מידעון 13

סופית:310 מועמדים הגישו השנה  בקשות לקבלת אות הנשיא למתנדב

310 מועמדים הגישו השנה את מועמדותם לקבלת "אות הנשיא למתנדב" שיחולק בטקס חגיגי בבית נשיא המדינה בעוד מספר חודשים. בשבוע החולף התכנסה לישיבתה הראשונה בירושלים הוועדה המייעצת לנשיא המדינה לאות הנשיא לשנה זו. בראש הוועדה עומדת בשנה זו שופטת בית המשפט בדימוס
גב' דליה דורנר. בזמן הקרוב יעברו חברי הוועדה המייעצת על כל החומר הרב הקשור במועמדים השונים ובהמלצות הרבות עליהם.

 מועצת ארגוני המתנדבים בתל אביב-יפו התכנסה בראשית חודש פברואר השנה

עשרות נציגי ארגוני התנדבות בעיר תל אביב יפו התכנסו בראשית חודש פברואר לישיבת מועצת הארגונים בהשתתפות נציגי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל בראשות יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות אריה שומר. בין השאר הועלה במפגש רב המשתתפים רעיון להקמת בניין מיוחד לחלק גדול מארגוני ההתנדבות בעיר. במהלך המפגש הוצג פורטל ההתנדבות שהוקם לאחרונה על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל בשיתוף גורמי התנדבות נוספים וכן חברות הייטק. הפורטל זוכה כבר היום להתעניינות רבה ולדברי עורכיו נרשמות בפורטל אלפי כניסות של מתעניינים מהארץ ומחו'ל מדי יום ביומו, הגם שלא נערכה שום מערכת פרסום ממוסדת לפורטל החדש. המפגש סימן את מטרות מועצת ארגוני ההתנדבות בתל אביב יפו בשנה הקרובה:

 הידוק הקשרים בין 100 ארגוני ההתנדבות השונים והמגוונים הפועלים בעיר.

 הקמת פורטל מיוחד של ארגוני ההתנדבות בעיר תל אביב-יפו.

 הוצאה לאור של מידעון חודשי על כינוסים, סמינרים, הכשרות וימי עיון בשיתוף היחידה
          להתנדבות של העירייה.

 350 ארגוני מתנדבים פועלים כיום בירושלים

350 ארגוני התנדבות פועלים כיום בירושלים – כך עולה מעיון בעלון מועצת ארגוני המתנדבים בבירת ישראל שיצא לאור לאחרונה, עובדה המחייבת את מועצת הארגונים להנהיג שיטות ניהול חדשניות, ביניהן:

 שולחנות עגולים של ארגונים שונים, במטרה לשתף פעולה ביניהם ובחירת סגן ליו"ר
           מועצת ארגוני המתנדבים שעיקר עיסוקו יהיה ריבוי מספר השולחנות העגולים.

 הקמת שולחנות עגולים לארגוני התנדבות המצויים בראשית דרכם.

 הקמת שולחן עגול ייחודי לארגוני מתנדבים העוסקים בסיוע לנכים ולבעלי מוגבלויות.

 מינוי איש מיוחד לעדכון שיטתי של רשימת הארגונים הפועלים בעיר.

 הקמת מרכזי התנדבות שכונתיים.

 מתן תו תקן חברתי לארגוני התנדבות שיפעלו בהתאם לקטגוריות מסוימות.

גם בירושלים עלה לאחרונה מחדש הרעיון להקמת בית ההתנדבות העירוני ויש המקווים שיהיה זה אחד מהבניינים הרבים המיועדים לשימור המצויים בבירה.


בירושלים הוכרז לאחרונה על "אות ראש העיר" למתנדבים ולארגוניהם

מועצת ארגוני המתנדבים בירושלים, בשיתוף עם היחידה העירונית להתנדבות הפועלת באגף הרווחה של העירייה הכריזו לאחרונה על "אות ראש העיר" למתנדבים. האות נועד להרים על נס את מעשי ההתנדבות ולציין ארגון, קבוצה, או יחיד הפועלים לשיפור איכות חיי תושבי העיר במסירות ובדבקות במשימה שנטלו על עצמם ועל ידי כך הם משמשים אות ומופת לרבים בעיר הבירה.  


פורטל ההתנדבות החל באיסוף שמות של רכזי מתנדבים בארץ

פורטל ההתנדבות שהוקם על ידי המועצה הלאומית להתנדבות בישראל בשיתוף גורמים רבים נוספים החל לערוך רשימה מעודכנת של רכזי התנדבות בכל רחבי הארץ. המעוניינים להיכלל ברשימה זו מתבקשים להתקשר לפורטל בהקדם.

 

 

2500 בעלי חיים נמסרים מדי שנה לאימוץ על ידי עמותת אס.או.אס

עמותת אס.או.אס שפיתחה שיטה מיוחדת לעזור לבעלי חיים – כלבים וחתולים – ללא מכלאות מוסרת כיום לאימוץ 2500 בעלי חיים בשנה. אתר האימוץ של העמותה נמצא באזור הרצלייה. בעלי החיים שטרם אומצו נמצאים באורח זמני אצל משפחות אומנות. העמותה פועלת בעזרת עשרות מתנדבים מבוגרים ומאות צעירים. העמותה מחפשת כיום מתנדבים נוספים למטרות מגוונות:

 משפחות אומנות נוספות לבעלי חיים.

 אנשים בוגרים לטיפול בבעלי החיים בסופי שבוע.

 סיוע בהסעות של בעלי החיים.

יש לציין כי שיטת המשפחות האומנות של בעלי חיים היא שיטה מקורית ישראלית. העדר מכלאות לבעלי חיים מעודד את הציבור לקחת אחריות על בעלי החיים, להיות מעורב בטיפול בהם ולחוש שותף לגורלם.

 

פרויקט חונכות לילדים ובני נוער סוכרתיים

פרויקט חדש של חונכות לילדים ובני נוער עם סוכרת נעורים בגילאים 17-10 החל לאחרונה ביוזמת האגודה הישראלית לסוכרת נעורים. הנערים מצויים בקשר מתמיד עם בוגרים סוכרתיים בגילאים
30-25. מטרת הפרויקט היא להביא למודעות הנערים את החשיבות בהיענות לטיפול הרפואי הניתן להם ולתרום לשיפור הטמעת הידע כי הם חולים במחלת סוכרת הנעורים ועליהם להיות מטופלים.
הפרויקט מיועד להדגיש:

 את האמפטיה של החולה המבוגר לילד ולנער החולה באותה מחלה.

 יצירת פרספקטיבה חדשה על אפשרויות ההתמודדות במחלת הסוכרת.

 הכרה בקשיים המתעוררים בגיל הנעורים עם המחלה.

 הפעילויות השבועיות של החונך והצעיר יוצרים רקע לבילויים משותפים.

 בנוסף למפגשים אישיים נערכות גם פגישות קבוצתיות במסגרת הפרויקט.

עבור לתוכן העמוד