"חברה טובה": אמרגן מעורבות חברתית
הגדל

ארגון "חברה טובה" הוקם על ידי צעירים בוגרי מכינות קדם צבאיות ומטרתו ליצור ולהגביר מעורבות והשתתפות פעילה של צעירים אכפתיים בחברה הישראלית. "חברה טובה" משמשת גורם מקשר בין ארגוני המגזר השלישי לבין פעיליה (המתנדבים), ובכך מסייעת להעצמת פעילותם של ארגונים קיימים.

במסגרת פעילותנו, אנו יוצרים קשרים עם גופים חברתיים קיימים ומזמינים את קהל הפעילים שלנו, המורכב ברובו מבוגרי המכינות, להשתתף באירועים ופעילויות של אותם גופים. בכך אנו מהווים "אמרגן מעורבות חברתית" עבור הפעילים שלנו: אנו בונים מסגרת פעילות מגוונת, בנושאים חברתיים שונים ועם גופים חברתיים שונים, ומספקים מענה לרצון של צעירים אכפתיים להכיר את עולם העשייה החברתית ולהתערב בו. הגופים החברתיים השונים יוצאים נשכרים גם הם: קבוצה גדולה של צעירים אכפתיים מגיעה ומשתתפת ביום פעילות שלהם, ואגב כך נחשפת לעשייה של אותם גופים. אנו מעודדים חשיפה זו, שכן היא עשויה להביא להצטרפות של מי מחברינו לגופים החברתיים השונים - תוצאה רצויה עבור כל הצדדים.

אחת לחודש, אנו שולחים לקהל הפעילים שלנו מידעון (Newsletter), המכיל "סל פעילויות חודשי". כל אחד מהנמענים יכול כעת להחליט לאיזו פעילות מתחשק לו להגיע אם בכלל. סל הפעילויות מהווה הצעה לאפשרויות שונות ומגוונות למעורבות חברתית, שאינה קבועה ואינה דורשת מחויבות. זאת מתוך הבנה שסטודנטים וצעירים אחרים מעדיפים אופציה של התנדבות "פה ושם".

info@hevratova.org.il

מיסודה של עמותת "נחשון" ע.ר. 580299089

ובתמיכתה של המגבית היהודית המאוחדת, הפדרציה ניו יורק

עבור לתוכן העמוד