מידעון 12

  החלו ההכנות לכינוס שדרות שייערך בימים 8-7 בנובמבר

 כינוס שדרות 2006 ייערך השנה בימים 8-7 בנובמבר וההכנות הראשונות לעריכתו החלו בימים אלה ממש. המועצה הלאומית להתנדבות בישראל שותפה כל השנים בהכנות לקראת הכינוס. בכינוס ישתתפו גם השנה אנשי ציבור, מדינאים, פוליטיקאים, כלכלנים ונציגי ארגוני התנדבות רבים ומגוונים. הכינוס יימשך יומיים תמימים, ביניהם לילה לבן המאורגן על ידי נציגי חברת המתנ"סים. השנה מתכוונת הועדה המכינה לכלול בכינוס עוד יותר מייצגים אמנותיים מאשר היו בעבר. הועדה המארגנת מעוניינת מאד לשתף פעולה עם ארגונים שונים. עד כתיבת ידיעה זו טרם הוחלט מהם הנושאים שיעמדו לדיון השנה. לוועדה המכינה

הוגשו עד כה שורה ארוכה של הצעות מגוונות וכולן ייבדקו במהלך החודשים הבאים. כל ארגון התנדבות המעוניין להציע הצעות לסדר היום של הכינוס יכול לעשות זאת באמצעות המועצה להתנדבות.

 מאות מועמדים לאות הנשיא למתנדב הוגשו השנה לוועדת השיפוט

 מאות מועמדים הגישו עד סוף חודש ינואר השנה את טופסי מועמדותם בלוויית המלצות לקבלת אות הנשיא למתנדב. בסוף חודש פברואר מתכנסת לראשונה הועדה המייעצת להענקת אות הנשיא למתנדב. בוועדה המייעצת חברים 10 אישים ובראשה עומדת השנה כבוד שופטת בית המשפט העליון גב' דליה דורנר. עבודת הוועדה תמשך מספר שבועות ובסיומה יוחלט על 10 זוכי האות לשנה זו.

 

 

ארגון הלל מציין 80 שנה להיווסדו ו-50 שנה לתחילת פעילותו בארץ 

ארגון הסטודנטים הבינלאומי הלל שהחל לפעול לפני 80 שנה בארצות הברית, מציין עתה 50 שנות פעילות בישראל, מהן 5 השנים האחרונות שהיו מאד אינטנסיביות. מטרת הארגון היא לסייע לסטודנטים להתעניין בזהות היהודית שלהם ולשם כך הוא מפעיל שורת סניפים בארצות הברית, קנדה, ב-7 מדינות של חבר העמים לשעבר, ב-3 מדינות בדרום אמריקה ובישראל. הארגון מטפל באלפי סטודנטים מדי שנה בשנה. הארגון מביא לישראל כ-4000 סטודנטים מדי שנה. בארץ פועל עתה הארגון באוניברסיטת בן גוריון בנגב, באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי בהרצלייה. מרכז הארגון הוא בוושינגטון. חלק מהפעילויות של הארגון הן בתחומי ההתנדבות:

 

           *פעילות קהילתית בשיתוף ארגון "מזרח שמש".

 

           *עבודה קהילתית של מתנדבות הארגון בשכונת הקטמונים בירושלים.

  

פרסם עצמך ב"דפי המידע" של המועצה הלאומית להתנדבות

 

ארגוני התנדבות מכל רחבי הארץ מוזמנים לשלוח אלינו מידע על פעילויות שונות שהם עורכים, או חדשות מעניינות אצלם כדי לפרסמם חינם אין כסף ב"דפי המידע" של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל. אנו מפרסמים מדי שבוע גיליון של "דפי המידע" שלנו ידיעות רבות  - שונות ומגוונות על פעילותם של ארגוני התנדבות רבים.

 

 

החלו ההכנות לחלוקת אות המופת על תרומה לחברה לשנת 2006  

 

במקביל להכנות לקראת כינוס שדרות שייערך השנה בחודש נובמבר, החלו ההכנות של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל לחלוקת אות המופת על תרומה לחברה. מדי שנה מוענק האות לבודדים ולארגונים שונים במסגרת כינוס שדרות.

  

הצטרף גם אתה לקורס נאמני סובלנות בקהילה

 תנועת סובלנות שהוקמה לפני 20 שנה פותחת בסוף חודש פברואר השנה קורס מיוחד לנאמני סובלנות בקהילה כחלק מפרויקט קהילתי רחב היקף בשיתוף גורמים ציבוריים וקהילתיים שונים בירושלים. לאחר סיום הקורס יתבקשו הבוגרים להתנדב כפעילים נאמני סובלנות לקידום ערכי הסובלנות בקהילה.

לאחר סיום הקורס יעסקו המתנדבים בשורה של מטלות:

 

  • החתמה על אמנת הסובלנות

    

  • פטרול בגנים ציבוריים.

 

  • מתן הרצאות

 

  • חלוקת אות הסובלנות.

  

המעוניינים בתחום זה יתקשרו לציפי רון – 02-6726186.

  

מועדון גייסי הכספים של ארגוני ההתנדבות התכנס במשרדי המועצה

 

מועדון גייסי הכספים המקצועיים של ארגוני ההתנדבות בתל אביב התכנס בחודש פברואר במשרדי המועצה הלאומית להתנדבות. במועדון חברים קרוב ל-25 גייסי כספים מקצועיים, רובם הגדול עובדים כגייסי כספים בארגונים עצמם. המפגש הוקדש לבחינת זמן העבודה המוקדש על ידי גייס כספים כדי להשיג תרומות מסוגים שונים מתוך מטרה לבחון עלות –תועלת בעבודתו.

 

 

ב"ויצו" תל אביב מחפשים אך ורק מתנדבות

 תושבים רבים בתל אביב רבתי שעיינו במקומונים שיצאו לאור ביום שישי 10.2.06

הופתעו להיווכח כי סניף ארגון ויצו תל אביב מחפש מתנדבים עם ראש גדול לשורה ארוכה של תפקידים. בברור קצר שנערך לאחר פרסום המודעה התברר כי מדובר אך ורק במתנדבות נשים ולא במתנדבים גברים.

 

קורס להכשרת טוענים בבתי משפט לתביעות קטנות ייערך באזור מרכז הארץ בקרוב

 לאחר הפסקה ארוכה מחדשת המועצה הלאומית להתנדבות את המסורת רבת השנים ומארגנת בעוד זמן קצר קורס חדש להכשרת טוענים. ההכנות לקראת הקורס החלו רק עתה וכבר יש שורה ארוכה של מתעניינים הרוצים להשתתף בקורס. ארגוני התנדבות המעוניינים לשלוח חברים לקורס הייחודי (רק המועצה הלאומית להתנדבות רשאית לערוך קורס כזה), יפנו את חבריהם למועצה הלאומית להתנדבות.   

עבור לתוכן העמוד