האגודה לסוכרת נעורים - פורום הבוגרים חוגג שנתיים ו… מתרחב!

 חודש מרס 2006

רקע…

"פורום הבוגרים" מתכנס מידי חודש בחודשו, כבר שנתיים ויותר, ביום שני האחרון של כל חודש, ודן במגוון הנושאים אשר מעסיקים את עולמם של הסוכרתיים בגילאי 20 ומעלה ו30 ומעלה.

הקבוצה פועלת על בסיס התנדבותי, כשאת המפגשים מנחים חברי הפורום עצמם, ומידי פעם מגיעים מרצים אורחים – בתנאי שהם עושים זאת בהתנדבות – כמובן.

על מה דיברנו עד היום בפורום?

הנושאים אשר עלו עד היום בשיחותנו נגעו בשאלות רבות, ובמגוון תחומים, ביניהם: האם חברי הפורום שומרים על סודיות בנושא הסוכרת, האם הסוכרת נתפסת כסוג של נכות והאם יש חיה כזאת שנקראת: האיזון המושלם?

במשך שני מפגשים התארחה אצלנו הפסיכולוגית השיקומית ד"ר נועה וילצ'ינסקי שדיברה על נושאי זוגיות, מיניות ודימוי גוף, ובהמשך פגשנו את יובל אורן מטפל אלטרנטיבי, שדיבר איתנו על: "הסוכרת בראי הרפואה הסינית". באחת מפגישותנו יצא לנו ללמוד מקרובמה קורה למוח שלנו במהלך היפו, ובפגישה אחרת דיברנו על סיבוכי הסוכרת, ועל הפחדים שלנו מפניהם. בהמשך ארחנו את הפסיכולוגית הקלינית ללי גרשנזון, בהרצאתה: "התמודדות רגשית עם מחלה כרונית או: איך לחיות טוב גם בלי סוכר" ודיון מעניין במיוחד התקיים כאשר בדקנו כיצד מוצגת הסוכרת בסרטי הקולנוע השונים.

חוץ מדיבורים משתדל הפורום לגוון את הפעילות גם בשלל פעילויות אקטיביות יותר, אם באירגון מסיבת ריקודים, אם במפגשים קיציים על חוף הים ואם ב"ערב שירה ואינסולין"בהנחיית אחת מחברות הפורום.

קבוצת תיאטרון הסוכרתיים בהנחייתו של אלי רצ'בסקי, התארחה גם היא במסגרת הפורום והראתה לנו קטעים נבחרים מהצגתה המדוברת "עד ההצגה זה יעבור…"

והנה אנחנו כאן היום, לאחר יותר משנתיים של פעילות ענפה ומגוונת, מזמינים אתכם, סוכרתיים בגילאי 20 ומעלה - באשר הינכם - להגיע למפגשים, ליזום, להציע ולקחת חלק פעיל במפגשי הפורום.

הפורום מתרחב: סניף בצפון!

בימים אלה ממש נרקמת יוזמה חדשה ומבורכת: הקמתו של סניף הפורום בצפון הארץ. הרעיון הוא שהסניף הצפוני יפעל על פי מודל הפורום הקיים – על בסיס של תרומות, התנדבויות ושיתוף.

אנו קוראים לחבר'ה סוכרתיים מהצפון, אשר מוכנים ומעוניינים להרתם למשימה להצטרף ולהפוך את הרעיון למציאות.

לפרטים נוספים: ניצה: 5164871 - 03, nmor@jdrf.org.il

                      יערית: 3521616 - 052, yaarit66@hotmail.com

 

עבור לתוכן העמוד