חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
מתנדבים לפרוייקט "הפוך על החוף"
12/05/2008

במהלך חודשי הקיץ חופי הכנרת הם מקום בילוי מרכזי של נערים ונערות מכל שכבות האוכלוסייה במדינת ישראל. על פי ההערכות מגיעים לחופי הכנרת הצפון מזרחיים כ 150-200 אלף בני נוער במהלך הקיץ. ההגעה לחופים היא לתקופות של מספר ימים מוגבלים עד תקופות ארוכות יותר של מספר שבועות / חודשים. רוב בני הנוער שמגיעים לחוף, באים עם כוונה להתפרק ולפרוק מתחים, לבדוק גבולות וללכת מעבר להם, בטרם תחילת שנת הלימודים.במהלך הימצאותם של בני הנוער בחופים חלקם חווים חוויות קשות של שימוש בסמים ואלכוהול, תקיפה מינית, ניצול וכו'.
מיותר לציין כי אין בחופים מבוגרים אשר משגיחים על בני הנוער ומהווים להם אוזן קשבת ומייעצת ביום- יום.

מתוך הבנה שההתרחשויות בחופים בעייתיות התגבש שיתוף פעולה בין הרשות הלאומית למלחמה בסמים עמותת עלם, משרד החינוך, הג'וינט, קרן רש"י, מוא"ז גולן, מ.מ קצרין, בכדי להקים את "הפוך על החוף" – מתחם תמיכה וייעוץ לבני נוער אשר יוקם בחוף דוגית. המתחם יוקם בכדי להתחבר לנוער וליצור עימם הידברות בסביבת החוף (סביבה טבעית של הנוער), לצורך הקשבה, איתור מצבי קושי וסיכון, סיוע בהתמודדות בעת הצורך, והפנייה לגורמים רלוונטיים.
במהלך השנים למדנו כי המתחם והמתנדבים בו העניקו לבני הנוער מענה טיפולי - חינוכי בתחומים שונים, נתן הזדמנות להיוועץ ולהיעזר, לשאול שאלות, להטיל ספקות ולהתלבט בקול רם עם מבוגרים. 

המתחם יפעל השנה בין ה –  21/8 – 5/8 בין השעות 18:00 ועד 03:00 לערך.

אנו פונים אליכם, אנשי מקצוע, הורים ומתנדבים מתחומי הטיפול והחינוך להצטרף אלינו לפרוייקט חשוב זה. אנו זקוקים לאנשים אשר יסייעו לנו בדרך של איתור ויצירת קשר עם בני נוער החווים קשיים אישיים במהלך שהותם בחוף, או בחייהם, למתן תמיכה, ייעוץ ומידע לבני הנוער בכל הנושאים המעסיקים אותם. 

לפרטים נא לפנות לדובי גלר, רכז הפרוייקט - 0508779714

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד