דברים ליום ירושלים ה 48‎
הגדל

עשרה קבין של יופי ירדו לעולם ותשעה נטלה ירושלים. על ירושלים אומר הנביא ישעיהו: ״עורי עורי לבשי בגדי תפארתך ירושלים עיר הקודש כי לא יוסיף יבוא בך עוד ערל וטמא התנערי מעפר קומי שבי ירושלים התפתחי מוסרי צוארך שביה בת ציון״(נב א-ב)       .  

מ׳ח שנים בלבד חלפו מאז שבנו לירושלים שבנו לכותל ולעיר העתיקה תשע עשרה שנים לאחר הקמת המדינה התחברנו חזרה באהבה רבה ,אהבת עולם,אל הלב הפועם של ישראל אל ירושלים.  

ירושלים וישראל עברו גלגולים מרובים ותהפוכות אין ספור היא נכבשה בידי זרים שהחריבו מקדשה והגלו את ישראל לגלות ארוכה ועל כך אמר הנביא ישעיהו: ״התעוררי התעוררי קומי ירושלים אשר שתית מיד ה׳ את כוס חמתו את קבעת כוס התרעלה שתית מצית....הנה לקחתי מידך את כוס התרעלה את קבעת כוס חמתי לא תוסיפו לשתותה עוד״ . הנבואה הזו מתקיימת היום לעיננו ממש ירושלים משגשגת ופורחת  על עשרות אלפי המתנדבים שלה , עשרות ארגוני המתנדבים הפועלים בה , מליוני המבקרים בה מהארץ ומכל העולם ,מיזמי ההתנע הטכנולוגים המתקיימים בה מהווים דוגמא ומופת וללא ספק ירושלים היא בירת ישראל המתאפיינת ביזמות בחדשנות בהתנדבות ובשילוב הישן והחדש, העתיק יומין עם ההתחדשות של עם ישראל בארצו.

מה נאחל לנו ומה נאחל לירושלים ביום חגנו? נאחל לה ולנו שנהיה טובים יותר ערכיים יותר נדע לשלב את היהדות שלנו עם הציונות המתחדשת בארצנו, נציב מטרות גדולות לדורנו ונשאף לממשן ,נדע לשלב אחווה ורעות האחד כלפי רעהו, נדע להשפיע טוב על ישראל ועל העולם,נחתור לצדק חברתי ולתיקון עולם ונביט בפלא הזה הקרוי מדינת ישראל וירושלים בעיניים הראויות לו עיניים של השתאות ופליאה על הנס שקרה לנו שבנו אחרי אלפים שנה לארצנו ולמולדתינו לא היה כדבר הזה בתולדות העמים והאנושות. ברוכים תהיו אוהבי החסד אחי המתנדבים

                                               יורם סגי זקס   

                       יור המועצה הלאומית להתנדבות בישראל

עבור לתוכן העמוד