דודי ורבקה זילברשלג

דודי ורבקה זילברשלג, תושבי ירושלים, נולדו בארץ להורים ניצולי שואה ממשפחות חסידיות. דודי למד בישיבות, שירת בצ.ה.ל, סופר ומו"ל, משמש כאחד הדוברים החשובים של הציבור החרדי ומהדמויות המובילות בהידברות בין חלקי האוכלוסייה בישראל.

שניים מילדי הזוג זילברשלג נפטרו ממחלת כבד נדירה. בשנת 2000 לאחר מות בנם מאיר בגיל 13 הקימו הוריו לזכרו מסעדה לנזקקים בירושלים אשר צמחה לרשת הארצית "מאיר פנים". חמש עשרה המסעדות הפרושות על פני הארץ מגישות מדי יום ארוחות חמות לכ-7000 איש הסועדים במסעדות, ל-1600 המרותקים לבתיהם ול-10000 ילדים בבתי הספר.

הארוחות מגוונות וטעימות ובעיקר מוגשות תוך הקפדהעל כבוד האדם ולכן הסועדים אינם עומדים בתור אלא נהנים משירותי הגשה של מתנדבים מאירי פנים.

עניינם של דודי ורבקה זילברשלג הוא בסיפוק רווחה כוללת לנצרך. לאור זאת הקימו גם את "כח לתת" – רשת מרכזים לחלוקת ציוד מיד שנייה לנזקקים. חנויות ענקב- 22 מקומות בארץ המחלקות לאלפי משפחות ריהוט ומוצרי חשמל ביתיים, רדיאטורים לחימום ושמיכות פוך לאלפי קשישים ומרותקים לבתיהם.

השאיפות של בני הזוג הן לאפשר לכל אדם קיום בכבוד, לעסוק בקידום החברה ולחלץ אוכלוסיות ואנשים חסרי ישע ממצבי מצוקה וסיכון. על כן הם מפעילים מועדוניות לנוער במצוקה במסעדות "מאיר פנים" בשעות שבין הארוחות, הם מפעילים סיירת של מתנדבים שיפוצניקים המרהטים את דירותיהם של חיילים בודדים ובנוסף, הם מקיימים מרכזי הכשרה מקצועית למובטלים, קשישים, עולים חדשים ובני נוער בסיכון וכל זאת כדי לאפשר להם להיות אזרחים בלתי תלויים באחרים. ל"מאיר פנים" ול"כח לתת" י שאלפי מתנדבים בארץ ותורמים מעבר לים המבקשים לחבור אל דודי ורבקה בקיום המצוות הללו.

אות הנשיא למתנדב הוענק לדודי ורבקה זילברשלג כביטוי לתודת החברה בישראל על שבפועלם שומרים על כבוד האדם, מחזקים את הלכידות בחברה ומסמלים את הטוב שבאדם.

עבור לתוכן העמוד