"כיף להיות מורה מתנדב"
אודליה שפיטלני, עורכת דין מסביון, הקימה את עמותת פוש - מערך מתנדבים מכל רחבי הארץ המעניקים שיעורים פרטיים לילדים בכל הגילים


הגדל

 

גיל: 53

מקום מגורים: סביון

מקצוע: עורכת דין

נשואה ואם לשלוש בנות

 

להוריה קשי היום של אודליה שפיטלני לא היתה אפשרות לתמוך בה בילדותה במתן שיעורים פרטיים, אבל הם העבירו בבית מסר ברור וחד משמעי: הלימודים הם במקום הראשון. מובן שאודליה הסתכלה על חבריה לכיתה, שנעזרו במורים פרטיים, בקנאה. כבר אז נטמן הזרע להקמת העמותה שלה - עמותת פוש, הפועלת לשוויון בחינוך.

 

כשכבר היתה אודליה אם לשלוש בנות ועורכת דין מנוסה נסעה ללמוד באוניברסיטת הרווארד מינהל ציבורי. הסיוע הפרטני שקיבלו בנותיה בבית הספר בארה"ב הצית בה את הרעיון ליישם את השיטה בארץ. שם גם רכשה את הכלים להגשמת החלום שלה.

 

כשחזרה לארץ פנתה לבית ספר באור יהודה ושאלה את המנהלת אם היא זקוקה לעזרה בסיוע לילדי בית הספר. המנהלת ענתה כי יש צורך בתגבור באנגלית. אודליה החלה ללמד בהתנדבות וראתה בסיפוק את התקדמות תלמידיה. היא גייסה אמהות וחברות שהחלו גם הן ללמד וכשהביקוש גבר החלה לתלות מודעות הקוראות למתנדבים.

 

בתוך שנה גויסו 60 מתנדבים שלימדו מתמטיקה, אנגלית, ספרות ותנ"ך תמיד באופן פרטני או בקבוצות קטנות. בתום השנה השלישית נפתח הסניף ברמת השרון, שנה לאחר מכן הוקם סניף בהרצליה ובשנה החמישית נפתחו סניפים בכפר סבא, תל אביב, רעננה, רחובות, חולון ובת ים. היום זוכים לסיוע 1,500 ויותר תלמידים ב-110 בתי ספר ברחבי הארץ.

 

העמותה מפעילה כ-600 מתנדבים. ביניהם מהנדסים, אנשי היי-טק, עורכי דין, טייסים, אנשי עסקים וסטודנטים. כל מתנדב נותן 3-2 שעות הוראה שבועיות, שיחד מהוות תוספת של כ-8,000 שעות הוראה בחודש למערכת החינוך.

 

המסר "המתנדב מרוויח לא פחות מהילד".

לאתר עמותת פוש   http://www.pushedu.org/ 

 

עבור לתוכן העמוד