אין אהבה בעולם כמו אהבה של "דודות"

מזנון הרכבת של האגודה למען החייל הוקם במטרה לספק לחיילי צה"ל אוכל ושתייה קלה בדרכם לבסיסיהם ברחבי הארץ. המזנון מופעל מזה שנים בידי מספר רב של מתנדבות, חלקן שייכות לאיגוד נשות דרום אמריקה מגבעתיים והשאר מתנדבות אגודת הגמלאים של אגד. כולן התנדבו לטובת האגודה למען החייל ומפעילות את דוכן "הרכבת" מידי יום ביומו על בסיס משמרות. הדוכן פתוח מידי יום בין השעות 6:30 בבוקר ועד 16:30 אחר הצהריים וביום שישי עד שעות הצהריים.

גב' רבקה בן משה וגב' פרידה הררי מתנדבות במזנון הרכבת של האגודה למען החייל מזה 5 שנים. השניים מגיעות מדי יום חמישי בשעות הבוקר המוקדמות, מכניסות את המצרכים המחכים להם מחוץ לדוכן ומתחילות במלאכת הכנת הסנדוויצ'ים והמצרכים האחרים כדי להיות מוכנות להגעת החיילים. "החיילים מתחילים להגיע בסביבות השעה 7:30", מספרת גב' הררי ומוסיפה כי החיילים מגיבים בשמחה רבה נוכח המזנון ואפילו עוזרים בבוקר להכניס את המצרכים לתוך המקרר.

מבחר "מטעמי הבית" המוצעים לחיילים במזנון כולל סנדוויצ'ים עם גבינה לבנה וצהובה, חומוס מטבוחה, חצילים ומיונז או ריבה. בנוסף יכולים החיילים לקבל מעדני חלב, שקיות שוקו הנתרמים על ידי "תנובה" ושתייה קלה. "הימים הלחוצים הם תמיד ראשון וחמישי כאשר החיילים נוסעים לבסיס או חוזרים ממנו". מציינת גב' בן משה ומוסיפה כי בימים אלו הן מרוקנות עשרות קופסאות סלטים וחבילות לחם.

רבקה בן משה ופרידה הררי מתנדבות כבר שנים רבות במזנון הרכבת למרות גילן המופלג. כשנשאלות השתיים מה מניע אותן להגיע כל כך הרבה שנים למזנון ולתרום למען החיילים, התשובות נחרצות. "אנו מרגישות כאילו אנו מעניקות לבנים ולנכדים שלנו. ההרגשה היא אותה הרגשה, החיילים הם כמו הבנים שלנו". בן משה מוסיפה: "הסיפוק הוא ענק, אי אפשר לתאר במילים כמה ההרגשה להעניק לחיילים היא טובה. בגילנו הבריאות כבר לא כל כך טובה אבל אנו מגיעות לעבודה אפילו שאנו לא מרגישות טוב."

רבקה ופרידה מספרות כי במלחמה האחרונה, גדל מאד מספר החיילים המבקרים במזנון.
"בנוסף לחיילים בסדיר התווספו בתקופת המלחמה גם חיילי המילואים בדרכם ליחידותיהם, חלק מהמילואימניקים זכרו אותנו עוד מתקופת הסדיר שלהם", ציינה פרידה בהתרגשות.

בסביבות השעה 8:30 החל משתרע במזנון טור ארוך של חיילים שהמתינו בסבלנות לתורם. אחד החיילים, חייל צעיר מגבעתי, נכנס למזנון וביקש מהדודות לחם בלי כלום. פרידה בתגובת סבתא טיפוסית, לא מוותרת לחייל ומנסה לשכנעו לקחת לפחות פרוסה עם ריבה בטענה שאצלה לא אוכלים לחם בלי כלום. כך הדבר אצל הדודות ממזנון "הרכבת" העושות את עבודתן במסירות מתוך אהבה כנה ודאגה אמיתית לחיילי צה"ל.

לחצו כאן לקריאת הכתבה המקורית מאתר האגודה למען החייל

עבור לתוכן העמוד