אורלי מימון

אורלי מימון נולדה בחצור הגלילית למשפחה קשת יום כשביעית משמונת ילדי המשפחה. אביה האלכוהוליסט שהכה את אשתו, נפטר ממחלת כבד ואמה מיהרה להינשא בשנית ולהטיל על אורלי בת השמונה את האחריות על שבעת אחיה הקטנים. אורלי ואחיה הועברו בין פנימיות שונות בארץ אך בשל אישיותה הרגישה ונחישותה היא הצליחה לסיים את לימודיה בבית הספר החקלאי בפרדס חנה בהצטיינות ולשרת בצ.ה.ל כפקידה בחיל החינוך.

כשנישאה למוריס ועברה לקרית שמונה המשיכה לטפל בשבעת אחיה ובמקביל לגדל את ארבעת בנותיה, לסייע לאמה החולה, לעבוד כמטפלת בגני ילדים, במוסדות לקשישים ואפילו במשק בית כדי לסייע בפרנסת המשפחה. 

למרות הרקע הקשה שלה אורלי היא אישה בעלת רגישות חברתית ואנושית שהחליטה להסתכל על הטוב שגמלו עימה אנשים ולא על הרוע שחוותה. היא מעורבת בהתנדבות בחיי הקהילה בקרית שמונה, עומדת בראש וועדת החינוך של אזרחי העיר, עוסקת בגישור בסכסוכים בין בני זוג, עוזרת בהקמת וועדי בתים ובהפעלתם וכן במנהלות העירוניות ואם לא די בכך היא משמשת כתובת לכל מר נפש ונזקק ולעיתים אף מוציאה מכספה למען הזולת.

לאורלי כלל המנחה אותה בחינוך בנותיה והוא: קח לעצמך רק את הדרוש לך ואת היתר תן לנזקקים. אנחנו לא חיים לבד בעולם הזה.

 

 

אות הנשיא למתנדב הוענק לאורלי מימון על אהבת האדם ונתינה ללא גבול לזולת. על שהוכיחה שניתן לשבור את מעגל הקסמים של מצוקה ואלימות ולהיות אדם שבזכותו חיינו בארץ הזאת טובים, מלאי תקווה ומהנים.

 

עבור לתוכן העמוד