דברים לאות קהילה מתנדבת תשע"ד
הגדל

דברים לאות קהילה מתנדבת תשע"ד

"אין אדם מוכשר לשום תכונה נפשית כפי שהוא מוכשר לאהוב ולהאמין".... הרב קוק

אות קהילה מתנדבת, הוא אות המבוסס על אמונה ואהבה. אמונה ואהבה בנצח ישראל  ובעם ישראל, ביכולת שלנו ליצור חברת מופת המבוססת על ערבות הדדית , חסד, צדקה ונתינה , לא רק ליחיד כי אם לרבים, לא רק באופן חד פעמי, כי אם כדרך חיים המשלבת מידות וערכים עם מעשה טוב.

חזון המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, הוא להוציא את הכוחות הגנוזים בכל אחד ואחת מאיתנו מן הכח אל הפועל בהתנדבות ונתינה, לראות בחברה בישראל , לא רק אוסף פרטים החיים יחד מכוחו של ההכרח, אלא עם אחד הצועד לאור חזון , דרך ואידיאל של תיקון עולם וצדק חברתי, להיות אור לעולם וחברת מופת, לקיים את:" איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק" במעשה חסד יומיומי  ההולך ומתמשך, הולך ומתפשט לכל מקום ואתר.

הרשויות שזכו באות היוקרתי בישראל  בתחום זה הינן דוגמא ומופת לערים, אשר בחרו, לא רק להביט במציאות אלא לתקן אותה, לא  רק לעמוד מהצד , אלא להיות מעורבים ולתקן, להוסיף טוב וחסד ולחבר את תושביהם לדרך חיים של נתינה ותרומה לקהילה.

רשויות הפועלות באופן מופתי ומעורר השראה כמו אשדוד , כפר סבא, וקרית גת, המעוטרות בפרס, מגלות את סוד הנתינה הגדול והוא ש:"איש כנדבת ליבו יקחו את תרומתי" שכגודל הנתינה של האדם כך אף גודל הקבלה שלו וכמידת ההתנדבות של  תושבי הרשות , כך תחושת השמחה והמעורבות של תושביה.

תודתי נתונה לכל השותפים העושים במלאכה להצלחת המפעל החשוב הזה לשר הרווחה  לד"ר גלית שאול  ולמשרד הרווחה על השותפות האיתנה,ליו"ר הכנסת ולכנסת ישראל, לשלטון המקומי , לגוינט ישראל, לחברי הוועדה הבוחרת וליו"ר הוועדה השופטת דליה  דורנר על תרומתם הרבה  ועל בחירתם המעולה

ברוכים תהיו ,

יורם סגי זקס עו"ד

יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל

עבור לתוכן העמוד