מידעון 7

הועד המנהל של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל התכנס לסיכום הפעילות בשנת 2005 בבית "שמע" בתל אביב

 

הועד המנהל של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל התכנס לסיכום פעילות המועצה בשנת 2005 בבית "שמע" בתל אביב. הועד דן בפעילויות השונות שנערכו במועצה בשנה החולפת וסימן את קווי הפעילות הצפויים בשנה הקרובה. בתחילת ההתכנסות שמעו חברי הועד המנהל סקירה קצרה מפי גילה שטסל על פעילות "שמע" המעניק שירותים ל – 1500 ילדים לקויי למידה בגילאים 21-6 על ידי צוותים של פסיכולוגים, קלינאי תקשורת וכן מורים.

שירותי "שמע" כוללים הענקת מכשירי דיבור, העברת שיעורי דיבור, שיעורי תגבור בתחומים לימודיים שונים, חוגי העשרה ופעילות חברתית. השירותים והאביזרים מוענקים לכל בתשלום סמלי. מקורות המימון של "שמע" הם קרנות, תרומות ואירועים רבים שעורך הארגון מעת לעת. 70% מילדי "שמע" לומדים בכיתות רגילות, 15% בכיתות מיוחדות הממוקמות בבתי ספר רגילים ו- 15% בבתי ספר לחרשים מאשקלון עד חדרה. שירותי "שמע" מוענקים לילדים פעמיים בשבוע. בכל יום משתתפים בהם 80 ילדים. בזמן החגים מגיעים הילדים ל"שמע" מדי יום.

 


העזר בשירותי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל

 במועצה הלאומית להתנדבות בישראל מצטבר ידע וניסיון רב מאד בסיוע רב גווני הניתן לארגונים התנדבותיים על ידי עובדי המועצה, מתנדביה והמומחים העובדים עמה בתחומים שונים ומגוונים.

אנו ממליצים לכל הארגונים לפנות למועצה לייעוץ לפני שהארגון פונה לרכישת שירותים וייעוצים לגורמים אחרים.

 


3000 מתנדבים פעילים כיום בארגון "לתת"

3000 מתנדבים פועלים כיום בארגון ההומניטארי "לתת" שהוקם בשנת 1996 במטרה להניע את החברה הישראלית לפעילות הומניטארית בארץ ובעולם. 95% ממימון פעילות הארגון הן תרומות שמקורן בישראל. כיום מהווה "לתת" ארגון גג ל - 110 עמותות מקומיות הפועלות ב - 75 יישובים בכל רחבי הארץ. הפעילויות העיקריות של "לתת" הן:

 

  • *איסוף מזון לנזקקים.
  • *חינוך והעצמת בני נוער משכבות נמוכות (הכוללים 2000 תלמידים מ -60 בתי ספר ב - 40
  • יישובים ברחבי הארץ).
  • *פרסום דו"ח העוני האלטרנטיבי.
  • *פרויקט חדש למימון תרופות.
  • *הוצאת משלחות סיוע הומניטרי לחו"ל (עד היום יצאו 18 משלחות).


 

מסתיימות הפעולות הישראליות של המתנדבים בסרילנקה

 שבוע ימים לאחר הטקס המרשים שערכה המועצה הלאומית להתנדבות בישראל יחד עם שגרירות סרילנקה בארץ לציון שנה לאסון הצונאמי, נערכה השבוע במשרדי המועצה הלאומית להתנדבות פגישת סיכום בה השתתפו אחרוני המתנדבים הישראלים שעדיין פועלים בסרילנקה (והנמצאים בימים אלה בחופשת מולדת בבית) לבחינת המשמעויות של סיום הפעילויות ההתנדבותיות של ישראל בארץ זו. בדיון צוינה תרומתה הגדולה של תנועת ההתנדבות הישראלית לאחר אסון הצונאמי, הפעילויות הרבות שנערכו על ידי כל הגורמים הישראלים בארץ זו (כל הפעילויות רוכזו ותואמו על ידי המועצה הלאומית להתנדבות) וסומן תאריך יעד לסיום כל הפעילויות הישראליות בסרילנקה תוך מספר שבועות.

 


 

קבוצת תמיכה חדשה החלה לפעול: בראשון לציון הסבתות הן כל הסיפור

 

בראשון לציון החלה לפעול לאחרונה קבוצת תמיכה – עמותת חן לפריון וחיים. זו קבוצת תמיכה חדשה לסבתות, הפועלת בשיתוף המרכז לפוריות בראשון לציון ומיועדת לאימהות של מטופלי פוריות. בראש קבוצת התמיכה עומדת עפרה בלבן. חברות הקבוצה נפגשות החל מחודש ינואר 2006 במרכז לפוריות באזור התעשייה החדש בראשון לציון. ניתן לפנות לעמותה בטלפון:03-5050345.

 


 נמשכות ההכנות לחלוקת אות  הנשיא למתנדב לשנה זו

 

ההכנות לאות הנשיא למתנדב לשנת 2006 נמשכות כל הזמן ומשלוחי הטפסים למאות הבודדים והארגונים המתעניינים בקבלת האות טרם נסתיימו. את הטפסים יש למלא עד סוף חודש ינואר 2006 ורבים מאד השנה כבר עושים זאת. מדי יום ביומו מתקבלות במועצה עשרות מעטפות ובהן טפסים ממולאים. המעוניינים לקבל טפסים נוספים – יפנו למועצה הלאומית להתנדבות בישראל.

 

 

איך מגייסים מיליון ורבע דולר בשנה ללא פנייה אחת לתורמים

 

עורכי הדין שרונה וגלעד חריש מנהלים מזה שנים רבות מספר עמותות מתנדבים הפועלות בתחומים שונים: לשובע- מסעדות לנזקקים, גגון- מעונות לדרי רחוב, אגד בגד - חלוקת בגדים, קדימה - רשת בתי נוער, אסיף העיר - ניידות לאיסוף מזון. בהרצאה קצרה ומאלפת שנשא עו"ד גלעד חריש בישיבת הסיכום של הכינוס השנתי של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל שנערכה לפני זמן קצר בסמינר אפעל הוא הפתיע את ציבור השומעים באומרו כי העמותות אותן הוא מנהל עם רעייתו מגייסים מדי שנה מיליון ורבע דולר מבלי שהן יוזמות ולו פנייה אחת לתורמים. אלה מגיעים בעצמם. אל תסתמכו על הממשלה, או על הרשויות המקומיות – הזהיר הדובר – יש בארץ במגזר הפרטי מספיק כסף המחפש כל הזמן אפיקי תרומה ועמותות המוכיחות עצמן במעשיהן זוכות לקבל כספים ללא השקעתמאמץ מיוחד כדי לגייסו.

 

מתנדבים עם "ראש גדול" מחפשים אפיקי פעולה בעמותות מתנדבים

מספר מתנדבים חדשים - צעירים יחסית בעלי "ראש גדול " מוכנים ליטול על עצמם תפקידים אחראיים ובעלי משמעות בעמותות התנדבות שונות. ארגוני התנדבות המעוניינים בקליטת מתנדבים חדשים, בעלי שיעור קומה, למילוי משימות התנדבות שונות יכולים לפנות לאחראי על דפי המידע השבועיים של המועצה הלאומית להתנדבות במשרדי המועצה.

 

עבור לתוכן העמוד