לב אחד - כח סיוע אזרחי במצבי חירום
11/02/2015
הגדל

לב אחד - תעודת זהות

 

לב אחד - סיוע אזרחי במצבי חרום (ע"ר) הינו ארגון מתנדבים שמטרתו מתן מענה רווחתי מיידי  הן במצבי חירום לאומיים והן במישור הקהילתי היום-יומי.

מצב חירום, מקומי או לאומי, מערער את סדרי הקהילה ומציף אל פני השטח בבת אחת את כל קשת הבעיות הרווחתיות. רשויות הרווחה הלאומיות והמוניציפאליות זקוקות למאגר מתנדבים גדול, מוכשר מקצועית, מסור ובעל תושייה אשר מסוגל לבצע משימות מגוונות, מתוך הכרות עם צרכי העיר, ומחויבות לחיזוק הרשות המקומית וזרועות הרווחה שלה.

 

רשת מתנדבים ארצית

ניסיון העבר בעולם מלמד כי זמן רב חולף עד להתארגנות לפעולה אפקטיבית של כוחות החירום וההצלה הארציים. בשעות הראשונות שאחרי פגיעה - ולעתים גם בימים הראשונים - נשענת הקהילה הנפגעת בעיקר על כוחות מקומיים ומתנדבים.

גם אחרי שלב המענה המיידי נדרשת פעילות מאסיבית של מתנדבים - בשיקום, סעד והעצמת כוחה של הרשות המקומית להתמודד עם הנזקים בגוף ובנפש. תהליך שעשוי להמשיך גם חודשים אחרי סיומו של האירוע עצמו.

 

עשרות אלפי מתנדבים למען הקהילה

ארגון "לב אחד" נוסד בשנת 2005 והפעיל אלפי מתנדבים במהלך מלחמת לבנון השנייה בסיוע לרשויות בתחומים שונים – הפעלות לילדים במקלטים, סיוע לקשישים ונכים, פינוי הריסות, חיזוק מורל  התושבים ועוד. מאז פעל הארגון בכל מצבי החירום המשמעותיים בישראל.


הפעלה עצמית

כארגון שמכין את עצמו למצבי קצה, מחזיק "לב אחד" במנגנון ארצי מצומצם ביותר, ומכשיר את מתנדביו ברחבי הארץ להיערכות מקומית מהירה, חבירה אל רכזי הרווחה והמתנדבים של הרשות המקומית, ותחילת פעילות בפרק הזמן הקצר ביותר - כל זאת ללא "הוראות מלמעלה" ומנגנון מסורבל של קבלת החלטות. מטה הארגון נשען על מנגנון קטן, יעיל ואפקטיבי שמתמקד בעיקר בתמיכה בכוחות בשטח. 

 

 

מנכ"ל הארגון : חמי בנר 053-3309766

יו"ר הארגון: אלי ויסברט 052-5674953

אתר הארגון: http://www.levechad.org 

 

 

 

 

 

   פייסבוק:  https://www.facebook.com/levechad

כתובת למשלוח דוא"ל: levechad@levechad.org 

לתרומות: http://www.levechad.org/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=14 

כתובת: ת.ד. 106 כפר אדומים 90618

 

 

עבור לתוכן העמוד