קיבוצניקים עם החברה

9/04/2016
והשבוע: מבשלים לסדר פסח עם ״כרובית״, חוגגים עם ״לתת תקווה״, זוכרים בסלון הפרטי, מצילים את הדבורים ומשקמים את חיות הבר
״מכינים אורוחות חג בפרויקט ״כרובית
גם הקיבוצים ב"כרובית" לפסח
פרויקט "כרובית" נולד לפני עשר שנים במטבחה של רוית היללי. רוית החלה לבשל ארוחות חג לכמה עשרות משפחות ויחידים שבגלל גיל מתקדם, נכות או מחלה קשה, לא יכולים להכין ארוחת חג בעצמם. בשנים שחלפו הצטרפו ליוזמה הפרטית המרגשת שלה אלפי אנשים טובים, וגם כמות הארוחות גדלה. ויש גם קיבוצים שתורמים את חלקם.
הקיבוץ הראשון שהצטרף ליוזמה היה המעפיל, ואחריו הצטרפו קיבוצים נוספים, ביניהם גם נען. שם, בנוסף ארגון ליל הסדר הגדול בתנועה הקיבוצית - 1,200 סועדים, יבשלו בראשות מנהל ענף המזון ברק אהרונסון עוד שפע של מנות חמות לנזקקים במסגרת הפרויקט.

עוד על הפרויקט ועל דרכי ההצטרפות, תוכלו לקרוא כאן

צילומים: איציק רובין, פרויקט ״כרובית״
עושים חג לילדים חולים עם ״לתת תקוה״
עושים חג לילדים מאושפזים
ארגון "לתת תקווה" פועל כל ימות השנה כדי לתת תקווה ושמחה לילדים חולים ומאושפזים ולבני משפחותיהם. לקראת הפסח, מתמקדים בארגון בהכנת ארוחה חגיגית בליל הסדר בבתי החולים, וגם בארגון ימי כיף לילדים החולים בחול המועד. ״לתת תקווה״ מוציאים אותם יחד עם בני משפחותיהם ובליווי צוות רפואי לטיולים, אטרקציות ייחודיות, תחרויות ופרסים.
הארגון מזמין את הציבור לסייע בהתנדבות או בתרומה ולעזור לילדים החולים ולבני משפחתם לחגוג ולבלות בחג הפסח. עוד פרטים תמצאו כאן

צילום: Wikimedia Commons
זיכרון בסלון
 מתכנסים לערב של זיכרון בסלון
"זיכרון בסלון" הוא פרויקט שמציע דרך בלתי אמצעית, אינטימית, להתמודד עם כובדו ועם משמעויותיו של יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ועם שלל השאלות שהוא מעלה. בשנה שעברה התקיימו ערבי זיכרון במתכונת זו באלפי סלונים של דירות ובתים ברחבי הארץ. ההשקעה והאמצעים הנדרשים לעריכת ערב זיכרון בסלון הם זמינים לכול, צנועים למדיי ותלויים במארחים והמשתתפים.
מעוניינים לערוך ערב זיכרון בסלון שלכם, או להצטרף לערב כזה? פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן

צילום: פרויקט ״זיכרון בסלון״
מצילים את הדבורים עם ״מגן דבורים אדום״

מתנדבים במגן דבורים אדום
"מגן דבורים אדום" התחיל בפוסט ספונטני בפייסבוק, שפרסם יוסי אוד, פעיל סביבתי ומגדל דבורים, בניסיון למנוע ריסוס והרג דבורים. כיום זהו כבר ארגון מתנדבים של חובבי דבורים ודבוראים מקצועיים, שמצילים נחילי דבורים שהגיעו לגינות וחצרות בתים מגורל אכזר. כעת נכנס הארגון לתקופה העמוסה ביותר שלו - האביב. בעונה זו הדבורית מגדלת מלכה חדשה שעוזבת את הכוורת עם כמחצית מאוכלוסייתה ומחפשת לה בית חדש. 
לקריאה נוספת על היוזמה ועל הפעילות, ולדרכי הצטרפות, הקליקו כאן

צילום: ״מגן דבורים אדום״

הצלת חיות בר בקוסטה ריקה

מתנדבים לשקם חיות בר בקוסטה ריקה
חברת "גו-אקו" מארגנת טיולי התנדבות ברחבי העולם, למשל בקוסטה ריקה - במרכזים לשיקום של חיות בר פצועות או חיות שנשבו. במרכזים פועלים וטרינרים, אנשי צוות מקומיים וכן מתנדבים מרחבי העולם. בעלי החיים המגיעים למקום בשל פגיעות שונות מקבלים טיפול ובמידת האפשר שבים לסביבתם הטבעית. 
רוצים לדעת עוד? כתבו ל: goeco@goeco.co.il

צילום: "goeco"

עבור לתוכן העמוד