זוכי 'אותות האפקטיביות' לשנת 2011: 'בית איזי שפירא', אבי נאור וקבוצת פישמן
הגדל

המדדים העיקריים, שהשפיעו על בחירת התורם החברתי הפרטי והתאגידי היו: אפקטיביות התרומה, היקפה (ביחס למחזור, או להון אישי), וותק התרומה, בדיקת אסטרטגיית התרומה, תהליכי המדידה של השפעת התרומה על המוטבים ומדדים אחרים.

 

לדברי טליה אהרוני (מייסדת מעלה ויו"ר המועצה הציבורית במידות) ויהודית יובל רקנאטי (יו"ר נט"ל, מייסדת קרן גנדיר וחברת הנהלת מרכז שיתופים), אשר שימשו כיו"ר במשותף של הועדה הציבורית לבחירה בזוכים: "האותות מוענקים לראשונה השנה מתוך כוונה ליצור מסורת חדשה המציבה מדדים של איכות, אחריות ומובילות חברתית בתחום העמותות והתורמים".

 

עמותת 'בית איזי שפירא' זכתה באות העמותה האפקטיבית ביותר

מנימוקי הוועדה הציבורית לבחירת הזוכים: "האות ניתן לבית איזי שפירא על פיתוח מודלים חדשניים ואיכותיים אשר הופצו ברחבי הארץ והעולם (דוגמת מעון יום שיקומי ראשון לגיל הרך, מרפאת שיניים לאנשים עם מוגבלויות, פיתוח שיטת הטיפול הרב חושי ועוד) ועל סיוע לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות.

נוסף על כך, בזכות מנהיגות אמיצה ושיתופי פעולה משמעותיים, השפעתם רבות הן על מדיניות ממשלתית והן על שינוי עמדות בקהילה – בין השאר באמצעות פיתוח תכניות ארציות, הובלת

חקיקה בכנסת לעיגון זכויות ופעילות סנגור. הנכם פועלים גם לפיתוח והפצת ידע באמצעות מחקר והכשרה במכון טראמפ הבינלאומי ללימודי המשך, אשר בו מתקיימים מדי שנה עשרות קורסים

וימי עיון בנושאים רחבים הנוגעים לנכויות, ויחידת מחקר המתמקדת במחקרים יישומיים בתחום המוגבלויות, הערכת פרויקטים וכתיבת מאמרים".

 

הועדה הציבורית לבחירה בזוכים החליטה להעניק אות לעמותה הצעירה, הקיימת עד 5 שנים, ובעלת מודל פעולה ייחודי. הזוכה בתת קטגוריה חד פעמית זו היא עמותת'עולים ביחד' - המקדמת מנהיגות ומצוינות בתעסוקה לאקדמאים יוצאי אתיופיה.

מנימוקי הוועדה הציבורית: "לאחר ארבע שנות פעילות בלבד: כ-350 אקדמאים וסטודנטים משולבים בעבודה, מדובר בהשמה בשיעור של 80-90 אחוזים. בעזרת שיתופי פעולה משמעותיים, למעלה מ-40 חברות וגופים ממשלתיים כבר קלטו עובדים אתיופים לשורותיהם. לב העמותה הם המתנדבים והמנטורים. תכנית המנטורים גייסה לשורות העמותה עשרות מנהלים ואנשי עסקים בכירים במשק, שגייסו את רשתותיהם החברתיות ואת התאגידים להצטרף לחזון ולפעילות".  

 

אות המשקיע החברתי האפקטיבי הוענק לאיש העסקים אבי נאור

מנימוקי הוועדה הציבורית: "האות ניתן על  מעורבותך האישית בהשקעה חברתית ארוכת טווח בתחומים מגוונים- בטיחות בדרכים ושינוי תרבות הנהיגה, ילדים ונוער בסיכון, קהילות צעירים בכל רחבי הארץ ופועל להרחבת הנתינה והפילנתרופיה בארץ - בחלקם כפורץ דרך וכיזם, בהיקף כספי מרשים ויוצא דופן במשך שנים. כמו כן, על יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גורמים בממשלה, ברשויות מקומיות, פילנתרופים בארץ ובחו"ל ,באקדמיה ועוד, על מנת למנף את ההשקעות החברתיות, וכן על השקעה ביצירת תשתית ראויה אשר מאפשרת נתינה אפקטיבית ומדידת תפוקות ותוצאות, ותהליכי הפקת לקחים".

 

אות התאגיד האפקטיבי הוענק לקבוצת פישמן

מנימוקי הוועדה הציבורית: "אות התאגיד ניתן על השקעתכם בקידום אנשים עם מוגבלויות ושיתופי הפעולה הרחבים שאתם מובילים בתחום. בבחירתכם לפעול בעשר השנים האחרונות בתחום שבעבר לא משך משקיעים חברתיים רבים, הפגנתם דוגמה אישית ומנהיגות חברתית ראויות לציון לחשיבות השילוב אנשים עם מוגבלויות ולשיפור הדימוי החברתי של קליטתם בשוק העבודה".כמו כן, התרשמה הועדה מהשימוש שעושה הקבוצה בהון העסקי והאנושי שלה והשקעתה בתחום הן באמצעות תרומות והן על ידי רתימת עובדיה לפרויקטים התנדבותיים. 

באדיבות מערכת הזווית השלישית

עבור לתוכן העמוד