חיים קונביץ

נולד ב-1928 בקובנה, ליטא. למחרת יום הבר-מצווה שלו פרצה מלחמת העולם השנייה.  הוריו ואחותו נרצחו והוא הצליח לשרוד את איימי הגטו ומחנה דאכאו. עד עלותו ארצה פעל במסגרת בית"ר והאצ"ל בגולה ובארץ השלים את לימודיו באוניברסיטת תל אביב. משנת 1950 עובד בעיריית רמת גן ומזה 30 שנה הוא גזבר העיר.  

לפני יובל שנים הקים ראש העירייה הראשון של רמת גן, אברהם קריניצי, את וועדת האימוץ של הצנחנים וגייס את חיים קונביץ המשמש למעלה מ-30 שנה כיו"ר הוועדה.

כל חייל וחיילת בצנחנים פוגשים את חיים לפחות פעמיים או שלוש במהלך שרותם. פעם ראשונה ביום הגיוס כשהוא מברך אותם ומעניק להם שי מטעם וועדת האימוץ, אח"כ בקורסים, באימונים ואפילו בשובם מפעולות מבצעיות מחכים להם אנשי הוועדה עם מתנות והרבה אהבה. קונביץ ואנשיו מבקרים את הפצועים והחולים בבתי החולים ולדאבון הלב הם מלווים גם את החללים מקרב הצנחנים למנוחות וסועדים את המשפחות. בשנים האחרונות עם ריבוי החיילים הבודדים משקיעה וועדת האימוץ מאמץ מיוחד למענם.

 המאמצים מרמת גן וקונביץ בראשם מהווים לצנחנים גם בסיס עורפי איתן לאחר פעילות מבצעית ובימי מלחמה. במלחמת יום הכיפורים הגיעו המאמצים למערב התעלה, לקילומטר ה- 101  מקהיר ולחרמון הסורי כדי לחבק, לעודד ולחזק את רוחם של החיילים.

 הצנחנים מעידים על חיים קונביץ שכל מעשיו נעשים בצניעות בשקט ובאהבה גדולה שאינה יודעת גבול והם מכנים אותו  "האבא הגדול של הצנחנים".

אות הנשיא למתנדב הוענק לחיים קונביץ ולוועדת האימוץ הרמת –גנית בראשותו כגמול של הכרת הטוב וביטוי של הוקרה והערכה למי שזה יובל שנים הם חוד החנית של צ.ה.ל.

 

עבור לתוכן העמוד