מתנדבים בבית ומהבית שלנו
מעונינים במתנדבים ורוצים להתנדב."החבר'ה שלנו מעונינים להתנדב- כל אחד ע"פ כישוריו, תחביביו והזמן העומד לרשותו- עם בע"ח, עם בעלי צרכים מיוחדים, בעבודות אריזה, עבודות משרדיות, עבודות שיפוץ וגינון קלות".

"הבית שלנו" הינו  הוקם ע"י בית אקשטיין, על פי דרישה של משרד הרווחה על מנת להכשיר דיירים מאוכלוסיית השיקום לחיים עצמאיים בקהילה. היעד המרכזי של הבית הוא שיפור איכות חייהם של הדיירים בבית תוך הקניית כלים ומיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה. דגש רב מושם על פתיחת חוויות חיים חדשות אשר מתוכם יוכל כל דייר לבחור את דרך החיים המתאימה לו.

 קבוצת הגרעין של הבית הנה דיירים בגילאים 20- 34 המוגדרים כבעלי קשיי למידה והסתגלות בעלי אינטליגנציה גבולית ,כולם עובדים מחוץ לבית בעבודות שונות וכולם נוסעים באופן עצמאי בתחבורה הציבורית.

בבית צוות הכולל : מנהל , עו"ס , פסיכולוג מייעץ, פסיכיאטר מלווה, אם בית ומדריכים 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

בבוקר כל דייר משכים קום בהתאם לסדר יומו ולמשרתו.  אם הבית מעניקה תמיכות הדרושות לכל דייר בהתאם לצרכיו להתארגנותו בבוקר וליציאתו לתעסוקה. הדיירים חוזרים כל אחד בזמנו אוכלים צהריים וכל אחד פונה לעיסוקיו השונים- חוגים, תורנויות בבית, בילויים... לדיירים ישנן תורנויות- מטלות אותן עליהם לבצע בבית- כביסה אישית, תורנות מטבח- צהריים וערב, ניקיונות וכן הלאה.לכל דייר תוכנית אישית הנבנית עם הדייר עצמו בדגש על רצונותיו ויכולותיו. התוכנית כוללת את מגוון חייו של הדייר מבחינה תעסוקתית, חברתית, משפחתית ועוד.

בית ההכשרה הוא תחילתו של תהליך אל עבר דירות ברמות ליווי שונות בקהילה הנפתחות תחת קורת הגג של מסגרת האם .

 כרגע נמצאות אצלנו חמש מתנדבות, בינן שלוש סטודנטיות שמתנדבות מטעם הפרקטיקום שלהן ועוזבות בקרוב לדאבוננו הרב. (מדובר במתנדבות באופן מקרי לחלוטין ומתנדבים יתקבלו בשמחה). שתי מתנדבות מעבירות קורס מיומנויות בישול, אחת מובילה קבוצת הליכה ועוזרת בלימודי מחשב, והשתיים האחרות עוסקות בליווי פרטני של חבר'ה – עזרה בחישובים קלים, בקריאה,  וכו'...

אנו זקוקים למתנדבים\ות שישתלבו בתוכניות התמיכה הנ"ל בתחומים הבאים: פעולות הבית (בישול, קניות, ניקיונות וכו'...), חישובים קלים (עודף, ניהול חשבון), פנאי, (בילויים, קריאה, כתיבה, מחשבים, תחביבים) חברה (מיומנויות תקשורת, זוגיות...), תעסוקה וכן הלאה.

כמו-כן החבר'ה שלנו מעונינים להתנדב- כל אחד ע"פ כישוריו, תחביביו והזמן העומד לרשותו- עם בע"ח, עם בעלי צרכים מיוחדים, בעבודות אריזה, עבודות משרדיות, עבודות שיפוץ וגינון קלות. באופן פרטני וכולם כקבוצה בפרוייקטים חד פעמיים- ניקוי חופים, שיפוץ מבנים וכד'... ההתנדבות נועדה להעצים אותם, להעניק להם בטחון עצמי, הערכה, עניין, סיפוק, העשרה, למידת החשיבות והמשמעות שבנתינה וכו'...

ניתן ליצור קשר באמצעות הודעת דוא"ל לכתובת our_house@walla.com

עבור לתוכן העמוד