קיבוצניקים למען החברה 24.12.2015

קיבוצניקים למען החברה  24.12.2015 (הגדל)

קיבוצניקים למען החברה

24.12.2015

והשבוע: פרויקט ״קיבוצים למען החברה״ יוצא לדרך, תורמים סכו״ם, נזכרים במורשת ד״ר יהודה פז ז״ל, קוטפים עם הסיירת, ותורמים גם בגדים חמים לנזקקים

 

 

עדכונים מהדרך
אמש התקיים בקיבוץ נחשונים מפגש הלמידה הראשון לרשת מעורבות חברתית קיבוצית, עם נציגים מ-23 קיבוצים, חלקם שיתופיים, חלקם מתחדשים, חלקם מהקיבוץ הדתי.
מטרת המפגש הייתה לעודד את הנהגות הקיבוצים לקידום התנדבות, תרומה ומעורבות חברתית, כהשלמה לפעילות המרשימה שמבצעים בשטח חברי הקיבוצים כיחידים.

הנציגות במפגש - בהנחיית סיגל פרידמן-גמליאלי, מקיבוץ להבות חביבה, רכזת ההדרכה של ארגון "פעמונים" - הייתה מגוונת הן בגילאים והן בתפקידים. כולם נפגשו על מנת ללמוד ולקדם את העשייה החברתית בתוך הקיבוץ ובתמיכת הנהלות הקיבוצים.
אנו חשים כי יום זה היה אבן הדרך הראשונה בשביל רחב, לעידוד הנהגות הקיבוצים לקידום התנדבות, תרומה ומעורבות חברתית. היציאה לדרך לוותה בתחושה שקיבוצים רבים נמצאים כיום בעמדה יציבה מספיק, ושברצונם לקדם את המעורבות החברתית (בתוך הקיבוץ ומחוצה לו) הן לצורך חיזוק ובניית ההון האנושי הקיבוצי, והן בכדי להיות גוף בעל השפעה חיובית משמעותית בחברה הישראלית.
קיבוצים נוספים שמעוניינים להצטרף לקבוצה זו שתספק תמיכה, השראה ומשאב לקידום הפעילות בכל קיבוץ, מוזמנים ליצור קשר עם שהם עדי, רכזת המעורבות החברתית של מעגן-מיכאל בטלפון: 052-8545094

{בתמונה: מפגש הלמידה הראשון של ״קיבוצים למען החברה״. צילום: שהם עדי}

 

 

  Diana 8220, via Wikimedia Commons : תרומת סכו״ם. אילוסטרציה תרומה נאה, כלים נאים
לאחרונה העניק מפעל ״מכסף״ מקיבוץ ניר-עם תרומת סכו״ם לכפר הילדים בעפולה עילית. במכתב התודה ששלח אשר בן-שימול, מנהל הכפר, למפעל, הוא כותב כי התרומה שימחה מאוד את הילדים והצוות.
תרומה כזו, הוא מוסיף , היא בגדר "דירה נאה וכלים נאים מרחיבין דעתו של אדם. התרומה מסייעת בידינו רבות וככל תרומה היא משאירה בידינו אפשרויות נוספות לדאוג לילדינו הבאים ממשפחות בעלות רקע סוציו אקונומי נמוך ואשר כל צורכיהם ומחסורם עלינו בעת התחנכותם בכפרנו ועל כך – תודה. מי ייתן וירבו כמותכם בישראל״.

 

 

הסיוע כערך בפני עצמו
כנס הפיתוח הבין-לאומי החמישי על-שם ד״ר יהודה פז ז״ל (1930-2013), ממייסדי קיבוץ כיסופים, התקיים בשבוע שעבר בכנסת. את הכנס יזמה האגודה לפיתוח בין-לאומי סיד (SID) ישראל,  והוא עסק במעורבות ישראלית בתחומי הסיוע ההומניטארי ברחבי העולם ותרומתה ליחסי החוץ של ישראל.
בין הדוברים היה גם מייקי גינגולד-פז, בנו של יהודה פז, שהזכיר את ערכי אביו שהניעו אותו בכל פעילותיו: "אבי האמין שסיוע צריך להיעשות כערך העומד בפני עצמו. סיוע יעשה בראש ובראשונה בגלל החשיבות המוסרית שיש בו, ורק אחר-כך בשל תועלות העולות ממנו".
עוד על הכנס, כאן

 
{בתמונה: כנס הפיתוח הבין לאומי בכנסת. צילום: אגודת סיד}

 

 

הסיירת יוצאת לפעולה
גם השנה, לקראת ט״ו בשבט, "סיירת תפוז" של ארגון "לקט ישראל" מתארגנת לקראת פעולת ליקוט וקטיף נרחבת.
המתנדבים, עם דגש על בני נוער, יתפרשו בישובים בכל רחבי הארץ ויקטפו פירות הדר (וכל פרי אחר) שנותרו על עצים חצרות בתים, בשטחים ציבוריים, וגם ממטעים. הלקט שייאסף יועבר למשפחות נזקקות.
לצורך הרשמה יש ליצור קשר עם ורד קצב גולדשטיין בארגון "לקט ישראל", בדוא"ל: veredk@leket.org  או בטלפון: 09-7441757 שלוחה 222

 

 

מחממים את הבמה ואת הלב
״פסטיבל בסוודר״, אירוע התרמה מוזיקלי מסורתי לאיסוף ביגוד חם לקראת החורף, יתקיים השנה  בפעם השישית ביום ו׳, 8/1/2016, 12:00-17:00, במועדון הבארבי בתל אביב.
הפסטיבל הייחודי נולד כיוזמה פרטית שבמרכזה עקרון פשוט: הופעות (בהתנדבות) של מיטב הזמרים שהקהל "ישלם" עליהן בבגדים חמים, שמיכות, ושיועברו לנזקקים ברחבי תל-אביב.
בין המשתתפים השנה: קרולינה, יעל דקלבאום, חמי רודנר, עלמה זוהר ועוז זהבי.
עוד על הפסטיבל כאן

עבור לתוכן העמוד