בני ברית עם הפנים לקהילה
הגדל

דבר נשיאת בני-ברית ישראל האחות צפורה פאר

גאוות ארגון בני ברית הוא על היותו ארגון יהודי עולמי. גאים אנו בבני ברית ישראל, על היותנו ארגון הפועל למען הקהילה. אין חודש בלי הענקת מלגות ואין תקופה בלי מפעלים רבים למען הקהילה. בנוסף לכל פעילויות חשובות אלה, אנו גאים בהיותינו ארגון עולמי, ובקשרים ההדוקים שיש לנו עם אחינו בבני ברית אירופה, בבני ברית אוסטרליה וניו זילנד. הקשרים המתהדקים והולכים מקבלים ביטוי באורחים הבאים אלינו, ובהערכה הרבה שהם רוכשים לנו. כמשפחה אחת גדולה, נטיב כולנו לקדם את מטרותינו לטובת הקהילה בישראל, ולחיזוק העם היהודי בתפוצות.

כארגון מתנדבים משתייכים אנו למועצה הלאומית להתנדבות בישראל. כחברת הנהלה של מועצה זו אני גאה לדווח לכם כי השר רפי איתן לקח את המועצה תחת חסותו והבטיח לדאוג למימון פעולותיה וזאת באמצעות מנכ"ל משרדו מאיר חזן, והגב שרה זילברשטיין – היפש שכבר הוכיחה את יכולתה במגזר העמותות והמלכר"ם. אנו מברכים את השר וצוותו, ומודים לו על יחסו החם לארגוני המתנדבים.

כמתנדבים הקשורים למחלקות הרווחה ברשויות המקומיות והנזקקים באשר הם, אנו שמחים לקבל בברכה את מינויו של השר יצחק בוז'י הרצוג לתפקיד שר הרווחה. השר הרצוג אירח את הנשיא העולמי ופמלייתו בעת ביקורו בישראל, בתפקידו כשר התיירות . הייתה לי הזכות להשתתף בפגישה זו, ואני בטוחה שבמינוי זה יש כדי לקדם את מצבם של הנזקקים לשירותיו של משרד חשוב זה.

רבים בין אחינו ואחיותינו הינם ניצולי שואה. ארגון בני ברית כארגון יהודי עולמי רואה זכות לעצמו להביע להם הוקרה מיוחדת . לקראת יום השואה תשס"ז נעניק תעודות "ברית הזיכרון" לכל אחינו ואחיותינו המהווים עדות נאמנה לזיכרון השואה ולתקומה.

הנשיא העולמי מבקר בישראל

הנשיא העולמי משה סמית ערך את ביקורו הראשון בישראל בסוף חודש דצמבר יחד עם סגנו דניאל מריאשין.

הביקור בישראל נפתח בקבלת פנים שערך לכבודו שגריר קנדה בישראל , מר ג'ון אלן, ורעייתו חיה קלרה הירש. בקבלת הפנים השתתפו גם נשיאת בני ברית ישראל צפורה פאר, ונציגנו במועצת הנגידים יצחק מאייר. היה זה נר חמישי של חנוכה, והשגריר ורעייתו יהודים גאים מן העיר ויניפג בקנדה, הדגישו את גאוותם על היותו של נשיא בני ברית העולמי בן ארצם.

בין השאר השתתף הנשיא ופמלייתו בחנוכת מועדון לחיילים על שם נשיא בני ברית העולמי לשעבר ביל וקסלר ז"ל עם הועד למען החייל בצריפין. בירושלים נפגש הנשיא משה סמית עם שרים, חברי כנסת, מנכ"ל משרד החוץ, יו"ר הסוכנות, אנשי תקשורת מן הרדיו ומן הטלויזיה ומן העיתונות הכתובה. כמו כן ביקר הנשיא העולמי בישובים מעבר לקו הירוק, בקרית שמונה ובבית הלוחם באפקה . הנשיאה צפורה פאר שהתלוותה לנשיא העולמי התרשמה מן הנושאים הרבים והחשובים שהועלו בשיחות הנוגעות בעיקר לעם היהודי בתפוצות נוכח האנטישמיות הגוברת והדאגה והתמיכה העמוקה של יהודי התפוצות במדינת ישראל.באמצע פברואר חזר הנשיא העולמי משה סמית, וביקר בישראל במסגרת ועידת הנשיאים היהודיים .

נשיאת בני ברית הוזמנה לשגרירות ליטא

השגרירה החדשה של ליטא בישראל הגב' אסטא סקאודגיריט לאיסיאן הזמינה את האחות צפורה פאר נשיאת בני ברית ישראל, ואת האחיות חוה ענבר לשעבר נשיאת בית הדין ויהודית דויטש נשיאת לשכת ארגמן לקבלת פנים לרגל יום העצמאות השמונים ותשע של ליטא. הטקס התקיים במלון דן פנורמה בתל-אביב. את הממשלה ייצג בטקס סגן ראש הממשלה מר שמעון פרס. בדבריה הזכירה השגרירה את העובדה כי ליהודים הייתה תרומה גדולה וחשובה למדינת ליטא, כי כבר מראשית עצמאותה תפסו יהודים עמדות שלטוניות בכירות במדינה. עם כניסתה של השגרירה לתפקידה, קיימה שיחה עם נשיאת בני ברית ישראל שמוצאה הוא ליטאי ויחד עם משפחתה מטפחת ומעודדת את מורשת יהדות ליטא.

ביקור בבית הלוחם באפקה

משלחת שכללה את האחות ציפורה פאר נשיאת בני ברית ישראל, וסגני הנשיאה האח שמעון סרנגה והאחות חנה מושינסקי, ליוו את האחות סוניה קמפלר, ראש הועדה לתרומות לישראל מגליל בני ברית אוסטרליה ניו-זילנד. סוניה קמפלר מגיעה לישראל פעמים אחדות בשנה ומשלבת לביקור במוסדות שנהנו מתרומות הועדה שהיא עומדת בראשה בביקור קרוביה הרבים בישראל. בעקבות תרומתם לבית הלוחם, ביקשה האחות סוניה קמפלר להתרשם מארגון בית הלוחם והפעילות שנעשית בהם. המשלחת התקבלה ע"י מר משה (מוץ) מטלון יו"ר ארגון נכי צ.ה.ל ומנכ"ל קרן נכי צה"ל מר אילן אגוזי. האורחים שמעו על הפעילות בבתי הלוחם בכל הארץ, צפו בסרט דוקומנטארי ובקרו במתקנים השונים במקום.

ויטו זיס נציג בני ברית העולמי באונסקו , ומזכיר בני ברית אירופה ביקר בלשכה הגדולה.

ויטו זיס , מזכיר בני ברית אירופה ונציג בני ברית העולמי באונסקו בפריס, התקבל בלשכה הגדולה על ידי הנשיאה צפורה פאר. השיחה נסבה בעיקר על הידוק הקשרים בין בני ברית אירופה, לבין בני ברית ישראל. הנשיאה צפורה פאר סקרה את פעילותן של הלשכות אשר מתנהלות בשפות אחרות מעברית, ובהן אנגלית, צרפתית, תורכית, ספרדית, הונגרית, גרמנית, רומנית. כמו כן קיימות לשכות שעברו להתנהל בשפה העברית, וחבריהם שומרים על קשר עם יוצאי ארצם בבולגרית, בפולנית ברומנית ועוד. האח ויטו זיס פועל לאחרונה לחידוש הפעילות של בני ברית בפולניה.

בשיחה השתתף גם האח אלברט בהר, אשר לקח על עצמו להרחיב ולדווח על הפעילות הענפה של לשכות אלה.

 אירועים בלשכות

הענקת מלגות

בכ"א טבת תשס"ז 11.1.07 התקיים בלשכת ביל"ו-רוטשילד ערב הענקת מלגות לימודים מקרן משותפת של לשכות בני-ברית בנימין דה רוטשילד, ביל" ו וראשונים (אזורית דרום).

ב-ה' שבט תשס"ז 24.1.2007 התקיים טקס הענקת מלגות בלשכת ארגמן בנות ברית ברמת השרון (אזורית שרון), לסטודנטים תושבי העיר.

ב-י"ח שבט תשס"ז 6.2.07 העניקו בלשכת גולן-קריניצי (אזורית גוש דן) מלגות. הושם דגש בעיקר לרווחת כוחות הביטחון - לוחמי משמר הגבול במרכז ובצפון והחינוך במוסדות החינוך השונים.

בכל הטכסים הושם דגש על הסברה מהו ארגון בני-ברית.

ארוחת בוקר - מסורתית, ממיטב מעדני המטבח מעשי ידיהן של אחיות לשכת ארגמן בנות ברית רמת השרון (אזורית שרון) התקיימה ב-24.2.2007. הנעימו למשתתפים בשירה וריקודים האחיות ריפר והכנר הסולן ליאוניד רבינוביץ ההכנסות היו קודש לרווחת הקהילה.

טכס בר מצווה- לשכת "שבי ישראל" נתניה (אזורית שרון) ביום חמישי ג' באדר תשס"ז 21.2.2007 התקיימה מסיבת טכס בר מצווה ל- 10 נערים כולם מביה"ס שפירא – בנתניה השתתפו במסיבה עו"ד מנדי וייס סגן ראש העיר, הרב משה חיים לאו-שליט"א, נשיא הלשכה האח מאיר שלף ועוד. בשבת קודש ו' באדר תשס"ז 24.2.2007 עלו חתני הבר מצווה לתורה.

קידושים בלשכות

אנו מקדמים בברכה את הנשיאים והנשיאות שקודשו בעת האחרונה.

זמרה גיל לשכת אונו-עציון אזורית גוש דן

מוריס מנדה לשכת רבי יהודה הלוי אזורית תל-אביב

ניצה ניב לשכת כרמלים אזורית חיפה

קונפורטי יוסף לשכת שער העליה אזורית חיפה

בני-ברית אירופה מדווחים (תמצית ידיעות בקיצור)

בעלוני החדשות האחרונים של בני-ברית אירופה דיווחו בהרחבה על האסיפה הכללית של האו"ם שהעבירה ההחלטה האוסרת על כל ביטוי של הכחשת השואה. כמו-כן ציינו את יום השואה הבין לאומי באולם האומות בג'נבה, כנ"ל במדריד.

פורום של המלחמה באנטישמיות התקיים בירושלים ביוזמת משרד החוץ ומבני- ברית אירופה השתתפו ששה נציגים מלשכות שונות.

במדריד- ספרד, נחנך מכון בשם " הבית הספרדי הישראלי". בטקס השתתפה שרת החוץ ציפי לבני, ראש עירית מדריד ומכובדים אחרים. המכון מכבד את זכרם של היהודים אשר הוגלו מספרד בשנת 1492.

בבית הקברות באודסה-אוקראינה צוירו צלבי קרס עם הכתובת "איחולינו ליום השואה".באודסה חיים

כ- 60.000 אלף יהודים , וראש העיר הוא יהודי בשם אדורד גורביץ.

עבור לתוכן העמוד