מרפאת שיניים בהתנדבות
הגדל

העמותה לקידום החינוך ביפו בשיתוף עם עמותת לוטוס, מיסודו של אילן בן דוב, ומינהל הרווחה בעיריית תל אביב-יפו חנכו ביום ג' 24.8.09 מרפאת שיניים שתספק טיפולי שיניים לילדים בעלות סמלית.

המרפאה פועלת החל מחודש ינואר 2009 ומאז פתיחתה נהנו מהשירות 397 ילדים שזכו ל- 2,716 טיפולים. ביום ג' שעבר נחנכה המרפאה ביפו באופן רשמי ובכך הצטרפה ל- 12 מרפאות של חברת לוטוס הפרוסות בכל רחבי הארץ ומעניקות טיפול  שיניים איכותיים לילדים מאוכלוסיות בעלות רקע דומה.
לחנוכת המרפאה הגיעו בעלי חברת פרטנר, אילן בן דוב, מנכ"ל חברת לוטוס, קובי ויזל, סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שר התקשורת משה כחלון וראש עירית ת"א-יפו, רון חולדאי.

מנכ"ל העמותה לקידום החינוך ביפו, ד"ר דוד פורטוביץ: ''אני מברך את חברת לוטוס, והעומדים בראשה- מר אילן בן דב מייסד החברה והתורם הבלעדי וקובי ויזל המנכ"ל, על היוזמה הברוכה בהפעלת מרפאת השיניים. תודה גם לעיריית תל אביב יפו הפועלת בנושא באופן רציני".
מנכ"ל חברת לוטוס, קובי ויזל:  "פרויקט רפואת השיניים הינו אחד הפרויקטים המרגשים ביותר שלנו ,בעיקר משום שהתוצאות וההשפעה שלו ניכרות ברמה המיידית על פני הילדים המטופלים ולא פחות על פני הוריהם".

על היוזמה
עשרות אלפי ילדים ברחבי הארץ אינם מקבלים טיפול לבעיות השיניים שלהם כיוון שהוריהם אינם מסוגלים לממן את הטיפולים היקרים. ילדים אלו גדלים עם בעיות שרק מחמירות יותר ויותר. כדי לתת מענה לבעיה כואבת זו הוקמה רשת המרפאות ומכאן נוצר גם שיתוף הפעולה בין חברת "לוטוס" לבין העמותה לקידום החינוך ביפו. בזכות שיתוף פעולה פורה זה התאפשרה פעילות מבורכת זו המאפשרת קבלת טיפולים בעלות סמלית של 30 ש"ח בלבד לביקור למשפחה עד 3 ילדים ו- 15 ש"ח לביקור למשפחות מ-3 ילדים ומעלה.
במרפאה הממוקמת ביפו עובד צוות של רופאי שיניים, סייעות ומזכירות, הפועל בו במשך 8 שעות ביממה מידי יום.

זכאים לשירות
המרפאה מעניקה טיפול שיניים מלא ואיכותי לילדים בגילאי 6-18 מת"א-יפו, אשר מופנים אליה על ידי העובדות הסוציאליות העירוניות. מטרת צוות המרפאה היא לתת טיפולי שיניים איכותיים ומקצועיים ולהעניק יחס אישי ואדיב. התקווה היא לא להותיר אף ילד ללא טיפול שיניים, רק בגלל שיד הוריו אינה משגת לממן את השירות.

פרטים נוספים באתר העמותה  www.jaffainstitute.org
כתובת
המרפאה: רחוב פחד יצחק 8, ביה"ס אריאל, יפו

כתבה זו פורסמה לראשונה בזוית 3
 

עבור לתוכן העמוד