ארגון לתת – סיוע הומניטארי ישראלי

אות הנשיא למתנדב לשנת תשס"ו

מוענק ל –

ארגון לתת – סיוע הומניטארי ישראלי

על פעילותו לסיוע לאוכלוסיות במצוקה – בארץ ובעולם – על בסיס אוניברסאלי ושוויוני

ארגון לתת – סיוע הומניטארי ישראלי (ע"ר) נוסד בשנת 1996 במטרה להעניק סיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם, על בסיס אוניברסלי ושוויוני, באמצעות הנעת החברה האזרחית בישראל למעורבות בשדה הפעולה ההומניטרי. מאמציו של הארגון נועדים ליצור מוּדעוּת חברתית ולהקנות ערכים של נתינה ושל ערבות הדדית.

הארגון תומך ב-113 ארגונים מקומיים הפועלים ב-77 יישובים ברחבי הארץ ומפעיל כ-4,000 מתנדבים. תקציבו של הארגון, המתבסס על נתינה ותמיכה של החברה הישראלית ושל המגזר העסקי, עומד על 29 מיליון ₪. 95 אחוז מהתרומות נאספים בארץ.

ארגון לתת מקיים תוכנית מזון לחיים שנועדה להקל את מצוקת העוני והמחסור במזון. בכל שנת פעילות הצליח הארגון לאסוף יותר מ-1,500 טון של מוצרי מזון, ואלה נמסרו ל-40 אלף משפחות נזקקות ומעוטות יכולת. במהלך כל מבצע לאיסוף מזון נוטלים חלק אלפי מתנדבים, רבים מהם מתנדבי לתת ומתנדבים מארגונים אחרים אשר חוברים אל הארגון, בהם: צה"ל, בתי-ספר, תנועות הנוער, משלחות נוער וסטודנטים מחוץ-לארץ וחברות עסקיות.

בין המבצעים הבולטים של הארגון: לתת באהבה לשנה טובה, שנערך בכל רחבי הארץ לקראת ראש השנה וחגי תשרי. במבצע ,שנערך בסיוע הטלוויזיה ואומנים המופיעים למען המטרה הזאת, נאספות יותר מ-400 אלף ארוחות חג לנזקקים – תרומתם שלכ- 100 אלף אזרחים; לתת משלוח מנות בפורים; אני בשבילך, פרויקט לחינוך והעצמה של בני נוער – יוזמה שנועדה לפתח בקרב הדור הצעיר ערכים הומניטאריים, סולידאריות חברתית ויוזמה להתנדבות. 120 קבוצות, שבהן 2,000 חניכים וכ- 250 מתנדבים מנחים, פועלות בתוכנית הזאת, הנערכת ב-70 מוסדות חינוכיים וב-47 יישובים בארץ. שיתופם של בני נוער תלמידי חטיבות הביניים מכל המגזרים ומכל שכבות האוכלוסייה מסייע להם להיות אזרחים מוּדעים ואכפתיים למצוקות ולקשיים.

ארגון לתת מפרסם מדי שנה את דו"ח העוני האלטרנטיבי במטרה להעלות את המוּדעות לפָּנים האנושיות של העוני ולהמחיש את מורכבותו, בין היתר באמצעות בדיקת פרופיל הנזקקים, בחינת מגמות העוני בעמותות המזון ופרסום עדויות אישיות של אנשי רוח מובילים על העוני. את הדו"ח כולו מפיקים מתנדבי הארגון בסיוע מכון המחקר חקר.

תוכנית נוספת, חדשה, היא תוכנית לתת בריאות – סיוע לקשישים מעוטי יכולת ומוגבלי ניידות ברכישת תרופות הכלולות בסל הבריאות, העלאת המוּדעות לזכויותיהם ופעילות לשינוי המדיניות בנושא.

נוסף על הפעילויות ההומניטאריות בארץ, ארגון לתת מסייע למדינות בעולם – בעיקר באזורים מוכי אסונות ובעיתות של משבר. מאז הקמתו סייע הארגון ליותר מ-20 מדינות, בהן הודו, קניה, תורכיה ועוד. במסגרת הפעילות הזאת פעל הארגון לסייע לנפגעי הצונאי באסיה. משלחת סיוע של מתנדבי הארגון יצאה לסרילנקה, ובארץ נאספו 75 טון של מוצרי מזון, ציוד רפואי ותרופות.

אות הנשיא למתנדב מוענק לארגון לתת על הירתמותו הבלתי-פוסקת לסייע למצוקה אנושית, בארץ ובעולם, באופן שוויוני, אוניברסאלי, א-פוליטי, ללא אינטרס אישי או כלכלי ומתוך הומניטריות וסולידריות חברתית.

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. רות (24/01/2019 14:49:26)
עבור לתוכן העמוד