אינטל ישראל

אות הנשיא למתנדב תשס"ו

מוענק ל-

אינטל ישראל

על התנדבות ותרומה של עובדי החברה ומנהליה לקהילה ולחברה בישראל

אינטל ישראל החלה את פעילותה בארץ בשנת 1974 עם חמישה עובדים בלבד. כיום היא המעסיקה הפרטית מהגדולות בארץ עם כ-6,600 עובדים במרכזי הפיתוח והייצור בחיפה, בירושלים, בקרית גת, בפתח-תקווה ביקום וביקנעם. בשנת 2005 רשמה החברה היקף ייצוא של 1.2 מיליארד דולר , שהם 14 אחוז מכלל היצוא של תעשיית האלקטרוניקה והמידע בישראל.

חברת אינטל הייתה החברה העסקית הראשונה בישראל שבחרה להשקיע עבודה התנדבותית בקרב הקהילה הסובבת את מפעליה. הנהלת החברה מאמינה במעורבות בקהילה ורואה בפעילות הזאת נכס לכל הצדדים – לחברת אינטל, לעובדיה ולקהילה כולה. במשך שנים רבות החברה מקפידה להעביר לעובדיה את המסר הזה ולהקצות כוח אדם ומשאבים לעידוד מעורבותם בקהילה. אינטל ישראל מטפחת סביבה עסקית אתית וחדשנית ומקיימת תוכניות ייחודיות לאיזון חיי בית ועבודה.

רבים מהמתנדבים מעובדי החברה – לעיתים קרובות גם מחלקות שלמות – מסייעים בשיפור איכות החיים בקהילה ומעבירים את ערכיה ואת הטכנולוגיה שלה אל ילדים ובני-נוער.במהלך שנת 2005 התנדבו כמעט מחצית מעובדי אינטל ועסקו בהתנדבות מגוונת בקהילה במשך עשרות אלפי שעות התנדבות. בזכות הפעילות הענפה הזאת הייתה חברת אינטל למובילה בישראל באחוזי ההתנדבות מכלל עובדיה. סקר של מעל"ה (עסקים ומנהיגים לאחריות חברתית), המוביל את נושא האחריות החברתית ברמה הציבורית בישראל, דירג את החברה במקום הראשון בין החברות הפרטיות הרואות חשיבות רבה באחריות החברתית שלהן לקהילה.

עובדי חברת אינטל מתנדבים במאות פעילויות. הם מפעילים ילדים ובני נוער בבתי-הספר – שם הם מעניקים חינוך טכנולוגי ושיעורי מחשבים ומציגים את המדע ויישומיו בניידת המדעים של המוזיאון הלאומי למדע. במסגרת התוכנית הניסיונית החדשה, אינטל תורמים בריבוע, הנהלת החברה מעניקה לכל בית-ספר, שבו התנדבו עובדיה במשך עשרים שעות, סכום של 1,000 ₪ לרכישת ציוד מיחשוב .

מאמציהם של העובדים מאפשרים לאוכלוסיות ייחודיות לזנק קדימה ולהכיר את הטכנולוגיה של המחר. התוכניות ממוקדות בסיוע למורים, לעולים ולתלמידים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ולתלמידים מחוננים. בין הפעילויות גם קידום 60,000 תלמידים בפרויקט לומדים עם אינטל, הכשרת 20,000 מורים בפרויקט אינטל חינוך לעתיד , והפעלת אלפי ילדים במועדוני המחשבים אינטל קלאבהאוס, המספקים לאלפי ילדים ברחבי הארץ גישה וזמינות לטכנולוגית עילית.

מתנדבי החברה מפעילים מרכזי מבקרים, המשמשים לבני הנוער חלון הצצה אל תוך העולם של תעשיית ההיי-טק. כמו כן פיתחו העובדים תחרות מדענים צעירים בישראל, ורבים מהם מתנדבים להרצות וללמד באקדמיה ובמכללות – בין היתר במכללת סמי שמעון בבאר-שבע.

עובדי החברה פעילים בהתנדבות גם בתחום איכות הסביבה. צוותי Intel Involved משתתפים בפרויקטים התנדבותייםבהם: מִבצעי ניקיון למען הטבע ואיכות הסביבה, תרומות דם, תרומות כספיות וימי חופשה למטרות צדקה שונות, חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות, שיפוץ מגרשי משחקים, גינון וטיפוח של פינות בערים ומעורבות בתוכניות חינוך מגוונות. הם מקיימים קשר חם עם מרכזי אק"ים ועם פנימיות נוער בערים השונות. בחגים הם עורכים פעילויות, שבמסגרתן חגגו עם קשישים, עם עולים ועם אוכלוסיות ייחודיות.

אות הנשיא למתנדב מוענק לעובדי חברת אינטל ולמנהליה על פעילות רבה בקהילה ועל שבזכותה נפתח צוהר לילדים ולבני נוער אל הטכנולוגיה של המחר.

עבור לתוכן העמוד