חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
דרושים מתנדבים בעלי כלבים לביקורים בבתי אבות
22/02/2009


אם יש לך כלב ידידותי, בואו יחד להעניק רגעים של אושר ורוך בחיי הזקן!

מחקרים רבים הוכיחו כי חברת חיות מחמד תורמת לבריאות הנפש והגוף. צוותי כלבי הליטוף מציעים בנוסף דבר נדיר, ללא השוואה וללא מחיר: תשומת לב וחיבה לאוכלוסיה שעבורה, זו המתנה הכי יקרה בשלב זה (האחרון) של חייה.

החיים במוסד מתאפיינים בשעמום, בדידות והדרדרות בריאותית. כאשר המתנדבים מגיעים עם כלבם המתוקים, הכל משתנה לרגע של חן וחסד...

לקבל "ביקור" בבית אבות הינו הדבר המבוקש, המחזק, המפנק והמשמח ביותר עבור כל דייר. ובמקרה שלנו, הדבר נכון שבעתיים מאחר שמדובר בביקור ייחודי המיועד לאנשים שכמוכם אוהבים בעלי חיים,  דבר היוצר מיד שפה משותפת. למעשה, בין האנשים אוהבי חיות, קיימת מעין ‏הבנה הדדית מיוחדת וקשר כמעט משפחתי, המאפשרים לפתח ידידות מהמפגש הראשון.
הכלב הינו מטווח חברתי מעולה, שלא זקוק למילים ולהצגות בכדי לשמח ולמשוך תשומת לב. לפעמים הוא מצליח להשיג תוצאות במקרים שרופאים ותרפיסטים למיניהם נכשלו. גורמים רבים בבית אבות מעידים על כך שדיירים שאבדו כל שמחת חיים, כל רצון לתפקד, לדבר או לחייך, שאין להם תיאבון, שלא התעניינו בכלום, חזרו לחיים בעקבות קשר עם מתנדב וכלבו. בזכות כלבי הליטוף זקנים רבים מסכימים לבצע תרגילי פיזיותרפיה, לצאת מחדרם, לאכול, להצטרף לטיול, או פשוט להיפתח ולחייך!


הביקור של כלבי הליטוף מהווה חוויה אמיתית לדייר, שבו בזמן מקבל ונותן תשומת לב, מארח אורחים מיוחדים ששוברים את שגרת המוסד, ופותחים חלון אל עולם ואל חיים אחרים. בזכות ביקורם של כלבי הליטוף, הדייר שוכח לרגע את הסבל שלו, ומבטה רגש וחיבה כלפי ייצור מתוק וחף מפשע, שאינו שופט אותו וגם שמח לקבל את אהבתו!   

תחשבו כמה עצובים החיים יהיו אם לעולם לא תוכלו עוד ללטף כלב?

הביקור שלכם הינו מתנה כפולה לזקן: חווית הקשר האנושי וכייף של הליטוף !  אך החוויה הינה גם עבורכם: אתם תפגשו אנשים מרתקים, הקשר עם הכלב שלכם גם יתחזק, ובאשר לתמורה האנושית שבנתינה, אתם תרגישו אותה במהרה !

התוכנית גם מחזק את מעמדו של הכלב בחברה, ובזכותה, בתי אבות רבים אמצו כלב או קלטו דיירים עם כלבם.

סדנת אילוף ייחודית חינם למתנדבים וכלביהם. מקומות התנדבות בכל הארץ. פעילות המתאימה לכל הגילאים.  מחויבות אישית, מלגות IMPACT.

לפרטים והרשמה: ליזה - רכזת תוכניות חיות מחמד "חברים בעת זקנה"
אשל, האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן.
טל:  02-6557134       מייל:
lizaa@jdc.org.il

 

 

הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד