תאור פורטל התנדבות בישראל

מגזר התנדבות בישראל מורכב ממספר סוגים של ארגונים המפעילים מתנדבים: ארגוני התנדבות וקבוצות לשינוי חברתי, ארגונים המפעילים מתנדבים כגון משרדי ממשלה (המוסד לביטוח לאומי), עסקים מתנדבים  וכן גופי מטה ותמיכה לארגוני המתנדבים ולעסקים המעוניינים להירתם למגזר זה. הארגונים הנ"ל תורמים, כל אחד על פי יכולתו, לפעילות הכוללת של החברה האזרחית בישראל. כמו -כן, ארגוני הגג והתמיכה תורמים להעצמה, חיזוק והתמקצעות של המגזר, כל אחד ב"פלח השוק" בו הוא עוסק. כיום אין פלטפורמה אחת בה ניתן למצוא אינפורמציה ולנהל דיאלוג בין כל הארגונים במגזר ההתנדבות בישראל.
 
כארגון גג, המועצה הלאומית להתנדבות בישראל מנהלת את פורטל התנדבות בישראל בסיוע: הסוכנות היהודית לארץ ישראל, משרד הגמלאים,  חברת דרונט  וחברת אינטל.  פורטל התנדבות בישראל נועד לתת מענה לצורך לרכז את שפע המידע והפעילות במקום אחד. הפורטל משמש אוכלוסיות שונות. עבור הארגונים ומהווה מקום מפגש על מנת ללמוד מהניסיון המשותף, לדון בסוגיות התנדבות, לאפשר ללמוד על המתרחש באירועים, כנסים והקורסים השונים המאורגנים בתחום. הפורטל מסייע לארגונים להיחשף למאמרים ומחקרים הקשורים להתנדבות. אך אין מדובר רק בכלי מקצועי גרידא. הפורטל מאפשר גם לציבור הרחב נגישות למידע על כל הארגונים ועל האפשרויות הקיימות  להתנדב.  עבור המגזר העסקי הפורטל מאפשר לעסקים מתנדבים להציג את פעילותם בזירת ההתנדבות.
 
הפורטל מהווה מאגר תוכן הכולל: אינפורמציה על ארגוני המתנדבים ומפעילים מתנדבים בארץ, צרכי התנדבות, סוגי התנדבות ותרומות כספיות. כמו כן, נושא התנדבות בישראל מוצג במאגר המאמרים שלנו, ועל ידי תקצירים, מחקרים וספרים. בנוסף כולל הפורטל גם רשימת השתלמויות וכן  מאגר של יועצים וארגונים המסייעים בתחום זה. כמו כן מנוהלים פורומים  בסוגיות שונות בתחום.
 

הפורטל מסייע גם בחשיפת מאגר רחב של חומרים ומידע ותורם לסינרגיה של הפעילות במגזר והעלאת חשיבותו בעיני גורמים שונים כגון גופים ממלכתיים, עסקיים והציבור הרחב. כל זאת בתקווה שזה יתרום בעתיד להגברת מעורבות הציבור בפעילויות התנדבותיות והתמקצעות המגזר.

עבור לתוכן העמוד