חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יצאתם לגמלאות? בואו להתנדב ולהציל חיים בפרויקט הגמלאים הייחודי של מגן דוד אדום .

2/09/2018
יצאתם לגמלאות? בואו להתנדב ולהציל חיים בפרויקט הגמלאים הייחודי של מגן דוד אדום . (הגדל)

שלום רב,

יצאתם לגמלאות? בואו להתנדב ולהציל חיים בפרויקט הגמלאים הייחודי של מגן דוד אדום .

ההתנדבות והעשייה למען האחר חשובה בכל גיל אך ערכה עולה בכמה וכמה כשמדובר בהתנדבות בקרב הגיל שלישי ומחקרים רבים כבר מצאו קשר בין התנדבות לאריכות חיים ובריאות.

אז דמיינו שבמקום ישיבה רצופה בבית, בבטלה ,תוכלו להצטרף לצוותי האמבולנס, להגיב לקריאות חירום, לטפל בחולים ובפצועים ולהציל חיים בישראל.

בשנים האחרונות החלה מגמה חיובית בישראל בה מוסדות וארגונים קולטים לשורותיהם גמלאים, מספקים להם פעילות מעניינת ובתמורה זוכים למתנדבים רציניים, בעלי חוכמת חיים, ניסיון ויכולות. ההבנה כי החיים אינם מסתיימים בגיל 67 וכי דווקא האוכלוסייה המבוגרת יכולה לתרום לארגונים ולחברות אפילו יותר מצעירים –מטיבה גם עם הגמלאים וגם עם החברות הקולטות אותם.

גם  אנחנו במגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל מבינים  את היתרונות בשילוב גמלאים בפעילות השטח ולראשונה מציעים קורסי עזרה ראשונה ייעודיים לבני הגיל השלישי, מתוך רצון לקלוט עוד ועוד גמלאים להתנדבות באמבולנסים, בניידות הטיפול הנמרץ, בניידות התרמות הדם ובמוקדי החרום 

מגן דוד אדום הינו ,ארגון המתנדבים הגדול בישראל ומונה כ 28,000 אנשי צוות בהם רק 2000 מקבלי משכורות. הנתון המדהים הזה מוכיח את חוזקו שלמערך המתנדבים למשימת הצלת החיים בישראל. ככזה, פועל הארגון לצרף מתנדבים נוספים בכל עת ומשקיע רבות בפיתוח הנוער, הבוגרים, ועכשיו גם הגמלאים המצטרפים לשורותיו.

רוח ההתנדבות במד"א היא זו שמסייעת לארגון להפעיל 1000 אמבולנסים, יחידות מיוחדות הכוללות כוננים, אופנוענים ונאמני חיים, וכן מערך הומניטארי ענק המסייע לנזקקים בארץ וגם בעולם. הארגון, שפועל משנת 1930 ,מציין 87 שנות התנדבות וגאה במיוחד באנשיו.

החיבור של המתנדבים למד"א הפך ל"חיידק" של ממש וכמעט בכל תחנת מד"א בארץ תוכלו למצוא משפחות המתנדבות יחד, לעיתים מתנדבים ממספר דורות במשפחה אחת העושים משמרות באמבולנסים ובניידות הדם. האפשרות ליצור חוויה מאחדת כזאת מעניקה משמעות כפולה לכינוי "משפחת מד"א."

מחלקת המתנדבים של מד"א מזמינה את הגמלאים לקורס חובשים/נהגי אמבולנס בהיקף של 203 שעות בו ילמדו את עקרונות ההחייאה, עצירת דימומים, קיבועים וחבישות, טיפול באירועי חירום שונים כגון: טביעה, נפילה מגובה, כוויות , טיפול במקרי חירום על רקע מחלה כגון: אירוע לב, אירוע מוחי, קוצר נשימה וכן, גם את עקרונות הטיפול באירועים משמחים כמו קבלת לידה בבית המטופלת או באמבולנס, בתקווה שיזכו לחוות את האירוע המרגש הזה במהלך ההתנדבות שלהם.

הקורס מועבר על ידי מדריכים מקצועיים מאגף ההדרכה משלב הקניית ידע עיוני עם תרגול מעשי למידת יסודות הגישה למטופל, עבודת צוות ושיתוף פעולה עם כוחות ביטחון אחרים במקרי החירום השונים. מתכונת הקורס הינה פעמיים בשבוע, בשעות הבוקר/אחה"צ  ,בתחנת מד"א הקרובה למקום מגורי הגמלאי.

גמלאים שישתתפו בקורס ויסיימו אותו בהצלחה, על כל המתחייב מכך, כולל הכשרה בנהיגת אמבולנס והצלחה במבחן נהיגה מעשי ("טסט") באמבולנס, יקבלו רישיון נהיגה באמבולנס, בכפוף לכל הדרישות המחייבות של משרד התחבורה.

התנאי לקבלה לקורס הממומן כולו על ידי מד"א הינו התחייבות המשתתף להתנדבות של משמרת שבועית  בשעות הבוקר כנהג אמבולנס .

ארגון מגן דוד אדום קורא לגמלאים להיענות לאתגר ובכך לסייע לציבור האזרחים בשעות שיגרה, אך במיוחד חשובה ההתנדבות כנהגי אמבולנס בשעת חירום כגון פיגועים, אירועים רבי נפגעים, רעידות אדמה, ירי טילים, מלחמה וכיו"ב, מצבים בהם אנו זקוקים לנהגי אמבולנס רבים בזמן נתון.

במד"א קוראים לגמלאים לקחת חלק גם בפעילות הומניטרית רחבה כגון: ליווי ניצולי שואה, איסוף מזון עבור משפחות נזקקות לקראת תקופות החגים, מפגשים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, התנדבות באמבולנס המשאלות של מד"א ועוד. פעילויות אלו מחזקות את הקשר של מד"א עם הקהילה ומוסיפות הרבה צבע ועניין לחיי הגמלאים המתנדבים.

בברכה

ליאת סמדג'ה

050-9018515

liatsm@mda.org.il

"כי כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו"

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. דודו סזנה (25/09/2018 13:17:35)
2. 
היתנדבות במדא
מריאנה (27/03/2019 16:36:36)
3. זילביגר עודד (28/05/2019 16:45:04)
4. אפרת גולן (28/08/2019 15:05:21)
הרשמה לניוזלטר
הרשמה לניוזלטרדלג על הרשמה לניוזלטר
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
checked
צור קשר
עבור לתוכן העמוד