוניים כל כך להתפתחותו התקינה של התינוק.

מתנדבות ומתנדבי "חיבוק ראשון" דואגים לבלות עם התינוק מספר שעות בכל יום, להעניק לו חום, אהבה ומגע גוף, וכן לשחק אתו, לשיר שירים, להקריא סיפורים וכו'.

הטיפול בכל תינוק נעשה באהבה על ידי קבוצת מתנדבים מצומצמת המלווה אותו באופן יומיומי במשך כל תקופת שהותו בבית החולים. בדרך זו אנו מבטיחים שהתינוק לא ייחשף לדמויות רבות מדי, ויוכל לזהות את הדמויות הטיפוליות, בדומה לבני משפחה.

בנוסף, אנו דואגים ליצור לתינוק סביבה ביתית ככל האפשר בעזרת מוביילים, ספרי תמונות, צעצועים, משחקים, עגלות טיול, מינשאים, מצעים, בגדים ועוד.

בימים אלה מפעילה עמותת "חיבוק ראשון" מתנדבות ומתנדבים בבתי החולים אשר בהם שוהים תינוקות נטושים. במקביל, עוסקת העמותה בגיוס כוח אדם לצורך הקמת עתודות מתנדבים לכל בתי החולים בארץ, ובגיוס תרומות כספיות לרכישת הציוד הנדרש לתינוקות.

ליצירת קשר:
"חיבוק ראשון"
רח' החשמונאים 91, ת.ד. 20497, תל אביב
מיקוד: 61204

טלפון: 03-6022457 
פקס: 03-5611379
דוא"ל:
info@tinokot.org.il

למעבר אל אתר העמותה לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד