מידעון 6

מאות התעניינו כבר באות הנשיא למתנדב            

מאות אנשים פרטיים,מוסדות וארגונים התעניינו כבר באות הנשיא למתנדב לשנת 2006 עליו פורסם בעיתונות היומיתבאמצע חודש דצמבר. לכל הפונים אנו שולחים טפסים אותם יש למלא ולהחזיר אלינו עד 1.2.06. בימים אלהנשלחים הטפסים לכל ארגוני ההתנדבות בישראל. טקס חלוקת אות הנשיא למתנדב לשנה זו מתוכנן לאמצע השנה.

 

250 מתנדבים ונציגי ארגוני התנדבות ציינו מלאת שנה לאסון הצונאמי

250 מתנדבים ונציגי ארגוני מתנדבים ציינו בשבוע החולף מלאת שנה לאסון הצונאמי בטקס מרגש שאורגן על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל בשיתוף שגרירות סרילנקה בישראל. הטקס נערך באולם צוותא בתל אביב וכלל ברכות, הקרנת סרטים ומצגות, תפילה בנוסח סרילנקה שנערכה על ידי עשרות אזרחי מדינה זו השוהים עתה בישראל, וחלוקת תעודות אישיות לכל מתנדב ולכל ארגון שסייע במבצע ההומניטארי הגדול שאורגן מייד לאחר האסון.

 

אלפי כניסות שבועיות לפורטל ההתנדבות בישראל

אלפי כניסות נרשמו בשבוע האחרון לפורטל ההתנדבות הפועל מאז ראשית חודש דצמבר. הכניסות הן מהארץ ומחו"ל והמשוטטים בפורטל מתעניינים בהיבטים שונים ומגוונים של ההיבטים השונים של ההתנדבות בישראל.

המעוניינים לפרסם מידע מסוגים שונים מוזמנים לשלוח את החומר לפורטל ההתנדבות.

 

המרכז העולמי של בני ברית בישראל מציין 23 שנות פעילות

 המרכז העולמי של בני ברית מציין עתה 23 שנות פעילות ענפה ומגוונת מאז שהוקם בירושלים בשנת 1982. על הקמתו של המרכז החליט ארגון בני ברית בשנת 1980 בעקבות החלטת האו"ם לקרוא למדינות העולם להעביר את השגרירויות שלהן מירושלים. פתיחת המשרד העולמי של בני ברית בירושלים בוצעה 92 שנים לאחר תחילת פעילותו של ארגון בני ברית בארץ ישראל בשנת 1888. הארגון הישראלי מפעיל היום 80 לשכות בכל רחבי הארץ.

המרכז העולמי של בני ברית בישראל פועל מאז הקמתו בשורה ארוכה של נושאים ובראשם – ההיבטים המדיניים של ישראל, תוך הידוק הקשרים עם הממשלהומשרדיה. המרכז פועל רבות בתחוםמעמדה של ירושלים כבירת מדינת ישראל, מהדק את הקשרים עם הסגל הדיפלומטי בישראל, מארח בארץ משלחות של בני ברית מכל רחבי העולם, מעניק פרס שנתי לעיתונאי המתמחה בתחום התפוצות, עורך בשיתוף הקרן הקיימת לישראל אחת לשנה את טקס "המציל היהודי" בהשתתפות בני נוער, עורך כינוסים אקדמאיים, משתף פעולה עם עמותות ישראליות בתחומי סיוע הומניטארי בינלאומי ועוסק בהידוק הקשר בין ישראל לתפוצות.

 


58 מיליון דולר חילקה עד היום האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ל-27,000 לווים

 האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית שהחלה בפעילותה בשנת 1990 חילקה עד היום 58 מיליון דולר ל-27,000 לווים. באגודה פעילים כיום 12 מתנדבים בירושלים והיא מעוניינת לקלוט לשורותיה מתנדב נוסף. לווי הכסף מגיעים למשרדי העמותה בירושלים פעם אחת בלבד לצורך קבלת ההלוואה.

האגודה נותנת כיום 5 סוגי הלוואות:

  • *נכים מקבלים הלוואות לכל מטרה עד סכום של 22.500 ₪.
  • *בודדים שמצבם הכלכלי קשה מקבלים הלוואות עד 13.500 ₪.
  • *לצורך אימוץ ילד ניתן לקבל הלוואה עד 22.500 ₪.
  • *לשיפור תזרים המזומנים ניתנות הלוואות עד 45.000 ₪.
  • *לצורך הקמת עסק או הרחבתו – 65.000 ₪.

 


חולקו מגיני השר לאיכות הסביבה

למעלה מ-400 איש השתתפו בסוף השבוע החולף בטקס מרשים שנערך בהיכל התרבות של נס ציונה ובו חולקו מגיני השר לאיכות הסביבה לשורה ארוכה של אנשים פרטיים, ארגונים והתארגנויות שונות הפועלים כולם למען שיפור איכות הסביבה בכל רחבי הארץ. בנוסף ל-14 מגיני השר חולקו ל-3 אישים תעודות הוקרה מיוחדות על פועלם הרב למען איכות הסביבה בישראל. 

עבור לתוכן העמוד