חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
דרושים מתנדבים לפרויקט חנ"ה
17/05/2007

לפרוייקט ח"נה - חיבוק ניצולי השואה, הפועל בשיתוף עם הקרן לרוווחת ניצולי השואה בישראל דרושים מתנדבים, שיבקרו אחת לשבוע או אחת לשבועיים, באופן שוטף וקבוע, בביתם של ניצולי שואה, שיכולים לארח מתנדב והביעו את רצונם בכך.

חלק גדול מניצולי השואה מצויים במצב של עזובה נפשית. ניצול שעבר את השואה בעשור השני לחייו, הוא היום באזור גיל ה - 80. רבים מחבריו הלכו לעולמם. חלקם מבלה ימים שלמים עם עובד סיעוד זר, איתו אין הם יכולים לתקשר מעבר לצרכים בסיסיים. רבים מהם כמהים לבן שיח, על כל נושא.

המתנדבים המצויים בקשר עם הניצולים, קובעים את מסגרת היחסים ומהותם. חלקם צופים    בטלביזיה, מטיילים ברחוב, עורכים קניות, משחקים בקלפים ועוד, כיד הדמיון וההעדפות המשותפות.

בשידוך בין הניצול למתנדב, נלקחים בחשבון מין המתנדב, שפתו / תרבותו, ומקום מגוריו העיקרי.

אין אנו עוסקים בסיוע כלכלי, אלא חברתי. מעבר לכך, אם צריך למלא טופס כלשהו, לקחת דואר רשום, או להחליף נורה שרופה - אם המתנדב יכול ורוצה, אדרבא.
 
מפגשי הכרות ראשוניים ייערכו ב -  27/5/07 או 29/5/07, בשעה 18.00, ברח' קפלן 17 ת"א. במפגש הראשוני, יוסבר למתנדבים במה כרוכה ההתנדבות, יוסבר על הזיקנה, ועל הזדקנותם הייחודית של ניצולי השואה. לאחר ביצוע ה"שידוך", וקיום מספר מפגשים בין הניצול למאמץ, יוזמנו המתנדבים למפגשי חובה אחת למספר חודשים, על מנת לדון בקשיים שנוצרים ובדרכי הפתרון האפשריות, ויקבלו הדרכה מאנשי מקצוע בתחום. כמו כן ימסרו דיווח כללי שיאפשר קבלת תמונה על מצבם הכללי של ניצולי השואה.

אנא הודיעו לנו מראש על המועד המתאים לכם: יורם מלמד, טל':  03-6727513   או דוא"ל:  YRMM@zahav.net.il

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד