קיבוצניקים למען החברה 14.1.2016

14/01/2016
קיבוצניקים למען החברה   14.1.2016 (הגדל)


קיבוצניקים למען החברה

14.1.2016

והשבוע: מסייעים לחיילים, מצילים מזון, קוטפים עם הסיירת ורוכשים תכשיטים עם ערך מוסף

עושים טוב לחיילים
סמדר ניצן מקיבוץ פלמחים מספרת לנו על קבוצת "אזרחים לוחמים למען כוחות הביטחון״ בה היא חברה, שיוצאת בסופי השבוע לבקר ביחידות צה״ל בשטח, לחלק להם צ׳ופרים, ציוד - ובאופן כללי לעשות לחיילים טוב.
כרגע, מוסיפה סמדר, נחוץ סיוע מיוחד לחיילות וחיילים באזור אילת - מפריטי לבוש לחורף ועד כיבוד. 
עוד על פעילות הקבוצה, וכיצד אפשר לסייע, תוכלו לקרוא כאן

מצילים את עודפי המזון
ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה השבוע על הקמת מטה לאיסוף עודפי תוצרת חקלאית טרייה שלא שווקה או לא נמכרה וחלוקתם לנזקקים. המטה המשותף העתידי יורכב בעיקר מנציגי ארגוני מתנדבים, תנועות נוער ומבוגרים, גופים ציבוריים (כולל צה"ל ובתי חולים) ועמותות שכבר מספקות מזון גולמי וארוחות מבושלות לכ-300 אלף מעוטי יכולת ונזקקי סעד אחרים.
עוד על הרקע להקמת המטה כאן

הסיירת יוצאת לפעולה
תזכורת: גם השנה, לקראת ט״ו בשבט, "סיירת תפוז" של ארגון "לקט ישראל" מתארגנת לקראת פעולת ליקוט וקטיף נרחבת.
המתנדבים, עם דגש על בני נוער, יתפרשו בישובים בכל רחבי הארץ ויקטפו פירות הדר (וכל פרי אחר) שנותרו על עצים חצרות בתים, בשטחים ציבוריים, וגם ממטעים. הלקט שייאסף יועבר למשפחות נזקקות.

לצורך הרשמה יש ליצור קשר עם ורד קצב גולדשטיין בארגון "לקט ישראל", בדוא"ל: veredk@leket.org או בטלפון: 09-7441757 שלוחה 222

תכשיטים עם ערך מוסף
דבורה מישאל מכרכור קראה באחד מדפי הקשר שלנו על יריד המתנות החברתי לקראת ראש השנה, וביקשה להרחיב על המותג החברתי מג׳מריה שתכשיטיו נמכרו ביריד. 
פעילות המותג משלבת בין אומנות לעשייה חברתית, ומעניקה הכשרה מקצועית לעולים חדשים מאתיופיה. וכך כותבת לנו דבורה: ״כל הקונה תכשיט, שיופיו כבש את ליבו, תורם לתלמידים האתיופיים בהווה ולעתיד ומחזק את ידם של בעלי המפעל. עוד עלי לציין שבביקורי במקום יצרו כל העובדים קבוץ גלויות מלוכד ואוהב המכיל גם בעלי מוגבלויות. הלב מתרחב במקום אשר כזה!!״
עוד על הפעילות של מג׳מריה תוכלו לקרוא כאן

עבור לתוכן העמוד