אהבת חינם בט’ באב תשע"ו

10/08/2016
אהבת חינם בט’ באב תשע"ו (הגדל)

אהבת חינם בט’ באב תשע"ו

 בית המקדש הראשון נחרב ע"י הבבלים בט’ באב 586 שנים לפני הספירה, בית המקדש השני נחרב ע"י הרומאים  בט’ באב לפני 1946 שנים ובעקבותיו יצאנו לגלות ממושכת בת 1878 שנים עד לבניין מדינת ישראל בתש"ח.

מה הוא אותו העוון שבעטיו יצאנו  לגלות כה ממושכת שניתקה אותנו מארצנו  למשך שנים כה רבות , החריבה את ערינו ובית מקדשנו?

העוון הזה הוא שנאת חינם. שנאת חינם היא אותו מבט הדן את האחר בכל העת לכף חובה שרואה את השלילי בו את הזדון במעשיו . שנאת חינם היא חוסר היכולת לפרגן להצלחתו של הזולת מתוך מקום של קנאה וכעס. שנאת חינם זורעת פירוד וקוצרת איבה. זורעת טינה וקוצרת הרס וצער.

תיקונה , אהבת חינם. אהבת חינם שרואה את הטוב שבזולת שדנה אותו לכף זכות שרואה את החיוב במעשיו שאם ישנן כמה דרכים לפרש את מעשיו של הזולת , האוהב חינם, יבחר את הדרך המיטיבה עם זולתו שאם ישנם כמה חלקים באדם חלקם טובים וחלקם טובים פחות, האוהב חינם יבחר למקד מבטו בחלקים הטובים יותר ברעהו.

אהבת חינם היא גם דרך הבטה על המציאות והעולם. האוהב חינם ,האופטימי ,יבחר למקד מבטו על הטוב ,על היש, לא מתוך התעלמות ממה שעדיין אין, אלא מתוך ידיעה שניתן להשיגו בשקידה ראויה.

לפני כשבוע שתפנו את עם ישראל בדימום בראשה של ביתנו לידור סגי זקס ובניתוח המורכב  אותו היא צפויה לעבור בי"ג באב השנה . ביקשנו להתמקד בחצי הכוס המלאה, באהבת חינם בעשייה מבורכת למען הזולת בתפילה זכה לה’.

כמות התגובות שקיבלנו, הייתה בלתי נתפסת. עשרות  אלפים נחשפו למקרה והבטיחו כי ייטלו חלק במעשה טוב , בחסד בנתינה בהתנדבות בדיבור טוב בתפילה ובאהבת הזולת. הטוב הזה נמצא בנו ובתוכנו צריך רק להוציאו מהכוח אל הפועל. התרגשנו ואנו מתרגשים עדיין משפע אהבת החינם הטובה שהורעפה עלינו.  כלה המבקשת לברך את לידור  ביום כלולותיה החל בו ביום, נהג מונית המבקש להתנדב, מלחין  ויוצר המבקש ומקליט שיר, מורה לנהיגה המבקש לתרום מכישוריו,רופא המבקש להצטרף למסע להחלמה, יוזמות והצעות רבות מספור ,מאות תפילות והבטחות מעומק הלב לעשות טוב ,להיות טובים יותר.

החסד הזה  מצוי ונוכח בחיינו, הטוב הזה טמון בעוצמת היום יום של כל אחד ואחת מאיתנו. זרעי הטוב מצויים בנו ובכולנו  טמון הרצון לתת ולהעניק, להתנדב  לתרום ולהשפיע טוב  לזולת.

הטוב  הזה צריך לצאת החוצה באהבת האדם ביתר מעשים טובים בנתינה בחסד ובהתנדבות, האור הזה צריך להיות מושפע לעולם באהבת חינם בצדקה ובהושטת יד לזולת!  

כולנו זקוקים לחסד וכולנו יכולים להעניק חסד.

הימים שבין ט’ באב המסמל את החורבן ליום ט"ו באב המסמל את האהבה והבניין שעליו נאמר כי לא היו ימים טובים לישראל כט"ו באב, הם ימים של עליה מחורבן לבניין בכל יום עליית מדרגה נוספת במדרגות החסד לקראת האהבה. הניתוח של לידור מצוי בתווך בי"ג באב , י"ג שמניינו בגימטריה אהבה בבחינת: "ודגלו עלי אהבה". מי ייתן וכל ישראל תמלא ביום הזה באהבת חינם טהורה וכנה.

אנו רוצים להודות לכם על התפילות והמעשים הטובים הרבים המתוכננים שייעשו ולברך אתכם באהבה רבה אהבת עולם.

 אנו נושאים תפילה שגם ביום הזה יתנדב כל ישראל בכל מקום בארץ ובעולם ונרבה תמיד את  הטוב ההתנדבות והנתינה בתוכנו ומתוכנו .

נילי יורם ולידור סגי זקס

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. ד"ר עוזי רביב (11/08/2016 14:26:35)
2. בלהה ניצן (14/08/2016 08:43:35)
3. נח גיל (14/08/2016 09:59:35)
4. תמר סופר (14/08/2016 15:11:49)
5. יהודית סרברו (14/08/2016 16:08:41)
6. אורה גורודצקי (14/08/2016 18:13:13)
7. מיכל יגל (14/08/2016 19:12:28)
עבור לתוכן העמוד