ויהי אור
הגדל

ורדה, מתנדבת כבר מעל 3 שנים, עובדת בכירה בשגרירות זרה. אחראית, מסורה, רגישה, אסרטיבית ונבונה. ורדה רצתה להתנדב, חפשה ילדה לה ניתן לתת ולהעניק אהבה. אור (שם בדוי), בת יחידה לזוג הורים מבוגר שחיכה המון שנים לילדה המקסימה הזו. בהיות אור בת 6 חלתה האם, ובטרם מותה פנתה יועצת ביה"ס בו לומדת אור לעמותה, על מנת למהר ולמצוא לה אחות בוגרת מתנדבת. 

בתחילת הקשר בין ורדה ואור היה קושי רב בתקשורת בין השתיים. אור, היתה מלאת כעסים והיה לה קושי לפתח מערכת יחסים, ובודאי שלא יכלה לתת מעצמה ולתרום לקשר עם ורדה. כבר אחרי חצי שנה יחד, הקשר בין אור לורדה שונה לגמרי, אור מראה את הנאתה מהקשר, צוחקת ומחייכת ויחד הן צועדות לתוך קשר עמוק ויציב. הצמד ידע עליות וירידות חדות, אך ורדה תמיד היתה שם כסלע איתן לתמוך ולסייע ולא לותר.

ורדה מספרת: " דמעות שמחה נקוו בעייני כשאור הביאה לי בפורים  משלוח מנות שהיא בעצמה הכינה ובתוך המשלוח היה גם פתק תודה".

לאחרונה, נודע לורדה על קידום בעבודתה המחייב אותה לעזוב את ירושלים. שיחת הטלפון הראשונה של ורדה היתה לעמותה... בדמעות סיפרה שהקידום לו ציפתה בקוצר רוח יאלץ להפריד בינה לבין אור. "הדבר הראשון שעלה בראשי היה – מה יהיה עם אחותי הקטנה אור???" מספרת ורדה. הקשר הזה, שנבנה במפגשים שבועיים, בתשומת לב והשקעה רגשית של שני הצדדים, הוא ההוכחה למשמעות העמוקה של נוכחות של אדם אכפתי ואוהב בחייו של כל אחד, קל וחומר לילדה יתומה מאם.

ורדה תמיד תשאר חברה של אור.

בימים אלה נמצאים ברשימת המתנה עשרות ילדים המחכים לאחים בוגרים מתנדבים. לקבלת פרטים ו/או על מנת להתנדב, צרו קשר: www.bigbrothers.org.il info@bigbrothers.org.il
סניף ראשי בירושלים 02-5612131, סניף תל אביב 03-7448744, סניף גוש עציון 02-9934767


עבור לתוכן העמוד