דברים לאות המופת כנס ישראל שדרות לחברה תשע"ב
הגדל

האור הפנימי הבוקע מעומק הערבות ההדדית שבין איש לאחיו, נובע מהפסוק הנפלא מויקרא: " וכי ימוך אחיך ומטה ידו עימך והחזקת בו גר ותושב וחי עימך"(כה, לה). החיים זה לצד זה, מזמנים מצבים רבים המחייבים תמיכה איש ברעהו, רעות אחווה, נתינה , אהבה ורצון משותף,יחד עם מתן מקום לגוונים השונים בתוכינו והייחודיות שבכל אחד מאיתנו, הנמזגת לתוך תמונה שלמה צבעונית ועשירה.

כנס ישראל-שדרות לחברה מבקש מזה שנים, להביא את העשייה והחזון החברתי אל קדמת הבמה הציבורית ובכך ייחודו והשפעתו. מגמה זו קרמה עור וגידים וקנתה שבת בציבור הרחב בחברה הישראלית  בשנה האחרונה ויש לברך על שינוי מרענן זה  שארגוני ההתנדבות והחברה הישראלית קוראים לבצעו  וליישמו מזה שנים רבות.

היצירה המופלאה של דורנו, מדינת ישראל, הממשיכה לקרום עור וגידים גם בימים אלו ממש,עשירה בגוונים קולות וזרמים, בתוך כל התמהיל  הגועש והתוסס, מבעבעת רוח מקשרת אחת: רוח ההתנדבות הישראלית! רוח הקושרת בין כל הפרטים השונים היוצרים את הפסיפס, מחברת ומאחדת אותם לכלל ישות אחת, שלמה ומלאה, והופכת את כולנו לחברה אחת  עם עבר הווה ועתיד משותפים ," כאיש אחד בלב אחד".

זכינו לחבור לעוזי דיין יו"ר כנס שדרות אשר מזה שנים מקדם ודוחף את הנושאים החברתיים לקדמת הבמה הציבורית והד"ר ברוך לוי  איש רב פעלים,נשיא המועצה הלאומית אשר  עמד בראש הוועדה הבוחרת שבחרה את הזוכים המצטיינים מבין הפונים, נודה להם(ולוועדה הבוחרת) בהזדמנות זו על פעילותם הברוכה ונברך את הזוכים על ההתמדה הנחישות וההצטיינות שבמעשה ההתנדבות שלהם לאורך השנים.

" ואהבת לרעך כמוך" המשפט אשר, הוא פסגת השלמות של המוסר"  המורה כי יש ליצור בליבו של כל פרט ופרט קשר בלתי ניתק בין אושרו שלו ובין טובת הכלל".(מיל)

הנתינה וההתנדבות  נוטעת קשר כזה בין אדם לאדם, מתוך הבנה עמוקה כי הרצון לעשות לביתי בלבד אינו בונה ומקיים את העולם ויש לו מקום רק כשהוא משולב בהשפעה ונתינה טובה לזולת ולחברה כולה בבחינת : "איש  את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק"(ישעיהו מא ו) ברוכים תהיו על עשייתכם

 

יורם סגי זקס עו"ד

יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות

עבור לתוכן העמוד