כנס מתנדבי עמותת פוש ברמת השרון
הגדל

עם סיומה של שנת הלימודים תשס"ח התקיים במתנ"ס לוי ביום שלישי 08.07.08 כנס של מתנדבי פוש הפועלים ברמה"ש ובכפר הירוק. הכנס אורגן במשותף על ידי מנהל החינוך ועמותת פוש ובעזרתה האדיבה של גב' מירי בת-אל אחראית המתנדבים מטעם העירייה.

בכנס השתתפו עשרות מתנדבים וכן היו נוכחים גב' שירה אבין, חברת מועצת העיר ויו"ר המתנ"סים, גב' רעיה סילברט-ניצן, המנהלת במחלקת החינוך של העירייה. כמו כן נכחו: גב' בינה יעיש אחראית לאתר האינטרנט של עיריית רמת השרון, מר רזי מרגלית, מנהל מחלקת משאבי אנוש של יו בנק (הבנק והתומך ומסייע לפוש) שברך את המתנדבים ודיבר על שתוף הפעולה הפורה עם העמותה. גב' שירה אבין הודתה גם היא לעמותת פוש ואמרה: "גאה אני שיש כאלה תושבים אשר באים מזמנם ומרצונם לטובת אלה הזקוקים לעזרה." היא איחלה חופשה נעימה וצבירת כוחות מחודשים לעוד עשייה חברתית טהורה ויפה.

השתתפו גם מנהלי בתי ספר ברמה"ש, כדוגמת גב' גילי מליק, מנהלת תיכון רוטברג וד"ר יהודה יעקובסון, מנהל תיכון אלון, סגניהם ומרכזי נושא פוש מטעמם וכן נעמי אלון מנהלת "מרכז הלמידה" מילוא 2000 שגם בו פועלים מתנדבי פוש.

נציגי משרד החינוך, מחוז תל אביב, היו מר שמואל גרוס מפקח מחוז ת"א והגב' ריקי בצרי, מנהלת פדגוגית בכירה. בסיום הערב העבירו סדנא בנושא "נתינת כלים להתמודדות עם קשיים". מתנדבים העלו בעיות שנתקלו בעבודתם וקיבלו כלים המסייעים בפתרונן.
את הערב פתחה אורה אלגר, רכזת המתנדבים בבתי הספר העל יסודיים. היא נתנה תמונת מצב של העמותה ברמה"ש: כיום ישנם 75 מתנדבים הפועלים בחמישה בתי ספר יסודיים, שתי חטיבות ביניים, שני בתי ספר תיכוניים, מרכז למידה והכפר הירוק.

המתנדבים בני כל הגילים, העוסקים בכל תחומי המקצועות, באים עם הרבה רצון לתרום מזמנם על מנת לעזור לילד שכה זקוק לחיזוק לא רק בלימודיו, אלא גם לנפשו ובטחונו העצמי.
השנה לראשונה נרשמה הצלחה מרשימה של פוש בביה"ס התיכון "רוטברג", הודות לשיתוף הפעולה המצוין בין ביה"ס ונילי ליפמן כרכזת שלו מטעם פוש.
באתנחתא המוסיקלית שהתקיימה הופיעו ענבר מליקובסקי בנגינת אורגן ויערה שאוליאן בשירה, שתיהן תלמידות תיכון אלון שאותן גייסה רותי לוי (סגנית מנהל ביה"ס) להנאת כולנו.

אודליה שפיטלני, יו"ר ומייסדת העמותה הודתה בדבריה למתנדבים וציינה שהם נותנים את הלב, הידע והזמן לילדים שאין להם סיכוי רב בהתמודדות בביה"ס ועל כך ראויים גם לכל תודה והערכה. היא פנתה למנהלי בתי הספר בבקשה לרתום את המתנדבים ולהכניסם לעבודה מיד עם תחילת הלימודים. לברכות לרכזות הצטרפה אורית בן צור, רכזת המתנדבים הארצית שעזרה בארגון הערב המוצלח. שלומית ספיר שסיימה את תפקידה כרכזת המתנדבים בבתי הספר היסודיים מטעם עמותת פוש קבלה תודה ושבחים על פועלה ושרביט הריכוז הועבר לנילי ליפמן.

מנהלי בתי הספר ספרו על מתנדבים שהצליחו להעלות תלמידים מחוסר ידע משווע במקצוע וחוסר אמונה בעצמם לדרגת מצוינות ואפילו העפלה לציון של 95 בבחינת הבגרות.
זהו סיפוק אמיתי למתנדבים וגאווה לעמותה.
פוש מחפשת מתנדבים  נוספים שיכולים לפנות שעה וחצי בשבוע מזמנם על מנת ללמד תלמידים בכל הרמות מכיתה א' ועד לכיתה יב'. העבודה מתבצעת לפי רצונו, כישוריו והזמן העומד לרשות המתנדב.

 

 

 


עבור לתוכן העמוד