שוברות שתיקה 2006

נובמבר 2006

אשתקד התקיים מסע אופניים לאורכה של ישראל שמטרתו הייתה לשבור את השתיקה.

החשיפה הארצית בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות השיגהאת מטרתה בכך שנשים וגברים כאחד אזרו אומץ לשבור את שתיקתם בהיוודעם על קיומם של מרכזי הסיוע (1202לנשים, 1203 לגברים), חשפו את סיפורם האישי בפניהם ובפעם הראשונה קבלו עזרה.

אך אין די בשבירת השתיקה. קלות העונשים הנגזרים על עברייני מין מתעלמת מחומרת הפשע, שמה ללעג את קורבנות האונס ונותנת לגיטימציה לאנסים להמשיך במעשיהם.

לא ייתכן שבמציאות בה אחת מתוך שלוש נשים ואחד מתוך שבעה גברים עוברים תקיפה מינית - בתי המשפט, האחראים על הדין, שותקים, מקלים את הענישהויוצרים בסיס נוח להחרפת המצב.

במקום לזעוק בדממה, החלטתי לצאת במסע שמטרתו לעשות שינוי בדרך החשיבה המשפטית.

ב- 19 לחודש נובמבר, 2006 תצא צעדה מבסיס חיל האוויר "נבטים" בעקבות העונשים המגוחכים שנגזרו על החיילים בפרשת האונס והניצול המיני בבסיס. הצעדה תעבור דרך הכנסת – בית המחוקקים ותסתיים בתל-אביב.

ב- 25 לחודש נובמבר - יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים ויומו האחרון של המסע, יתקיים מפגן אורות ענק שמטרתו להחזיר את האור שכבה והחשיך את חייהם של רבים ברחבי העולם שעדיין מפחדים ומבוישים בעקבות התקיפות המיניות שחוו.

ואז אולי נוכל לנשום לרווחה בידיעה שעשינו כל שביכולתנו על מנת להפוך את סביבתנו לסביבה בטוחה ומוגנת.

כחברה, מוטלת עלינו החובה לזעוק! - רק על ידי פעולה משותפת, של גברים, נשים וילדים מכל קצוות הארץ, נוכל להשמיע את קולנו במטרה לגרוםלשינוי החברתי אליו אנו מייחלים.

 

מתנדבות ומתנדבים המעוניינים להצטרף לצעדה מוזמנים ליצור קשר עם עליזה

טלפון נייד  052-6623049

אנא, היו אלו שיעזרו בשינוי החברתי המיוחל. הצטרפו למתנדבי ומתנדבות איגוד המרכזים לנפגעי תקיפה מינית.

לרשימת המרכזים ודרכי יצירת קשר עם האיגוד  לחצו כאן

 

עבור לתוכן העמוד