השמיניסטים בקיבוצים מסתערים על הקצונה ומכוונים אל עבר התנדבות
800 בוגרי כיתות י"ב מהקיבוצים יוצאים מחר למסע טרום-שירות קרבי והליכה לפיקוד ולקצונה. יבקרו בבה"ד 1, ייפגשו עם צוערים, קצינים בכירים ועם שר הביטחון. כחלק ממסע ההתעוררות, "יסתערו הקיבוצניקים הצעירים על תנועות ההתנדבות.
הגדל

עוד במסע: היכרות עם שסעי ומצוקות בחברה הישראלית, ועם משימות התנדבות חינוכיות בשנת השירות. כחלק ממסעם ייושם דגש על תרומה לחברה מעבר לשרות הצבאי וחשיבות ערך ההתנדבות והנתינה.

ארבעה ימים, 100 קילומטר לאורך גבול ישראל-מצרים:ביום שני 18.12.2006,  בשעה שמקביליהם ברחבי הארץ יעסקו בבילוי כלשהו, ייצאו 800 בני קיבוצים, תלמידי יב', למסע המסורתי שמארגנת עבורם התנועה הקיבוצית לאורך גבול מצרים - מהר חריף עד כרם שלום.

מסע יב' 2006 יעמוד השנה על שלושה יסודות מרכזיים:

  • היכרות עם צה"ל: יחידותיו הלוחמות, בסיס ההדרכה לקצינים (בה"ד 1) בו יערכו תרגולי צוות משותפים של הצוערים עם היב'תניקים לזיהוי מנהיגות בקבוצה. המטרה היא להכיר לנוער מסלולי פיקוד וקצונה, לעודד מוטיבציה לקראת גיוסם העתידי. בהקשר הזה חשוב להזכיר את הנתונים שפרסם לפני כחודשיים האלוף אלעזר שטרן שבני הקיבוצים מובילים את החברה הישראלית בהתנדבות ובשירות ביחידות קרביות - 65% משרתים ביחידה קרבית.
  • התנדבות למען החברה: היסוד השני עליו מושתת המסע הוא העברת המידע על חשיבות ההתנדבות לשנת שירות טרם הגיוס לצבא, וזאת באמצעות פרישת מגוון האפשרויות להתנדב ולתרום בשנת השירות. המגוון הנרחב כולל עבודה חברתית-קהילתית-חינוכית ב-70 מוקדים ברחבי הארץ: מרכזי קליטה, מועדוניות וכפרי נוער מנותק ובמצבי סיכון, בארגוני איכות הסביבה ופנימיות.
  • היכרות עם שסעים ומצוקות בחברה הישראלית:באמצעות 12 תחנות (מתחת שמשיות): ויקי כנפו על מאבק חברתי, מיכה לב-ארי (קפוסטא) על קרבות הסבחה, תחנה על אלימות וסחר בנשים, תחנה הסברה על פגעי השימוש בסמים, תחנה על המצב החברתי בקיבוצים, תחנה נוספת על הבדואים - תרבותם ומורשתם, ותחנת תצפית מהר חורשה וקדש ברנע על סיני.

 למעבר אל אתר אגף המשימות הלאומיות של התנועה הקיבוצית לחצו כאן 

עבור לתוכן העמוד