מידעון 2

דף מידע מס' 227.11.05

אמנת ההתנדבות תוצג למשתתפי הכינוס השנתי

אמנת ההתנדבות – קוד האתיקה להפעלת מתנדבים תוצג למשתתפי הכינוס השנתי של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל שייערך בסמינר אפעל ב-20.12.05. את אמנת ההתנדבות הכינה במהלך זמן רב ועדה מיוחדת בראשותו של ד"ר אהרון יורק.בתוך כך הוחל בימים אלה בהכנות האחרונות לקראת הכינוס השנתי וארגונים רבים החלו לשלוח את שמות חבריהם שישתתפו בו.בינתיים החלה ההרשמה לכינוס עצמו.המועצה להתנדבות מזכירה לכל הארגונים כי הרשמה מוקדמת לכינוס היא בתשלום נמוך מאשר ההרשמה בשלב מאוחר יותר.


קורס מקצועי לשיפור יחסי הציבור והדוברות של ארגוני מתנדבים ייפתח בסוף ינואר 2006

קורס מקצועי בן 10 מפגשים שבועיים בני 3 שעות כל אחד שיעסוק בשיפור הטכניקות המעשיות של יחסי הציבור והדוברות של ארגוני התנדבות ייפתח בסוף חודש ינואר 2006

בתל אביב.כל עשרת המפגשים ייערכו בימי חמישי בשעות הבוקר(12.00-9.00).מנחה הקורס והמרצה הראשי יהיה צבי רימון – מומחה בתחומים אלה,בעל משרד פרטי ומרצה בעל ניסיון רב במוסדות רבים,כולל במוסדות אקדמאיים.במסגרת הקורס המקצועי ייערכו תרגולים מעשיים רבים.המעוניינים בהזמנה מפורטת לקורס יפנו למשרדי המועצה.


סדנא לשיפור היכולת האישית בעת משא ומתן וטיוב הפרזנטציה האישית

המועצה הלאומית להתנדבות בישראל יוזמת סדנא מקצועית המיועדת ליו"ר ארגונים,

למנהלים,לעובדים בכירים בעולם ההתנדבות וכן למתנדבים עצמם.שם הסדנא:להציג ולהצליח-הצגה אפקטיבית של נושא.הסדנא היא מעשית מאד ותעסוק בשיפור היכולות האישיות במשא ומתן,תוך טיוב הפרזנטציה האישית.הסדנא תמשך יומיים.היום הראשון יוקדש ללימודים והשני להתנסות מעשית של כל אחד משתתף בנפרד,בשעה ששאר המשתתפים יוכלו לצפות בו.הסדנא תיערך בסוף חודש ינואר 2006 וינחה אותה דן וולקן – מומחה בתחום זה.המעוניינים לקבל הזמנה אישית לסדנא יתקשרו למשרדי המועצה.


המועצה הלאומית להתנדבות בישראל מקימה פורום מקצועי לאנשי מקצוע בעולם ההתנדבות בישראל

פורום מקצועי של אנשי מקצוע בתחומי ההתנדבות מוקם בימים אלה על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל.חברי הפורום יתכנסו אחת לחודש ביום קבוע בשעה קבועה לדיון בנושא מקצועי מוגדר.בכל מפגש יפורסם הנושא בו ידון הפורום במפגש הבא.המעוניינים בפרטים נוספים על הפורום המקצועי יפנו למשרדי המועצה.


יום עיון על גיוס משאבים לארגוני מתנדבים בפרוס שנת 2006

יום עיון בנושא גיוס משאבים לארגוני התנדבות בפרוס שנת 2006 ייערך על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל בחודש ינואר 2006.את יום העיון ינחה שי בן מרדכי-

מומחה בתחום גיוס משאבים ומרצה מבוקש בנושא זה.יום העיון מיועד ליושבי ראש ארגונים,מנהלים,עובדים בכירים וכן גייסי משאבים.המעוניינים בהזמנה ליום העיון

יפנו למשרדי המועצה.


מאות מתנדבים השתתפו  בכנס שדרות לחברה

 מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ השתתפו בדיוני כנס שדרות לחברה שנערך בשבוע

שעבר בשדרות.במסגרת הכנס הוענקו על ידי המועצה הלאומית להתנדבות אות מיוחד בגין

תרומה ייחודית לחברה לכרמלה מנשה מקול ישראל,לתנועה לאיכות השלטון ולמועצה

לשלום הילד.בראש הוועדה שקבעה את 3 הזוכים עמד פרופ' יוסי קטן מאוניברסיטת תל אביב.


 

פורטל ההתנדבות בישראל מעוניין בחומר על ארגוני ההתנדבות בארץ

פורטל ההתנדבות בישראל שיעלה לאוויר בחודש דצמבר הקרוב מעוניין לקבל חומר רב גווני על ארגוני ההתנדבות השונים בישראל.כן מעוניין הפורטל לעמוד בקשר קבוע עם נציג מכל ארגון התנדבות.את החומר ואת שמות הנציגים יש להעביר בהקדם למועצה להתנדבות.

 


מגן השר לאיכות הסביבה יחולק לזוכים בסוף דצמבר

 מגן השר לאיכות הסביבה יחולק גם השנה ל-12 ארגונים ואנשים שונים.חלוקת המגן תיערך בסוף חודש דצמבר השנה.להלן רשימת הארגונים הזוכים:

  

 • *צוות הדסה למחזור*אדם לאדם חבר
 •  
 • *הקואליציה למען בריאות הציבור בחיפה*הפורום לאיכות הסביבה באשדוד
 •  
 • *רהט הירוקה*אליהו סרור מבאר שבע
 •  
 • *עמית וינר מגני הדר*עבד נמארנה משפרעם
 •  
 • *שמואל חן מיפעת*זאב הגלי מעין החורש
 •  
 • *שושי גולדברג מירושלים*יוסף קמחי ממבשרת ציון
 •  
 • *מועדון רוטרי מנס ציונה*חיה שמואלוב מקריית טבעון
 •  
 •  
 • בתעודות הוקרה זכו עמותת בני המושבים,ד"ר מרטין וייל מירושלים ופיליפ פוקסמן מאוסטרליה.

 


כנס המועצות הלאומיות להתנדבות באירופה

 אריה שומר – יו'ר המועצה להתנדבות השתתף בכינוס נציגי המועצות הלאומיות

האירופאיות להתנדבות שנערך בוולנסיה.

 אריה שומר – יו'ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל השתתף בראשית חודש נובמבר

בכינוס יו'ר המועצות להתנדבות הלאומיות באירופה שנערך בעיר וולנסיה בספרד.בין השאר הוא טיפל במסגרת הכינוס בשדרוג מעמדה של ישראל בארגון האירופאי בייזום כינוס בינלאומי שייערך בישראל בסוף שנת 2006,או בראשית שנת 2007 בנושא המעסיק כיום את כל עולם ההתנדבות בארצות המערב: ההתנדבות בחברה רב תרבותית.

הוועד המנהל של המועצה הלאומית להתנדבות החליט בישיבתו האחרונה לאמץ את הרעיון ולפעול לעריכת הכינוס באחד משני התאריכים המוצעים.

 


 

חשיפת פרויקטים בשדה ההתנדבות תיערך ביום ההתנדבות הבינלאומי

 במסגרת יום ההתנדבות הבינלאומי ב-5.12.05 תיערך חשיפת פרויקטים הנערכים בשדה ההתנדבות בצפון הארץ.במסגרת אירועי יום ההתנדבות הבינלאומי תבקר משלחת של הפורום לתיאום אופרטיבי - בו משתתפים נציגי היחידות להתנדבות של משרדי הממשלה,

ג'וינט ישראל,החברה למתנס'ים והמועצה הלאומית להתנדבות - בעכו ותיפגש שם עם סטודנטים ממכללת הגליל המערבי ובמעון למפגרים.לאחר מכן יימשך הסיור בכפר מרר – שם תיערך היכרות עם שורת פרויקטים הנערכים במתנ'ס המקומי ולקראת סיום הסיור תיערך פגישה עם יושבי ראש ארגוני המתנדבים בכרמיאל.

 


 

סקירה על קליטת מפוני גוש קטיף -  בכינוס מתנדבים של ההתיישבות העובדת

 סקירה מעניינת על קליטת מפוני גוש קטיף והסיוע שניתן להם ערב הפינוי תימסר ביום ההתנדבות הבינלאומי ב-5.12 במסגרת כינוס מתנדבים גדול של מתנדבים בהתיישבות העובדת שייערך על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בשיתוף מרכז המועצות אזוריות.עוד יישמעו בכינוס סקירות על יחידות החילוץ האזוריות,על ביטוח המתנדבים בישראל וכן סקירה על קוד האתיקה להפעלת מתנדבים.המעונינים יפנו למשרדי המועצה להתנדבות.

 

עבור לתוכן העמוד