תחרות הנואם הצעיר
הגדל

מועדון רוטרי גן יבנה ארגן בשיתוף עם בית ספר "אורט" רבין תחרות נואמים צעירים זו השנה השלישית, הפעם בנושא מניעת אלימות.

"דברי חכמים - בנחת נשמעים" כך, בדברי חז"ל, מובאת תמצית הרעיון של תחרות הנואם הצעיר:

הפרויקט נועד להרים את קרנה של תרבות הדיבור – הן של הנואם עצמו והן של ציבור המאזינים. מטרת התחרות קירוב הנוער אל ערכי תרבות הדיבור.

נגיד האזור , ד"ר רן לין רואה השנה את בעיית האלימות וההתנהגויות המסוכנות לאחת הבעיות המרכזיות בקרב ילדי ישראל ושם מטרה למועדוני הרוטרי בארץ להירתם לנושא חשוב זה שישפיע על עתיד הנוער ועל דמותה של המדינה.

בית ספר "אורט" רבין , גם הוא נרתם ובשיתוף עם מועדון גן יבנה ועמותת "עתיד בטוח " מקיים מיזם למניעת אלימות נוער כשהמטרה : פיתוח מנהיגות צעירה – תוך צמיחה והעצמה אישית וחברתית , ומתן כלים מעשיים לפעול ולהפעיל נוער צעיר יותר – לקראת חברה טובה יותר – חברה ללא אלימות .

לכן השנה , נושא הנאומים היה אחד – מניעת אלימות .

ובלי להזכיר את חברי מועדון האינטראקט שכסיסמת רוטרי הבינלאומי של השנה "מנהיגים את הדרך " , משתתפים במיזם מניעת אלימות וגם בקרב הנואמים לא נפקד מקומם [שלא לדבר על הארגון ] .

ואכן , במקום הראשון זכתה אור אסף [סגנית נשיאת אינטראקט גן יבנה ] בנאום בנושא אלימות במשפחה כאשר במקום השני דנה קוסטו שהראתה את האלימות נגד ילדים בראי ההיסטוריה ובמקום השלישי והמפתיע [תרתי משמע ] מתן נחום שדיבר על "סתם אלימות " ואיך למנוע אותה...מנחה התחרות היה דור עיני , שהוא בעצמו השתתף בתחרות בשנה שעברה וזכה במקום השני.

התחרות התקיימה בחסות ראש המועצה – דרור אהרון ונכחו גם מנהלי בית הספר חיים אייזנר ואלי ביר , נשיא מועדון גן יבנה – גבי אורן וחברי מועדון רוטרי המבוגרים ותלמידי בית הספר הנמנים עם האינטראקט וכן שכבה ח' – שהיו קהל אוהד וממושמע.

שופטי התחרות היו :

עו"ד אביחי עוגן – יליד גן יבנה, מחזיק משרד עו"ד בגן יבנה, עורך לשעבר בעיתון 'נטו'.

קמי כהן – מנהלת בית ספר בן גוריון בגן יבנה.

רפי דנקנר נשיא לשעבר ממועדון רוטרי אשדוד אשר יזם את התחרות ומקיים אותה ברציפות 19 שנה. התחרות היא על שמו של דורון דנקנר ז"ל, אשר נפטר ממחלה קשה לאחר שהשתתף וזכה בתחרות הראשונה בשנת 1989 .

רויטל קרויטורו נשיאה לשעבר במועדון רוטרי גן יבנה .

אוסקר וויס שאשתו הייתה חברה במועדון .

הזוכה בתחרות , אור אסף , תייצג את בית הספר ומועדון רוטרי גן יבנה בתחרות האזורית שתתקיים גם היא בגן יבנה בתאריך 18 באפריל 2007 בשעה 19:00 [הקהל מוזמן ] בתחרות זו ישתתפו הזוכים במקומות הראשונים באשדוד , באר שבע ואילת וכמובן גן יבנה.

עבור לתוכן העמוד