האמן אפרים בן-אהרון יבצע יצירת אמנות שתוצב ב"כיכר רוטרי" בגן יבנה
הגדל

ב"כיכר רוטרי" באמצעותה בחרה מועצת גן-יבנה לבטא את הוקרתה כלפי פעילות ארגון "רוטרי", יוצב פסל פרי יצירתו של האמן אפרים בן אהרון. הכיכר החדשה, בצומת מרכזית בישוב, מאפשרת הגעה בטוחה יותר לשני בתי הספר הגדולים בישוב: "בן גוריון" ו"אורט רבין". בימים אלה הסתיים ביצועו של מעגל תנועה חדש בגן-יבנה, על תוואי כבישים המובילים אל ביה"ס היסודי "בן גוריון", וביה"ס התיכון "אורט רבין גן-יבנה". בדרכים אלו עושים דרכם כמעט 2,000 תלמידים מדי יום ביומו.

ביצוע הכיכר שעל נחיצותה התריע ראש המועצה מזה זמן רב, התאפשר רק לאחרונה, לאחר שמשרד התחבורה אישר את תקצוב התכנון והביצוע המלא.מועצת גן-יבנה ביקשה לקרוא לכיכר ע"ש ארגון "רוטרי" לאות הוקרה על שיתוף הפעול ההדוק בין המועצה המקומית למועדון רוטרי בגן-יבנה. מועדון רוטרי התבקש על ידי המועצה לפנות למספר אמנים, שיגישו הצעות ליצירת אמנות, שתוצב במרכז הכיכר, ותבטא בצורה הטובה ביותר את פועלו של הארגון וחזונו.

הצעתו של האמן אפרים בן-אהרון, היא שנבחרה ע"י "רוטרי" כיצירה שביטאה בעיני חברי "רוטרי" בצורה הטובה ביותר את תפישת ה"שירות לזולת מעל לפרט". במרכז היצירה גלגל ברזל בן 24 שיניים, שהוא סמלו הבינלאומי של "רוטרי". על הגלגל ניצבות שתי יונים ובחלקו העליון זוג ידיים אוחזות ותומכות זו בזו, שצורתן החיצונית כצורת זוג יונים אחודות. הפסל מתוכנן כך שאת סמל ה"רוטרי" ניתן יהיה לראות מארבעת כיווני הנסיעה לאפרים בן-אהרון ניסיון רב בתחום העיצוב החזותי.

בן-אהרון הוא בוגר האקדמיה "בצלאל", ובעל ניסיון בתחומי היציקה, הצורפות, הזכוכית וההדפס. כיום עיקר פעילותו היא עם רשויות מקומיות – עיריות ומועצות. תפישתו האמנותית באה לידי ביטוי בעיצוב הכניסה לישוב, כשההתייחסות אל כתובת הישוב היא כאל פסל סביבתי. דוגמאות לעבודותיו ניתן לראות בכפר סבא, מצפה רמון, בני ברק, מיתר, מזכרת בתיה, מגדל העמק, קציר, חריש ועוד.

בן אהרון הוא שנבחר לפני שלוש שנים לעצב גם את הכניסה המזרחית לגן-יבנה. עיצובה הסופי של הכיכר, והצבת הפסל במרכזה, צפויים להסתיים תוך כחודשיים. דרור אהרון, ראש המועצה מבהיר כי "ביצוע הכיכר נועד לתת מענה לבעיה תחבורתית שהייתה קיימת במקום. מעגלי תנועה, במקום בו ניתן לבצעם, הם הפיתרון המומלץ כיום על ידי משרד התחבורה. תכנון הגינון והפיתוח הם המשך ישיר למדיניות בה נוקטת המועצה לרווחת התושבים – בשילוב בין פונקציונליות לאסתטיקה"

לפרטים נוספים: מרסל הדר – דוברת המועצה 052-8993593

עבור לתוכן העמוד