המתנדבים של היום הרופאים של מחר
הגדל

תוכנית 'נוער מכבי למען הקהילה' - זכתה במקום הראשון בתחרות פרס המצוינות בניהול משאבי אנוש של המי"ל.

נוער מכבי למען הקהילה–פועלת מזה מספר שנים ותוך פרק זמן זה הפכה להיות מוקד ההתנדבות למאות רבות של עובדי ומנהלי מכבי ולכ 1,500 בני נוער בשנה, בעשרות מרפאות ומתקנים רפואיים של מכבי.

מכבי שרותי בריאות אשר חרתה על דגלה את "קידום האחריות החברתית ותרומה התנדבותית לקהילה של בני הנוער והפיכת בני הנוער לסוכני הטמעה והפצת אורחות חיים בריאים לבני גילם ולכלל האוכלוסייה בישראל" מפעילה את בני הנוער המתנדבים במעל ל 200 סניפים ומתקנים רפואיים ברחבי הארץ מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. בני הנוער המתנדבים מורכבים מהפסיפס האנושי המרכיב את החברה בישראל ובכלל זה בני נוער מהפריפריה ומהמרכז, בני נוער יהודים, ערבים ודרוזים, עולים מחבר העמים ומאתיופיה וילידי הארץ, חילונים ודתיים שהמחבר והמשותף בינהם הינו הרצון להתנדב ולפעול בעולם הרפואה. בני הנוער עוברים הכשרות בתחומים שונים ומגוונים מניתוח לב וריאות ועד לבדיקות א.ק.ג. דיאליזה ועוד וכדבריה של שירן זכאי נערה המתנדבת בתוכנית "קיבלתי כלים להציל חיי אדם".

בנוסף 'נוער מכבי למען הקהילה'  קיבל על עצמו מחויבות ארוכת הטווח לבניית דור העתיד ושדרת הניהול של תחום הרפואה בישראל ע"י "עידוד בני הנוער לפנות למקצועות הרפואה בעתיד הקרוב במסגרת שירותם הצבאי, בטווח הבינוני להתמקצע בתחומים אלו במסגרת האוניברסיטה ובטווח הארוך כרופאים ואנשי צוותים רפואיים".

בשנים האחרונות פרץ 'נוער מכבי למען הקהילה' את גבולות המדינה ומוציא מדי שנה משלחות של בני נוער היוצאים להתנדב ברחבי העולם ובכלל זה בהודו, הונגריה ועוד.

בעקבות הזכייה בפרס אמרה הגב' מיקי הלוי, ראש תוכנית 'נוער מכבי למען הקהילה' כי "בפעילות היום יומית אנו עדים כיצד אותם אלפי בני נוער מתנדבים תורמים, הלכה למעשה, למאבק לצמצום הפערים בחברה הישראלית. בני הנוער המתנדבים ממחישים כיצד בפעילות חינוכית – ערכית ניתן לפעול ולסייע לבני נוער יהודים, ערבים, עולים, ותיקים, משכבות סוציו אקונומיות שונות, והמהווים מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, לגלות את חזקותיהם, לפתח את היכולת לאמפטיה לאחר, לחלש, לנזקק, ולפתח את התשוקה לעסוק באחד ממקצועות הרפואה כדרך חיים ערכית וחברתית".

 

עבור לתוכן העמוד