פרח מתנדב לניצול
הגדל

הקרן לרווחת ניצולי השואה מפעילה מספר תוכניות התנדבותיות בשם "פרח לניצול" הממומננת בעיקרה על ידי קרן אחריות זיכרון ועתיד, במסגרתן מבקרים בני נוער, חיילי צה"ל ואנשים מבוגרים, ניצולי שואה.

מטרת תכנית ההתנדבות  "פרח לניצול" היא לחבר בין בני הדור הצעיר לבין ניצולי שואה החיים בישראל. עבור חלק מהמשתתפים המפגשים מהווים חשיפה ראשונה לעדויות אנושיות מן התופת ההיא. הניצולים מצידם, זוכים לאוזן קשבת, לב מבין, חווים קשר אנושי חם ורגעי שמחה יקרים. עבור הצעירים זוהי הזדמנות: להכיר היבטים  נוספים בהיסטוריה של העם היהודי, ללמוד על זקנה,  ערכים של אהבת הזולת, נתינה וחמלה. תלמידים, חיילים, בנות שרות לאומי ומבוגרים, מבקרים את ניצולי השואה בביתם באופן קבוע. המתנדבים והניצולים, משוחחים, מטיילים יחד, צופים בתכניות טלוויזיה, משחקים קלפים, מבשלים, ויוצאים יחד לאירועי תרבות. בנוסף פועלת תוכנית ההתנדבות במסגרת של ביקורים חד פעמיים של מתנדבים אצל  ניצולים בכל רחבי הארץ. דוגמא לפרויקט חד פעמי, היא ביקור של חיילי צה"ל ניצולי שואה בביתם, לקראת חג הפסח. הפרויקט מתקיים זו השנה השלישית. משנה לשנה גדל מספר החיילים ומספר הניצולים המשתתפים בפרויקט. בשנת 2006 השתתפו 4500 חיילים בתוכנית וביקרו ניצולי שואה בכל רחבי הארץ.

ההתנדבות מלווה בהדרכה קבועה, קבוצתית ופרטנית של רכזות מתנדבים. רכזות המתנדבים מלוות את הקשרים הנוצרים מראשיתם. מטרות ההדרכה הן הענקת ידע רלוונטי לתחום, קידום חשיבה משותפת, שיתוף כלל המתנדבים בחוויות ודיון בדילמות ובלבטים שמתעוררים בעקבות המפגשים  עם ניצולי השואה.

לאתר הקרן לרווחת השואה לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד