לזכרו של אלעד ריבן
הגדל

לכניסה לפורום נוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן לחצו כאן

 

אלעד ריבן בן ה16 היה הכבאי הצעיר ביותר שנספה בשריפה בכרמל.

 אלעד מהווה דוגמא ומופת לרוח ההתנדבות של החברה בישראל בכלל ובני הנוער בפרט. השבוע קיבלה אמו של אלעד, עם אחרים, את "אות המופת" על פעולתו ההירואית של בנה המנוח בטקס במעמד יו"ר הכנסת ושר הבריאות שיזם משרד הבריאות בשיתוף המועצה להתנדבות.

 

אין ספק שאדם הוא גם תבנית נוף חינוכו, בבית שמחנכים את הילד להתנדבות ונתינה עד כדי מסירות נפש ,בית כזה, אם ואב כאלו, ראויים לכל ההערכה וההוקרה שיכולה להעניק להם החברה הישראלית.

 

האצילי והנשגב במעשהו של  אלעד שפעל בתום מוחלט לטובת הזולת ולא חשב לרגע על עצמו. הוא נרתם להצלת חייהם של האחרים ומסר את נפשו על הערך הנשגב והנעלה ביותר הקיים בנמצא ערך ההתנדבות . נשיא המדינה מר שמעון פרס אמר להוריו  כי מצער שהם הפסידו בן אך אנו כחברה הרווחנו סמל.

 

אימו של אלעד המנוח , שהיה בן יחיד , הביעה  בפני משאלה כי מותו לא יהיה לשווא, היא  ביקשה כי בכל אחד מאיתנו יהיה נצור זכרו של אלעד .

 

יש לקוות ,כי רבים ילכו אחריו להתנדבות ונתינה שננצור את זכרו בליבנו לא רק כדמות מופת מופלאה המסמלת את כל הטוב והיפה בחברה אלא אף במעשה של ממש מעשה של חסד ונתינה בבחינת " עולם חסד יבנה.

אנו במועצה הלאומית להתנדבות, החלטנו לקדם את פורום התנדבות הנוער באתר ההתנדבות הישראלי ולקרוא אותו ע"ש אלעד ריבן המנוח שלאור דמותו נצעיד, כך יש לקוות אלפי בני נוער להתנדבות, חסד ונתינה.

 

מעבר לכך ימונו מר בני וורצמן מנהל ארגון "לאורו נלך" וגברת רונית בר אחראית תחום התנדבות בג’וינט ישראל ומנהל תוכנית עמ"ן(עיר מתנדבת נוער), חברי הוועד המנהל של המועצה, לקדם ולהוביל את תחום התנדבות הנוער בישראל,  לאור חזון ערכי  נשגב ומאתגר זה .

 

 נקווה כי  כולנו יחד בכוחות משותפים נוביל את כל בני הנוער בישראל להתנדבות ונתינה ברוח זו.

אמר ראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון (1954): "...המשימות הגורליות של דורנו לא יבוצעו בלי יוזמה מתנדבת...של טובי הכוחות בעם, וקודם כל - בנוער...דמות האדם בישראל פירושה קודם כל- דמות הנוער בישראל. אם הנוער יאמר: עלה נעלה!תענה לעומתו ההיסטוריה: יכול תוכלו! 

עבור לתוכן העמוד