תעביר את זה הלאה...
הגדל

בואי נשחק משחק: הוא נקרא " תעבירי את זה הלאה". אני אעשה משהו שיעזור לך ויעשה לך טוב, ואת , כשתרגישי שיש לך מספיק כוחות "תעבירי את זה הלאה"  למישהי אחרת, קרובה אלייך או שלא, וזה יכול להיות עזרה לזקנים או עיוורים לחצות את הכביש, או להיות אם מישהו שנראה לך דחוי ולטייל איתו במשך שעה ביום, משהו שאולי בשבילך נחשב ככלום אך בעיניי אותו בן אדם, זה יכול להיות עולם ומלואו.אז מה את אומרת...... שנשחק?.

שלום קוראים לי אור, אני מדריכה בפנימיית עלומים במסגרת השירות הלאומי בפרויקט המנטורינג, ומתנדבת זו שנה רביעית ב"הפוך על הפוך" כפר סבא, של עמותת עלם.

"הפוך על הפוך" למי מכן שלא יודעת זה מרכז מידע וייעוץ לבני נוער שמעוצב בתור בית קפה, השתייה החמה מוגשת בחינם וישנם מתנדבים מבוגרים ועובדים סוציאליים שאיתם אפשר להתייעץ על כל נושא שמטריד אותך. בנוסף למתנדבים המבוגרים והעובדים הסוציאליים ישנם בני נוער מתנדבים שיושבים מאחורי הבר ומגישים את השתייה החמה שמהם אפשר לקבל פידבק אמיתי, בגובה העיניים ועל כל מה שחם. ויש מתנדבים כמוני, שמתנדבים בקבוצות ספציפיות, אז אחרי ההקדמה הארוכה, אני גאה להציג בפניכם את הקבוצה שלי: "ההפוך בגלריה".

 

התחלנו לפעול באוקטובר 2005, קבוצה של בני נוער תוססים, שונים מאוד אחד מהשני , אבל עם מטרה משותפת  מול העיניים: להקים פרויקט, שיתרום לקהילה בדרך זו אחרת, לטווח הארוך. נשמע בומבסטי?

גם לנו זה נשמע מאוד מפחיד בהתחלה, אבל עד מהרה בעזרת תהליך מדהים ומרגש של אימון אישי  ועסקי (COACHING) על ידי המנהיגה של הקבוצה, נועה כהנא, מאמנת עסקית בכירה מבית תו"ת – תקשורת ותוצאות, התגברנו על הפחד. עברנו תהליך של חמישה חודשים במהלכם למדנו איך לעבוד בצוות, לקחת אחריות, להאמין בעצמנו, ללמוד מהטעויות שלנו, לשמור על יושרה פנימית – אני אומרת, מתכוונת ועושה, לסדר את לוח הזמנים שלנו בצורה הנכונה ביותר והרשימה נמשכת ונמשכת ונמשכת.שיעור לחיים שלא נפסק לרגע, ושינה לי את החיים באופן אישי.

לאחר חמישה חודשים , עברנו יום מרוכז בו החלטנו על הפרויקט שמלווה אותנו כבר שלוש וחצי שנים: גלריה לאומנות לבני נוער בכפר סבא והסביבה.

אני ,מודה ומתוודה, לא יודעת לצייר ולא קשורה לאומנות, כך שהתפקיד שלי בקבוצה הוא שיווק, השגת ספונסרים ופרסום. וזה אחד הדברים היפים ביותר בקבוצה שלנו, העובדה שגם מי שלא מתקשר לאומנות יכול למצוא את המקום שלו בקבוצה.מאחורינו כבר שמונה תערוכות, ביניהם תערוכה של עמותת עלם בניו יורק, תערוכה של בנק הפועלים, ותערוכות שנותנות הצצה אקסקלוסיבית לעולמם המדהים,המבלבל והאפוף מסתורין של בני הנוער.

כשבימים אלה ממש אנחנו עובדים על תערוכה נוספת בנושא נקודות האור והחושך של כל אחד מאיתנו.

אני לא יודעת מה יהיה בעתיד אבל אני כן יודעת שלא יכולתי לבחור להתנדב בקבוצה יותר טובה, עם חברים יותר טובים ועם משפחה כזאת מדהימה כמו "ההפוך בגלריה". אני הגעתי כדי להעביר את זה הלאה ונשארתי בזכות האהבה , ואני לא רואה סיבה למה שזה לא יקרה לך גם.

אז מה את אומרת........... שנשחק?

עבור לתוכן העמוד