רמלה מצדיעה למתנדביה
הגדל

רמלה מצדיעה למתנדביה

"גן העדן נמצא במקום בו פורחת ההתנדבות"

אנשים יוצאי דופן הפועלים למען הקהילה בהרבה אהבה ונתינה אין סופית. העובדה שבכל שנה הולכת וצומחת שדרת המתנדבים בעיר, מצביעה על חוסנה החברתי של העיר ותושביה. יואל לביא למתנדבים: "אתם זרוע נוספת, המסייעת לנו לתת שירות טוב יותר לתושבים"

 

אולם היכל התרבות העירוני היה מלא מפה לפה בקהל אורחים שהגיע  לפני כשבוע על-מנת להצדיע למתנדבי העיר רמלה.  האירוע התקיים במעמד ראש עיריית רמלה, יואל לביא, מ"מ ראש העירייה, עו"ד מוטי יצחקי, סגנית ראש העירייה הגב' זינה יסקוב, מנכ"ל העירייה עופר תודר, מפקד משטרת רמלה, סנ"צ שלומי שגיא, מנהלת מחלקת הרווחה, אילנה שנבל, מנהלת אגף החינוך והנוער איילת כהן, מנהלת יחידת ההתנדבות בתיה איילון, מתנדבים ועובדי המנגנון העירוני.  

המתנדבים, העושים כל השנה בצנעה למען הזולת, זכו גם הפעם, כמדי שנה,  לעמוד באור הזרקורים, כשהעיר וקברניטיה מצדיעים להם ולעשייתם. ראש העירייה, יואל לביא,  ציין לשבח את פעילותם של מתנדבי רמלה, הודה להם ואמר, כי הנהלת העיר מעריכה ומוקירה את חשיבות ההתנדבות. לביא: "אתם זרוע נוספת, המסייעת לנו לתת שירות טוב יותר לתושבים".    

עוד במברכים מנהלת מחלקת הרווחה, אילנה שנבל, שפתחה את הערב והודתה לכל המתנדבים על תרומתם הגדולה למען הקהילה, ויו"ר המועצה הלאומית להתנדבות, עו"ד יורם סגי זקס, שהודה בחום למתנדבים והדגיש, כי העיר רמלה מצטיינת בפעילות התנדבותית. עו"ד זקס: מתנדבי רמלה פועלים יום יום ושעה שעה להושיט יד של חסד לכל אדם באשר הוא אדם בלי הבדל דת גזע ומין. מן הראוי שהעיר רמלה על מתנדביה, תייצא את מעשה החסד המיוחד שבה  לעוד ערים ורשויות שיפעלו כמותה. מתנדבי רמלה במעשיהם וברוחם משקפים את דברי  דוד המלך כשהעביר השרביט לשלמה בנו :"רק חזק ואמץ ועשה אל תירא ואל תחת כי ה אלוהי, אלוקים  יהיה עמך אל יעזבך ואל ינטשך" כי העיקר הוא המעשה.  כמו יהודה בפרשת וייגש שלוקח אחריות ופועל לתקן את המצב גם אתם אחי ורעי המתנדבים מביטים במציאות ופועלים לתקן את המצב.  במעשיהם הטובים מגשימים מתנדבי רמלה בראשות יו"ר מאמ"ר שמעון גונן, את דברי דוד בן גוריון: אילו נדרשתי למצות את מהותה של ההיסטוריה היהודית בשלוש מילים הייתי אומר רק זאת: "איכות מול כמות" ברוכים תהיו מתנדבי העיר אוהבי החסד".

יו"ר ארגוני המתנדבים בעיר שמעון גונן, הודה לכלל המתנדבים והמנגנון העירוני  על שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנה, ועדכן בתוך כך, על המצטרפים החדשים למעגל המתנדבים. גונן: "בשנת 2012 הוקמו כמה קבוצות פעילים שהקמתם מצביעה על שינוי ושיפור לטובה של גישת התושבים לעיר ולאיכות החיים בה.  מדובר ב-3 קבוצות, בהן: קבוצת המטיילים, אשר במסגרת היכל התרבות. הקבוצה טיילה במקומות רבים בארץ, ובשנת 2013 נשלב את הפעילים מקבוצה זו בפעילות ההתנדבותית העירונית. בנוסף, קבוצת הפעילים להסרת סגר הרכבות על רמלה, מדובר בקבוצה של אזרחים בעלי יכולות גבוהות שהעלו את נושא מחסומי הרכבת לסדר היום הציבורי. חלק מחברי קבוצה זאת שולבו כבר במסגרות התנדבות עירוניות, וקבוצה חדשה נוספת היא "קבוצת המנהיגות הערבית המתנדבת." מדובר בקבוצה ייחודית לרמלה שאין כמותה בערים מעורבות אחרות בישראל. אנשיה פועלים במרץ ובהצלחה להקטנת הנשירה ושיפור האווירה הבית-ספרית במערכת החינוך הערבית בעיר." גונן סיים את דבריו ואמר: "הערב מוקדש לכל המתנדבים בעיר ולכל הארגונים הפועלים במשך השנה בהתנדבות לשיפור איכות חיי התושבים, ולכולם מגיעה תודה גדולה, תודה גם להנהלת העיר על התמיכה לאורך השנה".

מפקד תחנת רמלה, סנ"צ שלומי שגיא, ברך את המתנדבים העושים למען הקהילה, בתוך כך הדגיש את תרומתם של המתנדבים הפועלים במשטרה בהתנדבות מלאה.

להקה בית-ספרית של בית הספר לחינוך מיוחד "סיני", פתחה את הערב בקטע אמנותי, כאשר את שיאו של הערב חתמה הופעתה של הזמרת אילנית, זמרת פופולארית ביותר בישראל מאז סוף שנות השישים,  אשר שרה בקולה המרגש והנעים שירים שיש בהם רגישות לאהבת המולדת. בסיום הערב, הוענקו תעודות הוקרה לכל המתנדבים בעיר, לאות תודה על פועלם ותרומתם לקהילה.

 

                                               
עבור לתוכן העמוד